Jump to content
wojtek

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

Ze swojej strony polecam film The Hurt Locker, niestety film w naszym kraju nie ma dystrubutora ;/ Naprawde ciekawie nakręcony i merytorycznie przygotowany film. Jako że film jest produkcji amerykańskiej to niestety mamy tutaj super bohatera ale pomijając ten fakt można naprawde wielu ciekawych rzeczy dostrzec i zobaczyć jak wygląda takiego rodzaju konflikt jakim jest wojna w Iraku. Nie będe opowiadał treści tylko obowiązkowo zachęcam każdego do obejrzenia.

A mi się "Dziewiąta kompania" bardzo podoba. Film oglądam pierwszy raz. Szkoda, że dopiero teraz go zacząłem oglądać, bo dopiero teraz do domu wróciłem. Confused

popieram... dziś osmotriłem ten film i kurde... podziałało smakiem na jakiegoś "afgana" na gąskach w zacnej 1/35

Trzeci raz obejrzałem "9 Kompanię", film bardzo mi się podoba. I efekt taki sam jak u Kolegi marcinfire

podziałało smakiem na jakiegoś "afgana" na gąskach w zacnej 1/35

Chyba raz się skuszę i popełnię jakiegoś współcześniaka.

9 Kompania - propaganda rosyjska

Bestia - propaganda zachodu

Oba filmy - mniej więcej dobry obraz tej wojny gdzie wszyscy są tymi złymi i zarazem dobrymi

Mi w 9 podobaja się najbardziej Mi-24 bo to najpiękniejsze maszyny na ziemi

Mi w 9 podobaja się najbardziej Mi-24 bo to najpiękniejsze maszyny na ziemi

O tak, świetne ujęcia były z nimi

Mi się podobały też T-64

A teraz mam ochotę posklejać BMP-2 z A-stanu od Zvezdy

A ja zrobię BMP-2 w polskich malowaniach w SF z Dani, jak ją zajęliśmy w czasie III wojny światowej Nawet mam kalki (dzięki dla tego dzięki komu mam ) tylko BMP-2 brakuje Z Afganistanu w ruskim malowaniu nic już nie zrobię.

A ja zrobię BMP-2 w polskich malowaniach w SF z Dani, jak ją zajęliśmy w czasie III wojny światowej

A nie lepiej w barwach 1BPanc z Wesołej?

Ponieważ wczoraj leciała z tego co widze 9 kompania to dla osób które mają niedosyt polecam film z 1990 roku pt. Morderczy Afganistan. Czy film ma polskiego dystrybutora i jak z jego dostępnością nie wiem niestety. Film otrzymał nawet dosyć dobre recenzje i z pewnością należy do pierwowzorów 9 komapnii. I tym razem oczywiście polecam z całego serca

Oglądając 9 kompanię też nabrałem chęci na jakiś nowy model, tym razem na rosyjski śmigłowiec. Same efekty są super. Jeden z lepszych filmów, jaki kiedykolwiek widziałem.

Ja dziś oglądałem Sink the Bismarck! - jak na tak stary film bardzo dobry. choć jest w nim kilka błędów, jak np. skuteczny atak niszczycieli Viana i strata jednego z nich. Ale i tak film super. Bismarck jako następny do stoczni

zapowiadają się ciekawe polskie produkcje, tj."Generał, zamach na Giblartarze", oraz "Generał Nil"

Ta bardzo ciekawe, jak "Czas honoru" W Polsce nie będzie w najbliższym czasie dobrych filmów wojenych/histortcznych

Oglądał ktoś film SKY FIGHTERS?? Oryginalny tytuł Les Chevaliers du Ciel. Francuski film pełnometrażowy o myśliwcach. Mam film, ale napisów niet. Jak ktoś może pomóc, to będę wdzięczny.

Grzegorz zacząłem go zasysać. Zobaczymy co tam zmontowali.

Ps. szukam serialu bodaj chodzącym pod tytułem "W czerwcu 1941" z Bezrukovem, wiesz może gdzie go można dostać lub ściągnąć?

Kurde... miałem i skasowałem... ale dla lubiących ten okres ciekawa produkcja... hm... muszę przypomnieć sobie gdzie to leży w sieci...

To ściąganie filmów i napisów jest legalne? To nie jest piractwo?

To ściąganie filmów i napisów jest legalne? To nie jest piractwo?
- Polskie prawo nie zabrania sciagania filmow, muzyki, napisow z internetu. Karze podlega rozpowszechnianie.

Pozdr.

Pawel

PKD4GA a znasz jakiś konkretny paragraf na to? Bo z tego co pamiętam to jest to tylko luka jaka miała w legislacji i można za to też beknąć.

Constructor "Olimpius Inferno" ściągam legalnie z płatnej strony. Poza tym nie bądź świętszy od Papieża...

Pozdrawiam

Panowie, ktoś oglądał "Byliśmy żołnierzami"? Dzis na tvp1 leci i nie wiem czy oglądać, czy może zrobić sobie powtórkę z "Black Hawk down"...