Jump to content
Tomek Mroczkowski

Kwiatki z Allegro ;)

Recommended Posts

Chyba to już lekka przesada. Sam ostatnio sprzedałem modele za 900 zł, ale 20 000 ?.

Sam ostatnio sprzedałem modele za 900 zł, ale 20 000 ?.

Ale ten za 20000 nie sprzedał, więc co tu porównywać?

Sam ostatnio sprzedałem modele za 900 zł, ale 20 000 ?.

Ale ten za 20000 nie sprzedał, więc co tu porównywać?

No w sumie masz rację .

A może by się zamienił. Mam 3 zestawy ZTS Plastyk po 10000 zł.?

Nieźle sobie ktoś ceni swoje umiejętności, dla przypomnienia, model czeskiej firmy Igra kosztuje ok. 60zł (ten co prawda ma kilka części przerobionych-maska silnika- ale bez przesady z tą ceną):

http://allegro.pl/ursus-914-skala-1-43-i6606333670.html

czy ja dobrze widzę tam ktoś przeciął opony żeby felgę założyć i potem je skleił ??

Kurde nic dla mnie ciekawego nie ma, ale znajomy z roboty wraca do modelarstwa, modele tanie akurat na przypomnienie, tylko aby świni mu nie podlozyc ;)

Kupiłem u powyższego sprzedawcy dwa Gnaty Red Arrows z Airfixa, dzisiaj przyszły. W opisie było "Oferowany towar w większości ma uszkodzone pudełka. Kalkomanie i instrukcje wyglądają w miarę ok, jednak nie gwarantuję, że będą one nadawać się do użytku. Same wypraski są w stanie bardzo dobrym/idealnym" - stan modeli jest z tym zgodny. Konkretnie modele wyglądają, jakby długo były składowane w dużym ścisku w wilgotnym otoczeniu - pudełka zgniecione (ale bez strat w wypraskach), instrukcje mocno zalatują stęchlizną, w jednym przypadku kalki były częściowo przyklejone do instrukcji (udało się odkleić prawie bez strat), w drugim - kalki są przebarwione (być może to grzyb). Myślę, że z dwóch zestawów kalkomanii jeden model da się zrobić, a drugi i tak ma dostać inne kalki.

Generalnie sprzedawcę mogę ocenić pozytywnie, a niskie ceny wynikają zapewne nie z jakiegoś przekrętu, tylko z odkrycia jakiegoś złoża zapomnianych i nikomu niepotrzebnych modeli.

A ja się martwiłem jak mi farba podeszła pod taśmę maskującą...

Kupiłem u powyższego sprzedawcy dwa Gnaty Red Arrows z Airfixa, dzisiaj przyszły. W opisie było "Oferowany towar w większości ma uszkodzone pudełka. Kalkomanie i instrukcje wyglądają w miarę ok, jednak nie gwarantuję, że będą one nadawać się do użytku. Same wypraski są w stanie bardzo dobrym/idealnym" - stan modeli jest z tym zgodny. Konkretnie modele wyglądają, jakby długo były składowane w dużym ścisku w wilgotnym otoczeniu - pudełka zgniecione (ale bez strat w wypraskach), instrukcje mocno zalatują stęchlizną, w jednym przypadku kalki były częściowo przyklejone do instrukcji (udało się odkleić prawie bez strat), w drugim - kalki są przebarwione (być może to grzyb). Myślę, że z dwóch zestawów kalkomanii jeden model da się zrobić, a drugi i tak ma dostać inne kalki.

Pamiętam że w tym roku na MojeHobby pojawiały się kilka razy modele uszkodzone, po obniżonych cenach, w dość dużych ilościach. Zdaje się że w opisie ich było, że są to modele zalane wodą, z uszkodzonymi opakowaniami i kalkomaniami, stąd obniżki.

Możliwe że sprzedający ma modele z tego samego źródła. Może jakiś kontener z towarem został zalany w trakcie transportu i stąd takie zestawy na rynku.

Według mnie to doskonała przykrywka do wyprania kasy...

Coś w tym może być

tia baaaaaaardzo wielka kwota do wyprania pewnie mafii z Odessy.