Jump to content
Tomek Mroczkowski

Kwiatki z Allegro ;)

Recommended Posts

Zdaję sobie z tego sprawę, nie musisz mi tego uświadamiać.

Usunięcie dotychczasowych komentarzy też nie poprawiło wizerunku allegro.

Usunięcie dotychczasowych komentarzy też nie poprawiło wizerunku allegro.
Dokładnie!

W tej chwili komentarze nic już nie znaczą i właściwie nie ma żadnego kryterium sprawdzenia sprzedawcy

Jak pisałem wcześniej, allegro zmienia się w wielki syf i dziadostwo.

Choć oficjalnie robią to w trosce o klientów...

A instrukcje podobne do tej zacytowanej powyżej o kosztach przesyłki to tylko mowa trawa dla własnego wizerunku.

Bzdury teoretyczne których nikt nie kontroluje.

W tej chwili komentarze nic już nie znaczą i właściwie nie ma żadnego kryterium sprawdzenia sprzedawcy

Nie ma też żadnego "bata" na kupujących, bo im się komentarzy po prostu nie wystawia. Może "kupić", a potem olać sprzedającego i nic mu nie zrobisz. Ja zwykle jestem kupującym, ale ostatnio miałem trochę rzeczy do sprzedania i na ok. 40 kupujących dwóch właśnie taki numer mi wywinęło.

To i tak nieźle, ja ostatnio sprzedałem też kilkanaście chyba rzeczy i dostałem w sumie chyba ze 3 komentarze.

Wystawianie komentarzy nigdy nie było obowiązkowe. Natomiast zapłata za wylicytowane przedmioty - owszem.

Czy to nie jest tak, że jeśli kupujący nie wystawi komentarza, to on po miesiącu jest z automatu pozytywny?

Druga sprawa, że allegro jest już od dawna nastawione na sklepy, ilość aukcji jest już małym procentem, a pojedynczy sprzedający są złem koniecznym

Czy to nie jest tak, że jeśli kupujący nie wystawi komentarza, to on po miesiącu jest z automatu pozytywny?

Raczej nie, mam tylko kilka pozytywów, mimo że sprzedaż sporo większą.

Ten "modelarz" zdaje się już tutaj występował, ale teraz zauważyłem, że wypisuje kłamstwa w opisach swoich wyrobów.

Dla przykładu:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7101828768 podpisany jako model od AFV Club który faktycznie kosztuje 200zł, niestety zestaw to Italerii kosztujący prawie 100zl.

Dalej "hammer" o ile silnik jest prawdopodobnie żywiczny, o tyle użycie zestawu Legenda to bzdura, podobnie jak to, że to model Tamiya http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7101827977

Kolejny model "Tamiya" http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7101829168 oczywiście to Trumpeter do zdobycia za 60-70zl. Jednym słowem, oszust.

Zaciekawiło mnie jedno:

soda ustawiona elektrostatycznie

Czy sodę da się ustawiać elektrostatycznie? Czy reaguje ona, na pole magnetyczne?

Szukałem i nigdzie nic o tym nie piszą, tylko ten "majster" o tym pisze, że soda można ustawić elektrostatycznie..

Dooooobre

Ale przewrotnie powiem tak: jak jest moda na brudzenie, ślady użycia, niszczenie wręcz modeli etc., to mamy taki efekt, że osoba sprzedająca, po obejrzeniu tysięcy "podniszczonych" modeli stwierdziła, że taki wrak, jako mocno zniszczony, jest super modelem do wykorzystania w makiecie. Makieta ma pokazywać, a jakże!, mocno zniszczony eksponat

PS. no i wyszło mi zdanie złożone, przepraszam.

No właśnie, te całe brudzenie, odpryski, pokrywanie rdzą - a tu wszystko oryginał Pewnie stąd taka cena

Fantazję i pieniądze. Skompletowanie tego kosztowało niemało, więc rozumiem oczekiwania właściciela na zwrot takiej inwestycji - bo skoro nie sklejał to chyba tak można to potraktować. Nie wiem, czy dobrze zainwestował, ale pewnie bawił się dobrze w tym czasie.