Jump to content
Piots

Aerograf

Recommended Posts

To inne zagadnienie.

Dwa różne aerografy, w obu dysza 0,2, ta sama farba, to samo ciśnienie, ta sama odległość od malowanego i mogą być inne efekty.

Dobra trudno sprowadzę paasche
Którene?

Mogiem się wypowiedzieć o VJR i TG.

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z wężem oplecionym o długości 10 stóp (A-1/8-10). Uwaga na złączki! Należy się upewnić, że będą pasować, albo zaopatrzyć w przejściówki. Nie używam szybkozłączki (A-191), ani pochłaniacza wilgoci (MT), bo mi szkoda było pieniędzy. Więc o nich się nie wypowiem.

Panowie, mam pytanie. czego używacie do czyszczenia aerografu bezpośrednio po malowaniu, w celu zmiany koloru? Ja do tej pory używałem Tamiya Airbrush Celaner, ale od pewnego czasu nie ma go na rynku, jest to mocny agresywny środek i momentalie i idealnie rozpuszcza każdą farbę a akryle to nawet całkowicie zaschnięte. Czy możecie polecić jakoś podobny środek? Lub może jakąś samoróbkę? Ostatnio spróbowałem połączyć rozpuszczalnik nitro + aceton + rozcieńczalnik do akryli (wszytsko z Obi) i efekt jest dobry ale nie tak dobry jak Tamiya.

Panowie, mam pytanie. czego używacie do czyszczenia aerografu bezpośrednio po malowaniu, w celu zmiany koloru? Ja do tej pory używałem Tamiya Airbrush Celaner, ale od pewnego czasu nie ma go na rynku, jest to mocny agresywny środek i momentalie i idealnie rozpuszcza każdą farbę a akryle to nawet całkowicie zaschnięte. Czy możecie polecić jakoś podobny środek? Lub może jakąś samoróbkę? Ostatnio spróbowałem połączyć rozpuszczalnik nitro + aceton + rozcieńczalnik do akryli (wszytsko z Obi) i efekt jest dobry ale nie tak dobry jak Tamiya.

IPA a potem rozcieńczalnik farby, którą maluję.

Do czyszczenia to nie wiem czy coś lepszego znajdziesz niż Gunze Tool Cleaner.

Ale do przepłukania między kolorami mi wystarcza tani aceton techniczny.

Gunze tool cleaner i Tamiya airbrush cleaner to ten sam specyfik.

To by się zgadzało, bo oba działały u mnie w zasadzie identycznie.

Problemem jest tylko to, że preparat Tamki obecnie trudniej dostać niż Tool Cleaner.

To by się zgadzało, bo oba działały u mnie w zasadzie identycznie...

Podobnie jak płyn do mycia narzędzi malarskich z Castoramy za 7 zł (0,5 l).

A jaki to konkretnie płyn?

To jest konkretna nazwa "Płyn do mycia narzędzi malarskich" lub drugi "Płyn do mycia pędzli i narzędzi malarskich". U mnie stoi w Castoramie na tej samej półce co aceton, benzyna i inne rozcieńczalniki.

Ten płyn działa tak samo jak aceton i nitro. Myje nim strzykawki, pędzle i stary aero. Jak działa przy dłuższym kontakcie z materiałem możecie sobie wyobrazić ;) Mam nadzieję, że jednak japońska chemia jest nieco łaskawsza dla narzędzi niż wyżej wymieniony płyn.

Kupiłem dziś ten płyn o którym pisze Solo, w Obi za 7,90 i jest rewelacyjny Działa tak samo jak Tamiya. Porównałem go z Nitro + Aceton, bo wcześniej tym właśnie próbowałem działać, i przyznam że Płyn do mycia pędzli jest lepszy. Nie rozcieńcza czy rozpuszcza starej farby tyko ją momentalnie usuwa. Solo dzięki za bardzo trafną podpowiedz

Kupiłem dziś ten płyn o którym pisze Solo, w Obi za 7,90

Kupiłeś w Obi płyn Tamki??? Niesamowite!

Jak działa przy dłuższym kontakcie z materiałem możecie sobie wyobrazić ;)

No jak? Sprawdziłeś czy sobie wyobraziłeś?

Mam nadzieję, że jednak japońska chemia jest nieco łaskawsza dla narzędzi niż wyżej wymieniony płyn.

Tak... z pewnością

Kupiłem dziś ten płyn o którym pisze Solo, w Obi za 7,90 i jest rewelacyjny Działa tak samo jak Tamiya. Porównałem go z Nitro + Aceton, bo wcześniej tym właśnie próbowałem działać, i przyznam że Płyn do mycia pędzli jest lepszy. Nie rozcieńcza czy rozpuszcza starej farby tyko ją momentalnie usuwa. Solo dzięki za bardzo trafną podpowiedz

Możesz wrzucić zdjęcie tego płynu? Żeby konkretnie wiadomo było czego szukać w sklepie.

Ja kupiłem dziś coś takiego

CBfPvqa.jpg

Ale ja też sobie dziś to "piko do pędzli" kupiłem i poprobuje. Koszt niewielki a może będzie lepszy efekt niż sam aceton.

Dodatkowo wrzuciłem do moczenia na dłuższy czas starą teflonowa uszczelkę z Ultru, więc zobaczę jaki będzie tego efekt "dłuższofalowy".

Nie omieszkam, o ile mnie "zapach" tego specyfiku szarych komórek nie pozbawi ;-)

Na szczęście nie trzymam tego w domu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.