Jump to content
wojtek

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

Zadam zasadnicze pytanie Jaka jest cena kolejnych płyt z kolekcji ? Jeżeli 10 - 15 zł to wydaje mi się że znajdą się chętni na kolekcję, zresztą już nie pierwszą bo kilka o tematyce wojennej już było.

I wszystko jasne:http://www.literia.pl/promo,520,Wielka_kolekcja_wojenna.html

No to wykrakałem te 30pln najwyraźniej

Te z gazet to są normalne wersje. Polecam wersję reżyserską Smile

Mnie tam się marzy cały i kompletny serial ;)

kornik_69, wiesz, że jakoś o tym nie pomyślałem dzięki zatem!

ech lordzie, przydałby się serial

Ja swój egzemplarz reżyserskiego "Das Boot" kupiłem w "Stonce" - czasami można tam znaleźć fajne filmy.

Warto też zaglądać do koszy w Media Markt, Saturnie i Avansie. Czasem znajdują się perełki za niską cenę.

od jutra tj.25października2010 można na kanale Planete obejrzeć mini-serial dokumentalny pod tytułem: CHŁOPCY Z BOMBOWCÓW (Bomber Boys).

http://www.planete.pl/dokument-chlopcy-z-bombowcow_16665

oraz w tygodniu dokument: HALIFAX. HISTORIA BOMBOWCA (Halifax At War: The Story of A Bomber).

http://www.planete.pl/dokument-halifax-historia-bombowca_33612

O w mordę!!! Na 20 czerwca zapowiadana jest premiera. Też czekam niecierpliwie

Obejrzałem dzisiaj Play Dirty z Michaelem Cainem w roli głównej. Film z 1969 roku więc nie ma, co wymagać jakiś fajerwerków. Ale fajnie się oglądało misję specjalną brytyjskich "komandosów" w Libii.

A tak nawiązując do filmu Das Boot i przy okazji płyty U96, ciekaw jestem czy wiecie skąd zaczerpnięto teksty w tym utworze

? Te z początku utworu. Tylko bez pomocy wujka gogla!

Jezussss, powracają wspomnienia z PSHT'91 Za chwilę padnie pytanie"A w ilu grach niezwiązanych z II wojną występował Prochnow?"

Inne pytanie- zna ktoś przedwojenny polski film "Płomienne serca"? Oprócz błahej intrygi to ponoć największy materiał filmowy dotyczący uzbrojenia II Rzplitej...

Za chwilę padnie pytanie"A w ilu grach niezwiązanych z II wojną występował Prochnow?"

Oj tam oj tam, wcale nie padnie. Taka ciekawostka, artysta zwany U96 zapewne lubi filmy z Jamesem Bondem, bo wziął te cytaty z odc. Szpieg, który mnie kochał. Z niemieckim dubbingiem. Nie wiedziałbym, gdybym jak raz przypadkiem nie przełączył i akurat to leciało.

Marcin M., dajże spokój Włącz sobie "Bombs over Bagdad" Outkast, "Asbestos Lead Asbestos" WDE , "Liebe" Laibachu i odpowiedz na proste pytanie - co łączy te utwory z kawałkiem "W rocznicę odejścia Róży Anglii" grupy Meble. MMM? Za dobrą odpowiedź nagroda, wąsy i broda

Dla maniaków lotniskowców, Lockheed'a F-80 Shooting Star, Sikorsky'ego R-5 / H-5 oraz wojny koreańskiej polecam film z 1954: "The Bridges at Toko-Ri" : http://www.filmweb.pl/film/Mosty+Toko-Ri-1954-38105

Obejrzałem Valkirię - nie podobał mi się ten film. Był.................. sztuczny.

Posiadaczom kablówki mogę polecić film "Ostatni lot nad Tobrukiem"- rzecz o Italo Balbo, masa materiału filmowego o armii włoskiej, na Planete powinni niedługo powtarzać.

Skoti, ta "Valkiria" to ze scjentystą w roli głównej? Czy inne arcydzieło?

Ta ta, a była inna ;) ?

Była, była... Dokument o wojnie w Jemenie- obejrzałbym ponownie, robił wrażenie. Tyle, że nikt tego ze znajomków nie nagrał,a i w sieci nie można znaleźć...

Dzięki crustian, nie wiedziałem, ze nakręcono aż tyle filmów o takim mało ważnym epizodzie wojny.

Z tą opinią bym się nie zgodził. Powstało też kilka dokumentów o tej tematyce w tym polskich. Co do znaczenia tego epizodu jest to jedna z niewielu chwalebnych kart historii Niemiec w trakcie 2WŚ.

... wiesz co, miałem ci ja enerdowską książkę "Deutschland im zweiten Wetkrieg". Wynikało z niej, że Pick, Ulbricht i Honecker nie spali, nie jedli, tylko od 1939 [! wyprzedzając tym samym w postępowym myśleniu samego przywódcę Kraju Rad!] dziarsko kombinowali , jak by tu Adiego załatwić. Co więcej, takich Niemców była większość, rękami machali w salucie jakby niechętnie i bez przekonania.... Po wojnie utworzyli oni GDR/DDR/NRD, państwo światłe, postępowe i z gruntu uczciwe, w którym szefem policji był gość, który tłumił wielkopańskie mrzonki Polaków w 1939, a szefem puszkarzywszelakich pogromca Warsiawiaków z 1939 i 1944 roku...

A co do słów Skotiego- a z czego by teraz żyli mieszkańcy Gierłoży i okolicznych siół?! Dla nich bombka w teczce miała znaczenie przekładające się na dutki od turystów....

Właśnie obejrzałem "Jackboots on Whitehall"2010. http://www.filmweb.pl/film/Jackboots+on+Whitehall-2010-399014

Powiem tak: mocno średni ten film. Więcej mnie interesował od strony modelarskiej jak samej historyjki. Anglicy mogą się pośmiać bowiem to pastiż na nich, który zupełnie ni będzie zrozumiały dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce, który nie zna dobrze historii GB. Zwyczajnie nie będzie wiedział kiedy się śmiać. W moim przypadku ledwie z3-4razy.Twórcom coś nie wyszło. Za to kilka fajnych modelarskich rzeczy zobaczyłem. A, no i to subiektywne odczucie moje ta recenzja