Jump to content
Piots

Aerograf

Recommended Posts

jak radzicie sobie z czyszczeniem aerografu szczególnie przy używaniu farb humbrola?

Witam

coś mnie tchneło i postanowiłem posklejać i pomaować trochę samolotów w skali 1:144 pierwszy samolot A 380 prawie na ukączeniu malowany pędzelkami to jest mój trzeci samolot odkąd żyję

chciałbym ułatwić ( chyba ) swoją pracę zakupem jakiegoś AEROGRAFU dla kompletnego niewiedzy w tym temacie na czymś się trzeba nauczyć

może pomożecie coć wybrać raczej nie za duże pieniądze kompresor jakiś najtańszy , a co do AEROGRAFU to pojęcia nie mam jaki bym miał kupić bo tyle tego jest a jak wiadomo co drogie to nie zawsze dobre

pozdrawiam

Aero drogie jest lepsze. Ale na początek dobry tłuczek za jakieś 150 znajdziesz. Fajny jest Adler 7700 czy jakoś tak. Osobiście posiadam i jakoś idzie. A kompresor zrobisz sam:] Wyprawa na złomowisko i wrócisz z całym potrzebnym materiałem.

Witam, posiadam H&S evolution z dysza i iglica 0,2mm , malowanie dużych powierzchni zaczyna być uciążliwe , pytanie który zestaw do H&S pozwala na malowanie z większym rozpyleniem farby ? mam na oku takie coś 126783.JPG czy ta przystawka do tego służy ? jeśli nie to która ?

Witam mam pytanie czy ktoś już kupował o-ringi które są przy dyszy (nie zestawy modelarskie) nie wiem czy dobrze zmierzyłem czy one są 1,5x0,5 niestety zaginęła mi w czeluściach kurzu podczas pomiarów

Witam mam pytanie czy ktoś już kupował o-ringi które są przy dyszy (nie zestawy modelarskie) nie wiem czy dobrze zmierzyłem czy one są 1,5x0,5 niestety zaginęła mi w czeluściach kurzu podczas pomiarów

Nie w każdym aero są jednakowe. Raczej trochę większy, bo 1,5 x 0,5 to otwór byłby 0,5 mm. Chociaż prawidłowo przy oringach jest podawanie średnicy zewnetrznej i grubości to podawaj w sklepie obie średnice bo różnie hurtownie podchodzą do tych wymiarów czyli np. 2,0/1,0 x 0,5.

Wątpię czy taki o-ring gdzieś dostaniesz luzem bo kiedyś znalazłem hurtownię w Krakowie, wysłałem maila i zwrotny mail dostałem (z Niemiec) po niemiecku, że owszem o-ring 8 euro za sztukę + wysyłka 40 euro.

Koledzy tu pisali, że zastępowali ten o-ring maskolem, ale trzeba uważać, aby za głęboko dyszy nie wkręcić. Ja kupiłem w MAR Łódź cały zestaw uszczelek, chyba za 20 zł.

Nie w każdym aero są jednakowe. Raczej trochę większy, bo 1,5 x 0,5 to otwór byłby 0,5 mm. Chociaż prawidłowo przy oringach jest podawanie średnicy zewnetrznej i grubości to podawaj w sklepie obie średnice bo różnie hurtownie podchodzą do tych wymiarów czyli np. 2,0/1,0 x 0,5.

Wątpię czy taki o-ring gdzieś dostaniesz luzem bo kiedyś znalazłem hurtownię w Krakowie, wysłałem maila i zwrotny mail dostałem (z Niemiec) po niemiecku, że owszem o-ring 8 euro za sztukę + wysyłka 40 euro.

Koledzy tu pisali, że zastępowali ten o-ring maskolem, ale trzeba uważać, aby za głęboko dyszy nie wkręcić. Ja kupiłem w MAR Łódź cały zestaw uszczelek, chyba za 20 zł.

Marak podaje się średnice wewnętrzną znalazłem w necie sklep (http://www.oring.pl/public.php/catalog?id=1), nic kupie kilka róznych i zobaczymy który uszczelni najlepiej

A co do maskola to chyba lepszą alternatywa byłabym taśma teflonowa dużego ciśnienia nie ma takze dala by chyba radę

A co do maskola to chyba lepszą alternatywa byłabym taśma teflonowa dużego ciśnienia nie ma takze dala by chyba radę

Problemem nie jest uszczelnienie, lecz to, że dysza musi wystawać co najmniej 0,2 mm przed osłonę dyszy i ten dystans normalnie zapewnia grubość o-ringa. A na taśmie wkręcisz dyszę do końca i schowa się pod osłonę. Ale, pewnie jak się odpowiednio nakręci to by się dało.

Czarna guma - padnie od chemii,

Szukaj teflonowych.

Tak szybko nie padnie. Pisze "NBR"

Choć niektóre krajowe o-ringi mimo "NBR" potrafiły się rozpuszczać.

Zastanawiam się nad kupnem aero i kompresora. Jestem początkującym modelarzem. Aerograf i kompresor do 300 złotych. Da się coś sensownego wyrwać? Tylko kompresor ma nie jeździć po dywanie

… Aerograf i kompresor do 300 złotych. …
Wymogi i wypowiedzi świadczące o braku pocztania wyciąłem.
Łącznie
Dobry żart tynfa wart.

Na początek proponuję poczytać tu i na innych forach, oraz zdefiniować znaczenie użytego zwrotu „coś sensownego”.

… Aerograf i kompresor do 300 złotych. …
Wymogi i wypowiedzi świadczące o braku pocztania wyciąłem.
Łącznie
Dobry żart tynfa wart.

Na początek proponuję poczytać tu i na innych forach, oraz zdefiniować znaczenie użytego zwrotu „coś sensownego”.

a na przykład coś takiego?.

http://www.hobbysta.pl/aerograf-130k-double-action-komplet-p-31974.html?osCsid=2mvjeqrbek86carrsafci43dt1

http://www.hobbysta.pl/mini-kompresor-aerografow-p-28671.html?osCsid=2mvjeqrbek86carrsafci43dt1

… Na początek proponuję poczytać tu i na innych forach, oraz zdefiniować znaczenie użytego zwrotu „coś sensownego”.
Oj! Widzę, ze z czytaniem krucho.
Nie mam. Miałem w ręku kiedy był u mnie kolega Bengal. Można tutaj znaleźć moją wypowiedź na temat tego doświadczenia. Dość świerzą bo z 2014-12-28 10:33.
Mam. Też można poszukać moich wypowiedzi na ten temat. Zresztą nie tylko moich.

Także nie podałeś znaczenia, o które prosiłem.

Wobec powyższego ja rezygnuję z dalszego „rozmawiania” z tobą na ten temat.

Ja posiadam AS-186 i jestem z niego zadowolony (Jak na razie ).

Cichy prawie bezgłośny co dla mnie jest bardzo ważne - żona nie krzyczy, że nie daje jej spać i pies się nie boi

http://skleptechniczny.pl/wydajny-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-p3891.html

… Na początek proponuję poczytać tu i na innych forach, oraz zdefiniować znaczenie użytego zwrotu „coś sensownego”.
Oj! Widzę, ze z czytaniem krucho.
Nie mam. Miałem w ręku kiedy był u mnie kolega Bengal. Można tutaj znaleźć moją wypowiedź na temat tego doświadczenia. Dość świerzą bo z 2014-12-28 10:33.
Mam. Też można poszukać moich wypowiedzi na ten temat. Zresztą nie tylko moich.

Także nie podałeś znaczenia' date=' o które prosiłem.

Wobec powyższego ja rezygnuję z dalszego „rozmawiania” z tobą na ten temat.[/quote']

Strasznie jesteś kolego pretensjonalny w tych swoich wypowiedziach. Jeśli jesteś wkur***ny na resztę społeczeństwa albo nie chce Ci się tak naprawdę nikomu pomagać to oszczędź sobie następnym razem i nie męcz się.

BTW. świeŻa*

Jeśli chodzi o aero - podstawa, nie spodziewaj się po nim fajerwerków, aczkolwiek spełnia swoje zadanie. Trwałość wg mnie zależna jest od tego jak właściciel dba o sprzęt. Raczej niska półka. Sensowne aero zaczynają się od Neo For Iwaty.

Kompresor - ten bez butli miałem, często było tak, że malowałem długo i ciągle chodził. Potrafiło to zdenerwować. Padł mi manometr, ale oprócz tego działał bez problemu.

Kompresor z butlą mam teraz - nieporównywalna różnica, butla się nabija po włączeniu, potem się tylko dobija, więc kompresor nie chodzi bez przerwy i nie grzeje się aż tak jak ten bez zbiornika. Też 'przyjemniej' dla ucha pracuje - przynajmniej ja tak sądzę.

no to poczekam z zakupem i dołożę parę złotych a może coś takiego? Kompletnie nie jestem w temacie aerografów i kompresorów - butla 3 litry to dużo czy mało jak na kompresor do aero? Można ten kompresor rozebrać żeby mniej miejsca zajmował?

http://www.hobbysta.pl/aerograf-1007-zbiorniczkiem-bocznym-p-5720.html?osCsid=2mvjeqrbek86carrsafci43dt1

http://www.hobbysta.pl/mini-kompresor-186-zbiornikiem-aerografow-p-28670.html?osCsid=2mvjeqrbek86carrsafci43dt1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.