Jump to content
Tomek Mroczkowski

Kwiatki z Allegro ;)

Recommended Posts

... - bo skoro nie sklejał to chyba tak można to potraktować. Nie wiem, czy dobrze zainwestował, ale pewnie bawił się dobrze w tym czasie.

Cytuję sprzedawcę "Dodatkowo do zobaczenia na miejscu koło Zakopanego ponad 800 sklejonych pięknych modeli w skali 1:72 ."

Trochę jednak skleił.

Cytuję sprzedawcę "Dodatkowo do zobaczenia na miejscu koło Zakopanego ponad 800 sklejonych pięknych modeli w skali 1:72 ."

Spiton się wyprzedaje ?

Właściwie to czego chcecie? Wychodzi 29 zł za każdy model :-))))

Gdzie Kolega do szkoły chodził

50000 zł / 664 szt. modeli = 75 zł 30 gr

Właściwie to czego chcecie? Wychodzi 29 zł za każdy model :-))))

Gdzie Kolega do szkoły chodził

50000 zł / 664 szt. modeli = 75 zł 30 gr

W ogóle nie chodził... Wydawało mi się, że wcześniej widziałem wycenę na 15000 a nie 50000...

Sprzedawca z okolic zakopanego hm.... czyżby Spiton zbankrutował i się wyprzedaje

Myślę że to po kimś zmarłym.

A nie to nie Spitona

No to gość pojechał z prowizją dla allegro...

9% nie więcej jak 50 zł. Po sprzedaży towaru.

Opłata za wystawienie 0,60 zł za 10 dni.

Poza tym to najzwyklejsza pomyłka.

Żadna pomyłka, tylko sprytny sposób na zwrócenie uwagi na jego ofertę sprzedawanych modeli...

Żadna pomyłka, tylko sprytny sposób na zwrócenie uwagi na jego ofertę sprzedawanych modeli...

Dokładnie jak kolega powyżej napisał, powszechna już forma "marketingowa" na Allegro. Podnosi cenę na aukcji przez co często figuruje jego oferta na czele pozostałych ofert, tym bardziej że ludzie często korzystają z różnych parametrów wyszukiwania. I nie chodzi tu o reklamę konkretnej oferty a sklepu/sprzedawcy. To jedna strona medalu ta widoczna na Allegro. Druga kwestia to osoby, które obserwują taki zestaw gdy cena była normalna dostają powiadomienie mailowe że zestaw podrożał lub potaniał i to też jest jakaś forma przypomnienia że kiedyś coś tam zaznaczaliśmy do obserwowanych. Głównie oczywiście nie chodzi o tą konkretną ofertę a również ofertę samego sprzedawcy /sklepu. Koszty z tego tytułu na poczet Allegro żadne praktycznie bo wiadomo że i tak nikt takiej oferty "reklamowej" nie kupi a jeżeli kupi to i tak żaden to problem dla sprzedawcy z zapłaceniem prowizji skoro taką ma przebitkę na marży.

Wiecie, że allegro prześwietla wiadomości miedzy sprzedawcą i kupującym?

Sytuacja z wczoraj

Kolega sprzedawał naszywkę lotniczą.

Napisałem przez "zadaj pytanie" czy licytować czy ma drugi egzemplarz bo chętnie kupię.

Po chwili dostaję zwrotkę:

"Cieszymy się, że zainteresował Cię ten przedmiot. Zależy nam, aby jego zakup przebiegł bezpiecznie. Możemy Ci to zagwarantować jeżeli całość transakcji, w tym płatność, zrealizujesz na naszej platformie.

W swojej wiadomości sugerujesz chęć zawarcia transakcji poza Allegro. "

Taka sytuacja

Wiecie, że allegro prześwietla wiadomości miedzy sprzedawcą i kupującym?

Sytuacja z wczoraj

Kolega sprzedawał naszywkę lotniczą.

Napisałem przez "zadaj pytanie" czy licytować czy ma drugi egzemplarz bo chętnie kupię.

Po chwili dostaję zwrotkę:

"Cieszymy się, że zainteresował Cię ten przedmiot. Zależy nam, aby jego zakup przebiegł bezpiecznie. Możemy Ci to zagwarantować jeżeli całość transakcji, w tym płatność, zrealizujesz na naszej platformie.

W swojej wiadomości sugerujesz chęć zawarcia transakcji poza Allegro. "

Taka sytuacja

Wydaje mi się, że gdzieś czytałem na ten temat artykuł, chyba zmienili specjalnie swój regulamin, żeby móc to "legalnie" robić

Kiedyś odpowiadając na pytanie kupujących, wysyłałeś odpowiedź na ich prywatnego maila, teraz idzie to na jakieś techniczne konta mailowe allegro.

To automat. Nikt w aledrogo nie będzie sobie zawracał czterech liter czytaniem wszystkiego co przez nich przechodzi

Które maile nie są czytane przez kogokolwiek?

Mamy XXI wiek, wszyscy nas podsłu:bip:ą i podglądają.

Rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana.

WTF!?

To jest jak jajko. Obierzesz ze skorupki i masz farbkę.:D

Jakaś ziemia z Vallejo chyba się na to wylała.

Bardziej wygląda jak by ktoś nie był zadowolony z zakupu, i odesłał jedząc przy okazji loda :D