Jump to content
wojtek

Filmy wojenne i o tematyce wojskowej.

Recommended Posts

Zgadnijcie jaki film dostanie remake.......Red Dawn z 1984 roku. Tylko że zamiast sowietów mieli być Chińczycy, ale ponieważ to oznaczałoby problem z dystrybucją filmu na rynku chińskim, ostatecznie rolę tych "złych" dostali Północni Koreańczycy .

http://www.imdb.com/title/tt1234719/

Juz od jakiegos czasu go kreca ale nie wiedzialem, ze ostatecznie nie bedzie o Chinczykach. Tym bardziej, ze miala byc tam scena uzasadniajaca (calkiem niezle - nie wiem, komu bysmy kibicowali ) chinska inwazje...

Dziekuje bardzo.

No o jak pokazano stary film wojskowy z Rosji to ja pokażę polski film komediowy osadzony w I wojnie światowej wyprodukowany w 1936

http://www.youtube.com/watch?v=26oxJcF7Q2w&feature=relmfu

Polecam wszystkim jako odrestaurowujący film.

Ja nie wiem co to rzecz jest niemożliwa, to u mnie nie bywa. Z niczego możesz zrobić beczkę piwa jak olej w głowie masz. ...

Obejzalem wlasnie taki polski serial "Misja Afganistan" i po pierwszym odcinku mialem nadzieje ze bedzie ciekawy ale z kazdym nastepnym bylo coraz gorzej. Nawet nie chodzi o rekwizyty czy scenerie. Porazka na calej lini. Wspomniany pierwszy odcinek byl o tyle dla mnie ciekawy ze po kilku latach przynajmniej w taki sposob moglem wrocic do Wedrzyna gdzie bylem na szkolce. W scenie gdzie jest pozegnalny apel nawet filmowcy nie zadbali aby aktorzy dobrze maszerowali (profanacja tego miejsca ) W miejscu gdzie odbywaly sie przemarsze byly cztery czarne slady a przy trybunie koleiny oczywiscie od butow Dowodca czesto gonil nawet kadre jak mu cos nie pasowalo a byla to jednostka dekli a nie kompania reprezentacyjna ot taka ciekawostka.

Strasznie tanie efekty na tym zwiastunie (np. te Stukasy)... Oby film sie udal.

Polecam "Triage" z Colinem Farrellem i Christopherem Lee (znanym jako Saruman z pewnej przereklamowanej trylogii ;) ). W amerykanskiej wersji to chyba "Shell Shock".

Witam ,ostatnio taki film sobie obejrzałem:

R2B: Ri-teon-too-be-i-seu

a po polsku R2B: Powrót do bazy

ogólnie film dobry ,reklamowany jako koreański "Top Gun"(sic),efekty dobre fabuła jakaś jest,samoloty co prawda robią nieziemskie i dziwne ewolucje,wszyscy aktorzy wyglądaja tak samo, ale to naprawdę dobry film na niedzielne popoludnie.Osoby lubiące ambitne projekty,znawcy filmowi nawet niech nie zaczynją tego filmu oglądać.Pozdrawiam.

Pathfinders - rety jaki ten film jest denny. Pinokio ma więcej życia niż aktorstwo w tym filmie. Nie ma nic co mogłoby obronic ten film. Nic, zero absolutne dno.

Propagandy rodem z Jułesej i USrAela o dzielnych G.I i sraczki pokroju "Szeregowca Ryana" niestety nie oglądam. Więc dla odmiany coś nie koszernego, chyba nie było.

Japoński serial o Wojnie rosyjsko-japońskiej "Saka no ue no kumo" (świetne sceny z bitwy pod Cuszimą)

Radziecki film "Idź i patrz" doskonały przykład jak to cywilizacja zachodu bawiła się na dzikim wschodzie, a potem w 1944/45 płakała... gwałty i mordy na cywilach? (dla lepszego efektu przed filmem można przeczytać Beevora "Stalingrad" a potem "Berlin 1945. Upadek"

Polski serial "Pogranicze w ogniu"

"Pogranicze" to porządny serial...nawet Pazura nie drażni.

Dla odmiany ze spokojnym sumieniem polecam cuś z wojny secesyjnej- "Ride With The Devil" to jeden z moich ulubionych filmów na ten temat... Niezłe kino. Mimo , że reżyser do moich ulubieńców nie należy, ogólnie mówiąc.

A co do koreańskiej kinematografii - warto w ogóle oglądać "R-Point"? Jakoś nie mogę się przekonać, żeby otworzyć płytę, a leży dobrych parę lat w pudle

Serial o wojnie rosyjsko - japońskiej z chęcią bym zobaczył... dzięki za cynk, zibi, lecę szukać na jutubie.

Na YT są raczej tylko filmiki zmontowane ze scen pochodzących z tego serialu ( swoją drogą fajne

,
,
)

Serial dostępny ( w języku Dostojewskiego, niestety ... może kiedyś będzie w naszej tv ) na portalu Vkontakte ( rosyjski facebook, chyba trzeba się zarejestrować )

link do serialu:

http://vk.com/videos-3788773?z=video-3788773_168138316%2Fclub3788773%2Calbum-3788773 ( na tej stronie są wszystkie odcinki ) i na YT

( tylko jeden odcinek )

Post pod postem ale trudno... Znalazłem na Twojej Tubie taki filmik z serialu(podobno istnieje film i serial ) pt "1864". Wygląda super, zobaczymy jak wypada całość(idę oglądać)

"1864" występuje w postaci filmu i 3-odcinkowego serialu (osobiście bardziej polecam serial). Jak dla mnie sceny batalistyczne są naprawdę świetnie zrobione.