Skocz do zawartości

Ranking dodatków fototrawionych i żywicznych do modeli okrętów 1/350-pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym Was zapytać co polecacie jako fototrawki do modeli okrętów 1/350 , detale wyposażenia, zamienniki do kitowych itp drzwi, okna, uzbrojenie, 

dzięki

pozdro

Edytowane przez modelist constructor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • modelist constructor changed the title to Ranking dodatków fototrawionych i żywicznych do modeli okrętów 1/350-pomoc

Pontos models. Problem z tym że są dość drogie (zresztą  ogólnie cena dodatków do okrętów jest droga). Mała dostępność w Polsce. Z tego co wiem, to plastmodel sprzedaje ale,  ale większość zestawów jest niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatki drukowane 3D od MicroMaster albo BlackCata ---> detalizację mają tak szczegółową że można brać gotowy element i zapomnieć o zabawie z doklejaniem do nich jakiś blaszek.

Minus jest taki iż asortyment to prawie wyłącznie elementy do okrętów z czasów około IIWŚ oraz głównie dla flot Alianckich, chociaż ostatnio widziałem że MicroMaster rozbudował znacznie produkty dla Kriegsmarine i Regia Marina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M.A.V. napisał:

dodatki drukowane 3D od MicroMaster albo BlackCata ---> detalizację mają tak szczegółową że można brać gotowy element i zapomnieć o zabawie z doklejaniem do nich jakiś blaszek.

Minus jest taki iż asortyment to prawie wyłącznie elementy do okrętów z czasów około IIWŚ oraz głównie dla flot Alianckich, chociaż ostatnio widziałem że MicroMaster rozbudował znacznie produkty dla Kriegsmarine i Regia Marina

Black Cat rozpoczął właśnie linię dodatków do Japończyków, m.in. łodzi.

PS. Rozmawialiśmy już dość dużo na temat jakości tych dodatków przy udziale m.in. właśnie Krzysztofa z rok temu, przy okazji projektu grupowego 102 mm...  Jakiejś większej rewolucji na rynku, od tamtego czasu nie odnotowałem.

Ale żeby było merytorycznie, to wyznam, że co do fototrawionych dodatków uniwersalnych, urzekły mnie Infini Models, (schodnie, drzwi), więc można poszukać w ich ofercie (trudno dostępne, trzeba sprowadzać zza granicy). 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

North star askold line ma fajne rzeczy w 1/350

Infini models podobno bardzo delikatne ale drzwi i włazy super wyglądają. Fajne te otwarte włazy na pokładzie z plandeką

Edytowane przez modelist constructor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.