Jump to content
wojtek

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

To trochę o tematyce wojskowej

Plakat filmu "Popiełuszko" http://www.kinoswiat.pl/okladki/kino/popieluszko/popieluszko2.jpg

I zauważyłem coś dziwnego, nawet bardzo, T-55 jakby odbity w lusterku, światła prawej a powinny być po lewej, tak samo z wydechem... co to? Tania makieta? Myślałem że to z T-55 robią makiety...

Kierowca też z angielska siedzi.

Po prostu zrobili lustrzane odbicie kadru z filmu, bo im pewnie

do kompozycji plakatu tak pasowało.

To może to jest 55-T

"Złoto dla zuchwałych" - to też jeden z moich ulubionych filmów. Podoba mi się w nim to, że pokazane są wady Amerykańskiej taktyki. Na niektórych filmach pokazuje się jak to na koniec nadlatują dzielni piloci RAF i piorą Niemców po tyłkach i wielkie bohaterstwo amerykańskiej armii. W tym filmie pokazana jest prawda (mimo, że to nie jest film odzwierciedlający jakąś bitwę). Amerykanie nie jeden raz zbombardowali swoich. A walka z tygrysami (jak pokazane w filmie) nie była wcale łatwa (w niektórych momentach filmu trudniejsza niż w rzeczywistości ). Za przykład filmu mającego niewiele wspólnego z rzeczywistością można podać film pt. Szeregowiec Ryan. Dzielny Amerykanin podbiega do tygrysa ze skarpetą oblepioną smarem i ładunkiem wybuchowym i unieruchamia czołg(ciekawe jak?). Później podbiega reszta i zabija kierowcę strzelając w jego luk obserwacyjny. A gdzie radiooperator?? A no tak on chyba zasnął przy swoim MG34. Piechota dookoła też chyba się zamyśliła albo była zajęta dobijaniem rannych. Niestety dzisiejsze produkcje filmowe są wyraźnie gorsze i bardziej odbiegają od rzeczywistości.

Taak radiooperator w tygrysie miał pole ostrzału 360 stopni, a skarpetka z tawotem z granatem lub tnt w środku nie zerwie gąsienicy lub nie urwie koła. Więcej nie będę komentował.

Nie wiem czy jest to w Polskiej telewizji, ale tutaj na Sky One leci fajna seria - Ross Kemp w Afganistanie. W chwili obecnej skończyła się druga seria. Można zobaczyc jak wygląda obecna wojna, z pierwszej linii. Naprawdę warto obejrzec.

To może to jest 55-T

:haha::haha::haha::haha:

Jeszcze odnośnie "Złoto dla Zuchwałych". W filmach tego typu podobają mi się te siateczki na hełmach i ta kolorystyka, przy której każdy amerykański pojazd wygląda piękne. W tym filmie ten Sherman tak pięknie wyglądał, że aż mam ochotę go skleić.

Drugą fajną sprawą jest scena gdzie Tiger nie może obrócić wieżą i dostaje w dupe od Shermana

W tym filmie ten Sherman tak pięknie wyglądał, że aż mam ochotę go skleić.

Już gdzieś widziałem takiego shermana zrobionego na Złoto dla zuchwałych. Na jakimś polskim forum.

Nie wiem czy jest to w Polskiej telewizji, ale tutaj na Sky One leci fajna seria - Ross Kemp w Afganistanie.

Napewno leciało na Discovery Channel. Czy dalej leci to nie mam pojęcia. Obejrzałem parę odcinków i powiem szczerze, że program jest wart obejrzenia.

Jakie jeszcze znacie filmy, gdzie jest dużo amerykańskiego sprzętu ukazanego w tych charakterystycznych barwach co wyżej opisałem?

A dziś na jedynce (bez reklam ) możemy popatrzeć na szmatopłaty ...z dużą dawka efektów komputerowych czyli FlyBoys

Wczoraj na TV4 leciał film pt. "Szalona odwaga" I te Abramsy, długo tego nie zapomnę.. za kija nie widziałem na czym to makieta... Ale żę w filmie użyli T-55 normalne, ale nazywać je T-72?... porażka... wiem, wiem miliony by kosztowało wynająć prawdziwe...

A dziś na jedynce (bez reklam ) możemy popatrzeć na szmatopłaty ...z dużą dawka efektów komputerowych czyli FlyBoys

Przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszałem o takim filmie, obejrzałem i jestem pod wielkim wrażeniem- aż nabrałem ochotę żeby popełnić jakiegoś "szmatopłata" Jedyne co mnie zastanawia to czy Nieuporty 17 rzeczywiście miały tak mocne podwozie, że można nim było urwać górny płat Fokkera Dr. I wychodząc z tego bez szwanku

Nie wiem czy już było, ale nie przebrnąłem przez cały wątek filmowy

Czy oglądacie History Channel?

Jest tam wiele firmów o tematyce wojennej - od czasów antycznych aż po współczesne.

Wiele tematów z II wojny.

Obejrzałem bardzo fajny film o polowaniu na Bismarcka.

Sporo filmów można ściągnąć - linki tutaj:

http://peb.pl/filmy-dokumentalne/287869-rapidshare-history-chanel-dogfights-pilot-tvrip.html

Można też znaleźć monografie, książki i filmy w Rapid Library:

http://rapidlibrary.com/index.php?q=bismarck&filetype=0

Oj tak, szczerze mówiąc najlepszy z polskich serialów tamtych lat.

Pięknie ukazany terror ze strony Niemców. Szkoda tylko, że tego komunistycznego ścierwa nie pokazali tak jak trzeba.

2 z rzędu sobota gdzie zamiast "Było nie minęło" została puszczona relacja z kongresu SLD... Gadali jaki to Tusk jest zły itd. Naprawdę trzeba być niezłym frajerem (nie obrażając nikogo) by wierzyć we wszystko co mówią...

Ale podsumuję to tak: już ja na was qrwa zagłosuje !

Za to wczoraj uraczył nas kanał KinoPl - "Ostatni po Bogu" z życia socjalistycznych podwodniaków z "Jastrzębia" i kilka świetnych dokumentów - praca nurków, ratownictwo okrętowe, ćwiczenia , wszystko z lat 50-tych do 70-tych. Nie powiem, dokumenty robiły wrażenie... Zresztą ma lada chwila lecieć kilka PRLowskich filmów z fajnymi letadłami, także będą MiGi szlajały się po ekranie Najfajniejsze w tym wszystkim jest okraszanie fabuły dokumentami, przynajmniej dla mnie...

A ja wczoraj zasnąłem na "Wojnie" Jak to się skończyło?

Bo fajnie się zapowiadał.

Jutro , czyli niedziela 24 maj. Na tvn7 o 20:05 "Full Metal Jacket" polecam wszystkim.

Słuchajcie, dziś TVP2 o 22.45 pokazuje świetny film rozgrywający się w Indochinach tuż zanim Francja utraciła te kolonie... "Spokojny Amerykanin", w roli głównej Michael Caine. Inne oblicze wojny, intrygi, walka wywiadów, stronnictw i koterii ...Ekranizacja powieści Grahama Greene'a.

Ogląda ktoś złoto dla zuchwałych

Ja kątem oka, bo to już piąty raz....

bo to już piąty raz....

Ja już nie liczę

Oddball jest fenomenalny xD "łof, łof" "zawsze musisz krakać" albo ten dowódca Tygrysa:

-w banku jest 16 milionów dolarów

-