Jump to content
Constructor

PRZELICZNIK FARB - użytkowników Modelwork

Recommended Posts

Potrzebuje zamiennik kolorów Royal Navy WW2 w palecie Tamiya lub ewentualnie mr hobby.

Kolory

1.Light grey 507C

2.dark grey 507A

3.dark blue grey B5

i tak wyszło mi że 507C to może być XF80, 507A to XF24? Może ktoś dobierał i może potwierdzić, a co do blue grey B5 to nie mam pomysłu, może ktoś coś doradzi.

Z góry dziękuje

Witajcie poszukuje zamienników farb w instrukcji mam:

farby italeri:

4678

4675

4739

A chciałbym tamiya bo resztę już mam w tej firmy i dobrze się nimi mi maluje.

Chodzi za mną "powrót do przeszłości", mianowicie ZTS-owski Jaczek. W związku z tym szukam kolorów do pudełkowego, zielono-brązowego kamo. Proszę, podajcie z jakiejkolwiek palety to sobie poszukam odpowiedników. Na razie optuję w stronę humbroli 117/119 (góra), 89 dół.

Jeśli o kolory radzieckiej awiacji z 2wś chodzi to tą stronę polecam: http://mig3.sovietwarplanes.com/colors/color-table.html

Kiedyś przypadkiem na nią trafiłem i naprawdę niezła kopalnia wiedzy.

Niestety nie działa

Coś takiego jak zielono-brązowe kamo na Jakach nie istniało. Na górnych powierzchniach ma być czarny i zielony. A z szukaniem odpowiednich farb nie kombinuj, bo są już dostępne gotowe kolory z Hataki albo Mr.Paint.

Tak mi się właśnie wydaje, że brąz to wynik złej interpretacji zdjęć. W końcu ta instrukcja jest "przedwieczna".

W każdym razie, jakby ktoś coś - będę "dźwięczny".

Jeśli mowa o Jaku z 1 PLM (chyba taki był kiedyś na pudełkach), to ani zielono-brązowy, ani zielono-czarny, tylko w dwóch odcieniach szarości.

Dokładnie ten. To by się chyba nawet zgadzało z czasem zarządzenia/wprowadzenia nowego schematu z czasem powstania 1 PLM (jeszcze jako Samodzielnej Eskadry). czyli zmieniamy "łyntidż" na szaro-szary.

W sąsiednim wątku na forum trochę było gadane o kolorach radzieckiej awiacji z IIwś.

Zasadniczo dla myśliwców w malowaniu, o które pytasz powinny być AMT-7 (szaroniebieski) na spód oraz AMT-11 i AMT-12 (jasno- i ciemnoszary) na górę. Mr. Paint i Akan mają gotowce w swojej palecie, po zbliżonych odcieniach można znaleźć farby i u innych producentów.

farby italeri:

4678

4675

4739

farby italeri:

4678

4675

4739

Internet jak widać Ci działa ale chęci do poszukania podstawowej rzeczy brak...

To powinno pomóc

Witam,

Mam problem z przeliczenie farb, ANT5 z Zvezdy (kat. 7271). Niestety w przelicznikach nie mogę znaleźć odpowiedników.

Chodzi mi o malowanie kadłuba, kolory z Model Master Enamel 1562 i 1710 - chciałem je zamienić na Tamiya akrylowe albo Gunze akrylowe.

1710 (dark green) wyszło mi: Tamija XF-13 i Gunze H309 / C309. Nie wiem czy to jest odpowiedni kolor.

Co do 1562 (light blue) wyszło mi XF-23.

Proszę o pomoc.

EDIT:

Znalazłem inny zestaw Tamiya "Ilyshin IL-2 Shturmovik" - z instrukcji wynika, że Dark Green to XF-58 a Light Blue to XF-23.

Dobry kierunek?

Troche z innej beczki.

Jaki jest obecnie na topie internetowy przelicznik farb? Szukam czegos do przeli zania FSa na GS, MM, humbrola. Moj ulubiony Ultimate Paint Chart juz chyba kompletnie zdechł

Ja osobiście używam apki na Androida "Hobby Color Converter", ma swoje słabsze strony, ale autor przykłada się do aktualizacji i jest ok.

Ehh be smartfona ani rusz ;) Dzięki za podpowiedź, wypróbuję

Ja osobiście używam apki na Androida "Hobby Color Converter", ma swoje słabsze strony, ale autor przykłada się do aktualizacji i jest ok.

Ehh be smartfona ani rusz ;) Dzięki za podpowiedź, wypróbuję
Akurat Hobby Color Converter jest dość dobrym przykładem właściwego wykorzystania zalet narzędzia i minimalizowania jego słabych stron. W pełni zgadzam się z kolegą milczący.

Właśnie poszukiwałem jakiegoś przelicznika farb. Ta aplikacja jest bardzo fajna lecz w paru przypadkach jak szukałem to nie pokazywało odcieniu z innej firmy.

Przeliczniki są bez sensu. Po prostu dowiedz się, jaki konkretny kolor był używany na maszynie lub przejrzyj oferty firm, które mają już gotowe konkretne odcienie i takie kupuj.