Jump to content
wojtek

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

No to pooglądamy tę parodię

Ktoś z Was może oglądał już Bitwę Warszawską?

Ja dziś wybrałem się z kumplami na premierę i mam mocno mieszane uczucia.

Kurcze, nie mam nic do Urbańskiej, zapewne fajna z niej babka i ogólnie bym się z nią dogadał, ale nijak jej nie odnajduję w tej filmie. Nie pasuje mi .Wręcz mam wrażenie, że montażyści podeszli do tematu tak: "Brakuje nam sceny YX - Daj Urbańską - Brakuje też XYZ - To też daj Urbańską..."

Strasznie rwany ten film. Ja akurat byłem bardzo skupiony, bo czekałem długo na tą produkcję, ale wystarczyło mrugnąć dłużej, a już nam mógł uciec jakiś epizod walki. ;-)

I tu dochodzimy do głównego problemu - sceny batalistyczne. Naprawdę fajne są, ładnie się ogląda, ale to wszystko za szybko się kończy! Nim się nacieszymy odparciem czerwonych z okopów, to tu już nam szarżuje polska kawaleria, nagle TRZASK! i jesteśmy w kwaterze głównej wodza, a tu BĘC i nagle Urbańska wali z Maxima do czerwonych. I choć w moim opisie może to wyglądać jak dobra dynamika scen, to w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Cieszę się, że wreszcie powstał film o tym bardzo ważnym wydarzeniu w dziejach Polski, że wreszcie się nie bijemy w pierś, tylko pokazujemy jak laliśmy Kacapów, cieszę się, że nie jest to całkowity gniot. Ale nie jest to też film bardzo dobry. Jak dla mnie strasznie nierówny.

Na plus na pewno zasługuje też oddanie realiów historycznych, specjalistą nie jestem, ale z punktu widzenia historyka jeszcze-amatora, to całkiem nieźle się przyłożyli do tego.

Na pewno przy najbliższej okazji obejrzę go jeszcze raz, żeby już na spokojnie do niego podejść. To 3d, choć ładne i ciekawe(wszak polscy ułani pięknie wyglądają w trójwymiarze, jak siadają na karki uciekającym Sowietom ) to chyba jednak trochę rozprasza.

AAA! No i na pochwałę zasługuje Ferency w roli czekisty, świetnie się w niej sprawdził.

Filmu nie widziałem. Widziałem za to reklamy w TV i po zobaczeniu Urbańskiej i Szyca i scen miłosnych pomieszanych ze scenami batalistycznymi pierwszą rzeczą jaka przyszła mi na myśl było "w końcu porządnie zrobiony film mówiący o naszej historii, czy kolejny przekolorowany gniot próbujący zarobić na patriotyzmie?". Trzeba będzie obejrzeć w najbliższym czasie.

Ale Wajda pomimo filmu jest tam ulubieńcem z resztą naszej miłościwej władzy również.

Nowy film o Sealsach. Zapowiada się zajebiście, w szczególności że nie ma żadnyc znanych twarzy, tylko nieznane twarze operatów grających samych siebie

No no, rzeczywiście zapowiada się świetnie.

O dziwo trailer zrobił na mnie wrażenie co oznacza ,że naprawdę coś w tym jest ;)

to jeszcze jeden za kilka tygodni premiera,

Niestety kompletny warfiction, nie rzucają karabinów na ziemie

i zapowiedz polskiej produkcji

http://www.canalpluscyfrowy.pl/aktualnosci-ruszyla-produkcja-serialu-canalplus-8222-misja-afganistan-8221_13185217512384

No ta francuska produkcja też wygląda fajnie. Zobaczymy czy dotrze do angielskojęzycznego kraju - oni nienawidzą czytac w kinie. Pozostaje dvd w przyszłym roku .

Mnie ciekawi ta Misja: Afganistan. Nasi pewnie próbują wysmarować coś na kształt "Over There" lub "Generation Kill". Zobaczymy jak im wyjdzie

Zobaczymy jak im wyjdzie

Obawiam się że jak zwykle

Pompatycznie i Kiczowato (widać już po fotach Gołejdupy Małaszyńskiego i jego wyposażeniu)

Aha podobno Bin Ladena ma grać Bogusław Linda.

Z koleżanką niebardzo

No chyba że masz koleżankę która podczas oglądania filmów wygląda tak

400_F_15247332_ls5k2YXaIklgiu7aj5adsOMVlWkYVev6.jpg

Albo tak :

0004g.jpg

0040j.jpg

Ale w główce czaji się to :

atomel.jpg

Edited by Guest

To dawaj namiary na koleżankę

Dział z Bombami?

Ba... bananów nie chcemy