Jump to content

Recommended Posts

W styczniu 2008 zacząłem się przygotowywać do tego projektu i cieszę się, że w końcu mogę tą relację założyć.

Od razu zaznaczę, że tego MANa trzeba jednak traktować z przymrużeniem oka, dlatego, że jedno zawieszenie i zbiornik paliwa będą od Scani. Natomiast co do wymiarów i układu poszczególnych podzespołów to starałem się, aby to jak najbardziej dokładnie umiejscowić. A więc czas na pierwszą fotke ramy WB=3200:

 

f8347bc2fb50de86.jpg

 

Oryginalna rama została ucięta i między przód a tył dołożona została rama z żywicy pochodząca od Scani razem z zawieszeniem. Przewody jak to zwykle u mnie wykonałem z żyłki wędkarskiej. Z malowania nie jestem zadowolony także o tym nic nie napiszę, a generalnie chodzi o to, że chyba niepotrzebnie w dwoch kolorach to wszystko malnąłem Czarny to metalik Gunze, a brąz to Humbrol mat.

 

50788c0204abb3a9.jpg

4e5611a3c4bf157f.jpg

a2e81a8913eabb15.jpg

5956eaf78202e910.jpg

21aca25a21c6c16d.jpg

6900c1d76baf7f3c.jpg

 

Jak widać na fotkach jeszcze przed malowaniem odciąłem zbiornik paliwa, bo przy WB=3200 musi być krótszy, a ponieważ idealnie pasuje wymiarami od Scani to w jego miejscu zamontuję zbiornik od Scani. Nie będzie oczywiście też rezerwy.

 

6d3774783159c514.jpg

88d386af2b7bc583.jpg

 

Poniważ część elementów jest żywicznych to dodatkowo musiałem się zaopatrzyć w cyjanoakryl. Myślę, że dosyć ładnie to narazie wszystko wychodzi

Kabina będzie w zestawie kolorów: Humbrol bronze 55, brass 54 i silver 191 bez żadnej kalkomanii.

 

68caa8ef960c9b0e.jpg

b6e0847343f50efc.jpg

 

c.d.n.

Link to post
Share on other sites

Swietnie , świetnie , tylko czy nie znudziły Ci sie jeszcze te złotawe kolorki ? :P . Bardzo ładnie spasowane kolorki i paski , fajnie sie komponują ze srebrnymi nadkolami , no i wszystki w chirurgicznej dokładności i czystości .

Link to post
Share on other sites

No i znowu, Marcin pokazał swoją klasę z nowym swoim modelem, jakim jest Man. Narazie czysto i wszystko, jak zawsze pięknie odwzorowane.

Link to post
Share on other sites

Widze, że flota w firmowych kolorach Elefantesa wzbogaci się o nowy nabytek Narazie wszystko wygląda k: nadal podziwiam Twoją umiejętność malowania pędzlem

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

O i w końcu projekt się rozkręcił Kabina bardzo fajnie zrobiona ,ale ramę mogłeś zrobić już w jednym kolorku Wiesz to tylko moje skromne zdanie ,ale tak pełen szacunek i podziw

 

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Witam mam pytanie co do ramy nada się do przeróbki żeby zrobić 6x4 CZY trzeba mieć nową inną

 

Wybacz ale za bardzo nie rozumiem tego pytania

 

Bodzio owszem masz racje powinienem całe podwozie zrobić w jednym kolorze, bo też mi się to teraz średnio podoba, ale znając siebie tak juz pewnie zostanie

Link to post
Share on other sites

To zależy jaką rame chcesz zastosować (chodzi o odległość między osią przedniego koła a osią pierwszego tylnego). Masz 3 opcje do wyboru (wymiary podaję dla skali 1:24):

13,3 cm - to jest ta wersja, którą ja robię,

15 cm

16,25 cm

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Piękne kolorki.Ty jesteś poprostu mistrzem pędzla kabina świetna.Też robie coś w stylu takich przeróbek jak ty teraz, tylko ja na 8/4.Ale pełen szacunek.No duże dla ciebie.A zapomniałbym będą ss bo mi tak jakoś pasuja do tego auta.Ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Ślicznie. Z tego co rozumiem to malujesz wszystko pędzlem. Jeśli tak to chylę czoła. Kolorki kabiny idealnie połączone. Podobnie jaki inni dodam, że rama jednak w jednym kolorze byłaby lepsza, ale do kwestia gustu. Czekam na więcej info z relacji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Oto powracam do tematu po rocznej przerwie i mam nadzieję, że w końcu uda mi się dokończyć ten modelik, a z jakim skutkiem to zobaczymy. Najważniejsze, że wziąłem znowu model do ręki i conieco podłubałem. Stan prac na dzień dzisiejszy wygląda tak:

 

ba176f3dd2e687a1.jpg

f29f53fbffafdd95.jpg

c38257ffff2e226c.jpg

3ba708888dc25739.jpg

638989e634874a50.jpg

1cf8d02613899724.jpg

 

c.d.n.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem model brzydki. Nie jest czysto sklejony, powłoka lakiernicza dno- wogóle nie ma powłoki. Co to wogóle jest.

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak na serio to nie ma o czym pisać, bo wszystko jest tak pięknie. Poprostu model cudowny. Powodzenia i życze szybkiego i owocnego SKOŃCZENIA MODELU.

 

Edit: Nie jest czasem widoczne łączenie baku?

Link to post
Share on other sites
Mam małe pytanie do zbiornika sam go robiłes?Jak tak to jak uzyskałeś taki efekt?

 

Chrom Hellera ? Ze Scanii 141 -no ale wiadomo, niech autor tematu lepiej niech się wypowie

Co do TGA,no to mistrzostwo "pędzlownia"

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Łączenie baku zostawiłem po prostu z lenistwa, a nie będzie go widać bo na boki pójdą osłony międzyosiowe, natomiast zbiornik jest od Scani, bodajże z jakichś starych "track-akcesoriów", także był pokryty chromem przez producenta.

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.