Jump to content
wojtek

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

Ja właśnie jestem na etapie ściągania i oglądania skandynawskich filmów wojennych. Nasza filmówka może się wiele od nich uczyć...

Mam ją na dysku tak jak Tali-Ihantala 1944 Wczoraj obejrzałem Szwedzki "Ambusch" czyli po ichniemu "Rukajärven tie" dziś będę oglądał "Framom Främsta Linjen". Szkoda tylko, że nie znam języków skandynawskich bo nie ma do filmów tłumaczeń.

Obejrzałem także najnowszą produkcję "Leningrad" - i mam mieszane uczucia, jak dla mnie film słaby jeśli chodzi o oddanie klimatu oblężonego i głodującego miasta.

Polecam jeszcze wszystkim "Hamburger Hill" z 1987 traktujący o wojnie w Wietnamie. Jest to chyba najlepszy film jaki oglądałem.

Nie wiem ilu z Was ma HBO ale według pewnych internetowych źródeł już w marcu nadchodzi niesamowita atrakcja dla miłośników 2WŚ:

Dla tych co mieszkają na wyspach - serial będzie na Sky Movies.

według filmweb.pl 15marca na HBO o 20.10 szczegóły:

http://www.filmweb.pl/f119673/Pacyfik,2010

no nieźle się zapowiada ten Кандагар. trzeba obglądnąć.

Cześć!

Na kilku(nastu?) różnych forach spotkałem się z takim ogólnym tematem, w którym każdy mógłby zadać pytanie na nurtujący go temat - czy to jak dojechać w mieście Y z punktu A do B, czy poprosić o przetłumaczenie czegoś... albo czemu niebo jest niebieskie.

Tematy tego typu są bardzo popularne, więc może i tutaj się przyjmie, tym bardziej że co jakiś czas ktoś zadaje w Placu Zabaw pytania tworząc do tego celu osobny temat.

Ja zacznę: piszę prezentację maturalną na temat "Armia matką bohaterów. Przedstaw postawy żołnierzy I i II wojny światowej na podstawie literatury i filmu XX wieku."

O pierwszej wojnie światowej znam tylko klasyk - "Na zachodzie bez zmian" - ta pozycję chcę wykorzystać jednak jako książkę.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś film traktujący o I Wojnie światowej? taki z którego mógłbym wybrać scenę ukazująca jakiś bohaterski wyczyn. Jedyny wymóg to taki żeby był legalnie dostępny w Polsce, bo muszę wpisać nośnik i inne pierdoły do bibliografii

Jeśli temat się nie przyjmie lub ktoś uzna, że nie ma racji bytu to proszę o usunięcie, jednak wcześniej byłbym wdzięczny gdyby Załoga dała mi możliwość poznania odpowiedzi na męczące mnie problemy

CK Dezerterzy

Na poważnie przychodzą mi do głowy :

"Gallipoli"

"Bardzo Długie Zaręczyny"

"Zaginiony Batalion"

Na upartego z kategorii Bajki można dodać "Flyboysów" i "Red Barona" ...

PZDR

Dzięki bardzo.

Zaginiony batalion oglądałem kiedyś, faktycznie fajny film. Cóż, jutro zacznę zapoznawanie się z w/w tytułami.

Dawno temu może ze 20-cia lat,oglądałem dwa polskie filmy,które dotyczyły okresu IWŚ i odradzającej się państwowości polskiej:

,,Polonia rediwiwa"

,,Polonia restituta"

a ogladaliscie "bękarty wojny"? Film Quentin Tarantino, polecam

PS: Jak mnie dawno na tym forum nie bylo ale wróciłem...

a ogladaliscie "bękarty wojny"? Film Quentin Tarantino

a co te S.F. wojenne ma do 1 W.Ś.?

cały wątek jest ogólnie o filmach wojennych crustian ;)

jeszcze nie oglądałem Bekartów ale niedługo to się zmieni

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś film traktujący o I Wojnie światowej? taki z którego mógłbym wybrać scenę ukazująca jakiś bohaterski wyczyn.

Znam dwa odpowiednie. "Asy przestworzy" z M.McDowellem w roli głównej powinny się doskonalenadać.

No i zapominamy zdaje się o świetnym "Okopie" z bondem, czyli D.Craigiem. Ten dla twoich celów również wydaje się być w sam raz... jak i wspomniane już przez ZIO "Gallipoli". Jakbyś potrzebował z kolei antybohaterów- to nada ci się polska "Lekcja martwego języka" według powieści A.Kuśniewicza.

I powodzenia w przygotowaniach życzę!

eszcze nie oglądałem Bekartów ale niedługo to się zmieni Smile

Ja też nie, ale na razie w ramach zadośćuczynienia mogę sobie obejrzeć "Bękarty diabła" Roba Zombie, żeby odpocząć od krwawych zmagań frontowych

Dziękuję Panowie za odzew - wybrałem na początek Gallipoli i nie zawiodłem się. Świetny film, polecam każdemu, kto jeszcze go nie oglądał.

co do bękartów to typowy film Tarantino kto lubi jego filmy się nie zawiedzie,jeśli jednak ktoś lubi filmy raczej trzymające się faktów typu najdłuższy dzień,kompania braci czy sztrafbat to będzie to dla niego S.F. trochę komiczny.jako ,że lubię filmy Tarantino to z tego punktu widzenia powiem ,że film daje radę,jednak jeśli chcę obejrzeć dobry film wojenny to raczej sięgnę po inny z półki.

cały wątek jest ogólnie o filmach wojennych crustian

tego akurat mi nie musi kolega wyjaśniać.Footribe po prostu wyskoczył ni z gruchy ni z pietruchy bo akurat była mowa o 1W.Ś.

W "kioseku" dziś znalazłem.

Akurat miałem w niedalekiej przyszłości zakupić "Sztandar chwały" i "Listy z Iwo Jimy", a tu niespodzianka...

th_okadka.jpg

A w kolejce następujące tytuły:

th_skanowanie0003.jpg

Warto zwłaszcza ten drugi film zobaczyć. A z następnych kolekcji tych filmów pewnie też znajdę cos dla siebie

Kurczę, nie ma "Das Boot" :/ ...za to jest po raz kolejny "Wzgórze Złamanych Serc", które w zeszłym roku było w jakimś KOBIECYM piśmie Wiadomo już po ile kolejne filmy ? Trzy dyszki?

Zadam zasadnicze pytanie Jaka jest cena kolejnych płyt z kolekcji ? Jeżeli 10 - 15 zł to wydaje mi się że znajdą się chętni na kolekcję, zresztą już nie pierwszą bo kilka o tematyce wojennej już było.

Te z gazet to są normalne wersje. Polecam wersję reżyserską

Te z gazet to są normalne wersje. Polecam wersję reżyserską

Popieram, tym bardziej że różnica to jeśli się nie mylę ponad 20 min. filmu. Na alledrogo można wersję reżyserską także w niezłej cenie wyrwać.