Skocz do zawartości

Weathering - ogólne pytania nowicjusza


MORVILxv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na moim następnym modelu (Flakpanzer IV Wirbelwind) chcę poćwiczyć weathering, no i malowanie emaliami. W jaki sposób robić efekt rdzy? Słyszałem że jako podkład (czyli jako pierwsze "coś" na modelu tak?) należy użyć "Russian/German itd. Light Base", ale potem co? normalnie tak jak z zewnątrz będzie wyglądał pojazd malować czy co? Potem zdrapuje się farbę żeby było widać podkład? Takie czarne, jakby wycieki oleju z silnika się robi przed farbą, ale po podkładzie? Co do rdzy, słyszałem że gąbką nasączoną farbą o kolorze piaskowym trzeba "namalować" dookoła elementu, potem troche ciapek w środku, następnie pędzelkiem z czarną farbą wypełnienie tych piaskowych ciapek, potem dookoła tego pędzlem z rdzawą farbą. Czy to dobry sposób? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Edit: chciałem dodać iż nie mam aerografu

Edytowane przez MORVILxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MORVILxv napisał:

Witam, na moim następnym modelu (Flakpanzer IV Wirbelwind) chcę poćwiczyć weathering, no i malowanie emaliami. W jaki sposób robić efekt rdzy? Słyszałem że jako podkład (czyli jako pierwsze "coś" na modelu tak?) należy użyć "Russian/German itd. Light Base", ale potem co? normalnie tak jak z zewnątrz będzie wyglądał pojazd malować czy co? Potem zdrapuje się farbę żeby było widać podkład? Takie czarne, jakby wycieki oleju z silnika się robi przed farbą, ale po podkładzie? Co do rdzy, słyszałem że gąbką nasączoną farbą o kolorze piaskowym trzeba "namalować" dookoła elementu, potem troche ciapek w środku, następnie pędzelkiem z czarną farbą wypełnienie tych piaskowych ciapek, potem dookoła tego pędzlem z rdzawą farbą. Czy to dobry sposób? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Edit: chciałem dodać iż nie mam aerografu

Bez aerografu to ciężko będzie....

dołóż parę stówek

https://magma.sklep.pl/product-pol-6054-Zestaw-do-aerografii-kompresor-TC-20C-aerograf-TG-207-AB-207-BD-207.html

ślady paliwa

Na początek ten filmik

można i tak

Gąski

 

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za filmiki - jutro z chęcią obejrzę 😄 Niestety zakup aerografu narazie odpada, nie mam miejsca na duże staowisko w mieszkaniu (jak narazie składam i maluję na biurku na którym stoi laptop, robię lekcje itd, większe biurko będzie pewnie za jakiś czas, może krócej niż rok, gdy będę do liceum szedł, teraz jestem w 8 klasie) a i czasu nie mam jakoś niewiadomo ile 😕 popróbuję narazie z pędzelkiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj pedzlem, dobre efekty tez mozna uzyskac. A przy okazji nauczysz sie podstawowych technik: szlifowania, szpachlowania, weatheringu itd.

Kanal sklepu modelarskiego Agtom na Jutubie ma wiele poradnikow po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, dante said:

Kanal sklepu modelarskiego Agtom na Jutubie ma wiele poradnikow po polsku.

jakoś nie przypadł mi do gustu ":/"
filmiki obejrzałem, bardzo ciekawe techniki, na Flakpanzerze 1:72 użyję gąbki, zapewne kupię to od wycieków paliwa bo wygląda super. dzięki za filmiki i porady! :) 

Edytowane przez MORVILxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.