Skocz do zawartości

Aerograf


Piots

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie nie bezpośrednio dotyczace arografów ale sposobu ich uzytkowania, malowania.Chodzi mi o to czy podkład Humbrola rozcienczac tak jak kazda inna farbe tego producenta czyli(tak jak to gdzie sbylo napisane) 50:50 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moze byc, tylko ja bym chyba bardziej polecal taki aerograf:

http://www.allegro.pl/item164648811_aerograf_professional_0_2mm_najtaniej_.html

lub taki:

http://www.allegro.pl/item162541736_aerograf_profesjonalny_0_2mm_gwar_f_vat.html

 

Pierwszy posiada regulacje maksymalnego otwarcia dyszy, a drugi oprocz tego, ma jeszcze dodatkowo regulacje cisnienia powietrza podawanego na dysze.

Jezeli chodzi o kompresorek, to mam taki i sobie chwale...

 

Rozwaz odzielny zakup kompresora i aerografu. Moze bedzie troszke drozej (kilka - kilkanascie zlotych), ale przynajmniej bedziesz mial wybor, jezeli chodzi o model aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dziekuje. poczytalem forum ale tam nie znalazlem odpowiedzi na pytanie ktora z dwoch przedstawionych opcji jest lepsz, a znalezienie odpowiedzi na to pytanie mialo na celu umieszczenie tego tematu na forum.

wiec jezeli to nie jest problem i nie zabuzy to wizji mederatora to ponawiam swoje pytnaie i moze ktos pomoze rozwiazac ten dylemat. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No dobra, niech Ci bedzie. Ale cos chyba kiepsko czytales...

 

Odpowiadajac na pytanie:

Aerograf z pierwszego linka do du... do tylka... Kompresor jest OK.

Aerograf z drugiego linka moze byc, wyglada na pseudoiwate. Polecam jednak jakis model z grawitacyjnym podawaniem farby. Boczne jest troche nieporeczne, bo zbiornik moze przeszkadzac przy malowaniu w roznych zakamarach. Na temat kompresora z drugiego zestawu sie nie wypowiem, bo nie mialem z nim do czynienia. Generalnie radze Ci jednak kupic oddzielnie kompresor i oddzielnie aerograf. Wtedy masz pelny wybor, a nie jestes skazany na to, co proponuje Ci sprzedajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich i proszę o poradę!

Po kilkunastu latach powróciłem do modelarstwa i mam zamiar podejść do tego poważnie. Na początek, dla treningu kupiłem Sokoła Millennium z AMT, kompresorek MINI-MA1000, aerograf AB1001 i zestaw farbek PACTRY (w innym wątku relacjonuję budowę). W wersji pudełkowej model jest prościutki więc nie ma za wiele klejenia a i malowanie też nie jest zbyt skomplikowane. Wkrótce chciałbym przejść na bardziej skomplikowane modele a że wychowałem się na Gwiezdnych Wojnach to mój wybór jest chyba oczywisty. W planach mam X-Winga, TIE-Fightera, TIE-Interceptora no i może kiedyś ponownie Falcona - wszystkie z Fine Molds.

Aktualnie stoję przed wyborem jakiegoś lepszego aerografu. Oczywiście przeczytałem większość (może nawet wszystkie) wątków o tej tematyce (również na innych forach) i wiem że liderem większości jest Pseudo IWATA.

Na allegro znalazłem taki sprzęt:

http://www.allegro.pl/item170797518_aerograf_profesjonalny_0_2mm_gwar_f_vat.html

68ee03878d9bd9a2m.jpg

a6a37ac3bc128fb7m.jpg

Koszt 139 zł nie wydaje się wygórowany a prezentuje się dosyć solidnie (przynajmniej na zdjęciach).

Do tego dysza 0,2 i regulacja ciśnienia. Jak już wczesniej wspominałem korzystam z kompresorka MINI MA-1000 i maluję akrylami PACTRA a do tej pory używałem prościutkiego AB-1001 - ten aero nadaj się jedynie do dużych powierzchni więc pomyślałem o zakupie czegoś precyzyjniejszego.

Po przeszukaniu netu znalazłem jeszcze kilka informacji na temat tego aerografu: Made in CHINA, producent FENGDA, dwufunkcyjny z regulacją ciśnienia. Zastanawiam się jeszcze nad EW-770. Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie jednak EW jest nieco droższy - 149 zł.

Co o tym myślicie?

A tak przy okazji:

jeszcze przed zakupem kompresorka próbowałem malować aero (AB-1001) zasilanym butlami z gazem pędnym WAMODU. Jakoś to szło ale była to mało ekonomiczna zabawa. Po tych eksperymentach pozostały mi dwie puste puszki 750, które chyba mógłbym wykorzystać jako zbiorniki wyrównawcze do modyfikacji mojego kompresorka. Ponieważ z pneumatyki jestem zielony więc proszę o poradę jak to zrobić i czy warto?

Pozdrawiam - Mironek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresorek MA-100 jest calkiem spoko. Mozesz do niego dokladac zbiornik, ale nie musisz, bez zbiornika tez dobrze sobie radzi, chociaz trzeba go torche wyczuc - po nacisnieniu spustu, na ulamek sekundy nastepuje wyczuwalny spadek cisnienia. Ja sie zaopatrzylem w zbiornik, jak chcesz, moge Ci pokazac, jak to wyglada u mnie. Dodam jeszcze, ze najbardziej chodzilo mi o reduktor z manometrem na zasilaniu aerografu, gdzy moj model nie posiada regulacji przeplywu powietrza.

 

Aerografy, ktore pokazujesz tez polecam. Pseudoiwaty od prawdziwych Iwat roznia sie glownie tym, ze sa wykonane z duzo lepszej jakiosci materialow. Pewnie te dwa modele, o ktorych wspomniales - jeden drozszy, drugi tanszy - tez roznia sie nieco jakosciowo, lub sprzedawcy maja rozne marze.

W pseudoiwacie nalezy z duzym wyczuciem wkrecac dysze, gdyz latwo zerwac gwint (mielismy juz ze dwa takie przypadki na forum). Ja uzywam P-iwaty i nie narzekam. Coprawda planuje w przyszlosci szarpnac sie na jakis markowy sprzet, ale nastapi to dopiero wowczas, gdy ten mi calkiem zdechnie. A biorac pod uwage intensywnaosc, z jaka go uzytkuje, szybko do tego nie dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pseudoiwacie nalezy z duzym wyczuciem wkrecac dysze, gdyz latwo zerwac gwint (mielismy juz ze dwa takie przypadki na forum)

 

Tak ja też polecam ten aero jest świetny lepszego jeszcze nie miałem duży plus to płynna regulacja przypływu powietrz to jest dobry bajer Tak jak Majek napisał trzeba najpier pryskać sobie kilka minut na jakieśpudełko i zobaczyć czy nie pluje itp, itd, bo jak tak to musisz regulować dyszkękluczykiem i uważać żeby nie złamać , były już 2 przypadki na forum w tym jeden mój heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi w kwestii aero!

Co do wykorzystania puszek po gazie pędnym to chętnie spojrzę na jakieś fotki, może być też rysunek.

Pozdrawiam - Mironek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam! Chcę sobie zakupić aerograf a troche nie stać mnie na kompresor. Chodzi mi o sprężone powietrze. Na jak długo starcza taka "puszeczka" ? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, może offtop, zawsze można sobie aero zrobić(widziałem taki art na serwisie komputerowym, spróbuję poszukać) tylko nie wiem, jak to z jakością tego, i tym co osiągamy...

EDYTA

znalazłem, monstrukcja i art olinka2 z serwisu mod-planet

http://www.mod-planet.com/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=584

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcę sobie zakupić aerograf a troche nie stać mnie na kompresor. Chodzi mi o sprężone powietrze. Na jak długo starcza taka "puszeczka" ? Proszę o radę.
zawsze możesz siewyręczyć stara dentka samochodowa - mała przepóbka , bo zbiorniczek z powietrzem to bez sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory to rozpuszczalnik czesto jest dokladnie ta sama substancja co rozcienczalnik

Czesto tak jest, natomiast moga sie roznic stezeniem aktywnych substancji... A tak jeszcze apropos WD-40, znalazlem w sieci karte charakterystyki tego swinstwa i jest tam napisane tak: Sklad: preparat - mieszanina zwiazkow organicznych

Z tego co wiem, nie ma zwiazkow organiczncyh opartych na krzemie (silikonie), mimo, ze krzem ma blisko do wegla na tablicy Mendelejewa...

 

http://www.amtra.pl/doc/WD-40/WD-40%20AEROZOL.pdf

 

 

EDIT:

Z tymi zalecanymi srodkami do konserwacji, to tez moze byc jakis "chłłłiit mantedindoły" (za: Ani Mru Mru ). W sensie, ze "kupujcie nasze smarowidla i nie uzywajcie zadnych innych, bo sprzet sie rozleci". A ze wiekszosc lubrykantow zawierac moze jakies zwiazki krzemu, to producenci opracowali jakies srodek silicon-free i puscili plote, ze silikon zle wplywa... Juz sam nie wiem. Moze sie tu jakichs teorii spiskowych doszukuje...

już sa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę cienki aerograf... W sumie to tak:

 

Aero- 40 złotych na allegro (nowy)

Powietrze- 20 (ta myślę)

Nożyki- 5 zł (także na allegro nówki. Takie same, ale nie wiem, czy TE same)

Pędzelki- 10 zł za wszystkie

Farbki: -5 humbroli, albo czegoś w tym stylu (20 złotych)

-7 modelmasterów (z 30 złotych)

-Asterka (4 złote)

-2 Pactry ( z 10 złotych)

Klej- ok. 8 złotych ( dlatego, że to ten z pędzelkiem)

 

Razem mamy jakieś..... 150 złotych za nowe. Tutaj masz takie mocno używane przybory i nie wiadomo jaki jest stan rzeczywisty.

 

Jak na mój gust lepiej skompletować sobie taki zestaw w jednym sklepie modelarskim (internetowym). Będziesz miał niewiele drożej, a pewnie. Dodatkowym plusem jest to, że będziesz miał nowe farbki i możesz sobie wybrać zestaw np. samych humbroli etc.

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie nażedzia nawet firmowe maja to do siebie że przyniosa wiecej rozpaczy niz porzytku, ja kupiłem kiedyś szwajcarskie szczypce,cażki, pensety i takie tam po 3-4pln, a tylko dlatego że likwidowano sklep normalnie bym zapłacił 10x drozej, a mam je od 10lat,a z tego zestawiku skorzystarz...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.