Jump to content

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

• Replies 775
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sie offtop robi. Gdzie mogę zobaczyć ten nowy piękny wytwór polskiej kinematografii dotyczący napadu II RP na sovietów. Chodzi o ostatnią fazę wojny polsko-bolszewickiej zwanej bitwą warszawską tudzież cudem nad wisłą. Uwaga do kina se nie pójde bo mam za daleko.

Klasyka filmów wojennych. Z błędami i czasami śmiesznymi (dla obecnego widza) efektami specjalnymi. Ale bardzo dobrze zrobiony kawał kina. Jak napisali przedmówcy - bez wahania, bierz i ciesz się, że masz .

Po prostu pytam, bo słyszałem gdzieś, że polski lotnik w 1969 był na tym w kinie i wyszedł bo stwierdził, że to kłamstwo...

Ale ja zamierzam to traktować jako fabularny...

a propos oglądnijcie to:

kolega mi dał na to namiar i moim zdaniem całkiem fajne...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Obejrzałem Red Tailsów - porządny wojenny film. Oczywiście trochę nieścisłości, wątek miłosny, ale ogólnie oglądało się dobrze. Jak po 15 minutach nie mam ochoty wyłączyc filmu to jest zazwyczaj dobry film. Nie pomyliłem się. Naprawdę fajne sceny walki, kilka P40 i Mustangów na "żywo". Reszta to świetne efekty komputerowe. Polecam miłośnikom filmów wojennych.

Obejrzałem Red Tailsów - porządny wojenny film. Oczywiście trochę nieścisłości, wątek miłosny, ale ogólnie oglądało się dobrze. Jak po 15 minutach nie mam ochoty wyłączyc filmu to jest zazwyczaj dobry film. Nie pomyliłem się. Naprawdę fajne sceny walki, kilka P40 i Mustangów na "żywo". Reszta to świetne efekty komputerowe. Polecam miłośnikom filmów wojennych.

raczysz żartować chyba ten film to średniak klasy europejskiej efekty specjalne lipa,manewry w powietrzy no...odrębny temat,kilka niepotrzebnych scen jak dla mnie kiepski

To pokaż mi inne znacznie lepsze filmy o lotnikach? Jest ich tyle, że się zgubić można. Rzeczywiście, jest w czym wybierać.

Bitwa o Anglię może na dzisiejsze standardy nie te efekty ale to jest klasyka a tu mamy drugowojenne Gwiezdne wojny.

Jest jescze Ciemnoniebieski Świat o czeskich lotnikach o niebo lepszy od Red Tails ta stara wersja Czarna Eskadra byla Dużo lepsza jak dlla mnie nie musisz się zgadzać.

Nie nazwałby tego filmu dziadostwem. Nie jest to produkcja wysokobudżetowa. Opowiada pewną historię, w sposób ładnie podany. Nie oczekiwałem paradokumentu tylko dobrego filmu wojennego i się nie zawiodłem.

Oba filmy o Red Tailsach są na tym samym poziomie. Żaden nie jest ani lepszy ani gorszy.

Piekielny84 - Bitwa o Anglię owszem jest klasyką, ale.... ma masę błędów, Hurricany robią za Messery i to Ci nie przeszkadza? Ciemnonibieski Świat - jest naprawdę dobry, ma też wątek miłosny, rozterki czeskich pilotów. I to Ci nie przeszkadza. To napisz dokładnie co jest złe w scenariuszu, zdjęciach i realizacji w filmie Red Tails.

Caly ten film jest dla fanow Star Wars te manewry no panie Su 30 by się takich nie powstydzil zresztą co ja tu się będę produkował wystarczy wspomnieć o tym jak popularny był ten film w USA-nie bylo zainteresowania,podobno planują zrobić film o dywizjonie 303 na piodstawie książki ale jak zobaczyłem przewidywaną obsadę to zwątpiłem

Nie odpowiedziałeś na pytanie - co jest nie tak z tym filmem. Jeden manewr? I już film do dupy.

To jest półbeczka z przewrotem i ślizgiem na skrzydło. Popularny manewr w czasie wojny. Nie wiem czy dokładnie tak wyglądał, ale jak poczytałem sobie biografię Saburo Sakai, to właśnie tak go sobie wyobrażałem.