Skocz do zawartości

Żywiczny klon: Mercedes L 4500 1:35


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Właśnie jestem w trakcie budowy, sama ciężarówka prawie gotowa. jeszcze tylko przednie szyby, oczywiście w pozycji złożonej do tego mam nadzieje dużo skrzynek itp. Póki co muszę pomalować 5cm Flak 41, który to zamontuje na pakę... Jak widać na fotkach model odlany tragicznie, zaszpachlowałem dziury, które były większe, zeszlifowałem sporo nadlewek, jednak teraz już po pomalowaniu widać co i jak

 

Walczę z nim dalej i wieczorem mam nadzieje zakończenie

 

th_DSC06720.jpgth_DSC06719.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz z tym tempem pracy? Tłuczesz te modele niczym 'stachanowiec'. Z drugiej strony narzekasz na jakość odlewu, a gołym okiem na fotkach widać, że nawet nie zaszpachlowałeś tych uskoków żywicy na drzwiach i konstrukcji budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nawet nie zaszpachlowałeś tych uskoków żywicy na drzwiach i konstrukcji budy

 

Spoko spoko już wymyśliłem jak to ukryć... a swoją drogą to w ogóle nie były te uskoki, zauważyłem po pierwszej warstwie farby... oczywiście nie będzie ich już...

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. rozumiem ze generalnie mija sie z celem kupowanie klonow na allegro?

W orginale wespe models - trzeba by sobie kiedys sprawic???

Jeśli chodzi o Wespe Models, to unikaj nawet oryginałów. Miałem kilka amerykańskich ciężarówek ich produkcji, kupionych zresztą za ciężkie pieniądze. Ale to straszna kaszana była, uwierz mi - odlew wyglądał jak klon z klona, a do tego zgodność z oryginałem mniej więcej 50/50. W końcu, po chyba roku ktoś się zlitował i kupił to ode mnie. Miałem Fordsona, dwa Chevrolety i Diamonda. Omijać z daleka. Zastanawiam się jak można taki chłoam sprzedawać za takie pieniądze. No, chyba, że na Zachodzie kupują to jako rumuńską egzotykę albo ze względu na bogaty asortyment. Jednym słowem - MACABRESCU!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamonda

Nic się z niego nie wykrzesze??? Bo powiem szczerze, że się strasznie na niego "napaliłem"...

Wykrzesać oczywiście można, jak z każdego modelu, nawet najpodlejszego. Tylko pytanie czy warto za taaakie pieniądze się katować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrzesać oczywiście można, jak z każdego modelu, nawet najpodlejszego. Tylko pytanie czy warto za taaakie pieniądze się katować?

W sumie racja, wydać sporo kasy na coś co w założeniu jest całe do poprawy, to mija się z założeniem. Szkoda, bo te ciężarówki, to były bardzo fajne pojazdy i warto by mieć ich miniatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, jeżeli jako tło używasz czarnego arkusza, mam małą uwagę techniczną odnośnie zdjęć - poeksperymentuj z ustawieniem balansu bieli.

 

Prawdopodobnie w realu kolory Twojego modelu bardziej wyglądają tak:

(pozwoliłem sobie zmodyfikować jedno zdjęcie, mam nadzieję że nie masz mi tego za złe)

DSC06720%20po%20poprawie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś czadu z tym spawem

Gratuluję pomysłu! Wprawdzie powstał taki mały Mercedes a'la Frankenstein, ale podoba mi się , nie przeczę !!

A tak btw, to może zmień ten spaw na prostokątny - jeszcze nie jest za późno - będzie mógł imitować jakąś dospawaną płytę pancerną. Ale to akurat kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Przemku. Ładnie to wychodzi, ciekawy jestem połączenia z Fliegerabwehrkanone.

To tam coś jeszcze na nim będzie ?? Myślałem, że już gotowy, i taki pusty ma być. Sorry, nie znam się na teutońskich wynalazkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.