Skocz do zawartości

Lotnicze nowości 1:144


PKD4GA

Rekomendowane odpowiedzi

Jest juz Me-262 A-2a od Trumpka:

71b7b8fefaa220c8.jpg

69058c6831f6547f.jpg

Wiecej: http://www.trumpeter-china.com/war513/products/en_message.asp?id=741#

 

+ zapowiedz Me-262 A-1a

60265a8190bc72c0.jpg

Wiecej: http://www.trumpeter-china.com/war513/products/en_message.asp?id=777

 

No i jest wyczekiwany Boeing 737 HARIBO GoldbAIR

230b282c1a8684bf.jpg

Wiecej: klik

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA czy ja dobrze widzę tam w Me-262? Kettenkrad w 1:144???

A ktoś wie jakie są malowania tego 262 po za tym widocznym w podanym wyżej linku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jest Tornado GR Mk.1:

ccc790e80356975a.jpg

Wiecej: klik

 

No i jest wyczekiwany Boeing 737 HARIBO GoldbAIR

 

Jest juz w Polskich sklepach modelarskich??

- tzn. polski dystrybutor tego jeszcze nima, wiec i w sklepach raczej tez nima. Na zachodzie pojawial sie juz od jakiegos czasu, ale raczej jako zapowiedz... wszedzie oferta byla ozdobiona jedynie grafika ze strony Revell'a, a nie fotka pudelka. Taka jest moja teoria.

 

PKD4GA czy ja dobrze widzę tam w Me-262? Kettenkrad w 1:144???
- tak

034972c9d7f83099.jpg

 

A ktoś wie jakie są malowania tego 262 po za tym widocznym w podanym wyżej linku?
- jak lookniesz do linka ktorego zamiescilem, to tam mozna wypatrzec ze I./KG 51

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

034972c9d7f83099.jpg

 

A ktoś wie jakie są malowania tego 262 po za tym widocznym w podanym wyżej linku?
- jak lookniesz do linka ktorego zamiescilem, to tam mozna wypatrzec ze I./KG 51

 

Ojej, jaki uroczy

Nie wymagajmy nie wiem czego od Trampka w takie skali takiego pojazdu.

 

Chyba sobie tego Me sprawie, myślałem nad tym od Edka w 144 ale ten mnie przekonał bo to się nazywa mieć słabość do Kettenkradów

 

Czyli ma najwyraźniej 2 malowania, te z pudełka i te z I./KG 51, spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Druga nowość z niemieckiej firmy nazca decal za 15euro

popatrz a po ostatniej prezentacji na forum zdjęć tego malowania pomyślałem sobie, że pewnie doczekamy się niedługo kalek... jak widać długo nie trzeba było czekać

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś przyważył Geodecals w sprzedaży to będę wdzięczny za PW sprawdzałem dziś ale nic nie było a nie monituję niestety portali aukcyjnych (szukam kalek do centralwings a i "złoty boeing" jest kuszący )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mała informacja o nowej kalce 1/144, firma Geodecals

Niestety kalka dostępna puki co tylko na ebay z przesyłką ok 35$

cfb7fd3fe5c37ff4.jpg

Tak naprawdę, to to jest Gio Decals. Pojawiła się wiosną na Allegro, nawet ją kupiłem (była w ofercie spora ilość), miała być w czerwcu dostępna. Do dzisiaj jej nie ma, a allegrowicz na e-maile nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niestety model do tych kalek kosztuje ok 70euro

Chodzi o Boeinga 767-300 Zvezdy? Ja go nabyłem za ponad 60zł.

Poszukuje tych kalek LOTu do niego ale jakoś nie mogę znaleźć niedawno był zestawik na allegro no ale 140zł za kalki a tyle za kalki nie mam zamiaru płacić... no i po za tym po co mi kaki do modeli których nie mam na rynku polskim bo 737-300 -400 itp

Myślałem nad wydrukowaniem och ale nie wiem jak to będzie wyglądać na modelu i nie mam pliku w komputerze do wydrukowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niestety model do tych kalek kosztuje ok 70euro

Chodzi o Boeinga 767-300 Zvezdy? Ja go nabyłem za ponad 60zł.

koledze chodziło o Embraera

Poszukuje tych kalek LOTu do niego ale jakoś nie mogę znaleźć niedawno był zestawik na allegro no ale 140zł za kalki a tyle za kalki nie mam zamiaru płacić... no i po za tym po co mi kaki do modeli których nie mam na rynku polskim bo 737-300 -400 itp

cóż, na chwilę obecną nie jest to tanie, więc po prostu albo pogodzisz się z wysokimi kosztami albo będziesz cierpliwie czekał na okazję lub jak sam piszesz pozostaje Tobie drukowanie własnym sumptem

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowiek na chwilę się zasiedział w pracy a tu tyle się nazbierało

ale po kolei ...

tak, chodziło mi o model Embraera a nie B767

co do modeli dostępnych na polskim rynku hmmm, jest to pojęcie względne - zbierając modele pasażerów w 1/400 praktycznie 99% zakupów odbywa się on-line (ebay+sklepy internetowe+fora) kalka giodecal nie jest może najtańsza ale można wykonać z niej kilka modeli :

B767,TU154 i dwa benki - jeden lot charters i drugi "wspólna sprawa" - czyli złoty benki (B737-300/400/500) są dostępne - można je kupić za granicą on-line a i znajomy sciąga je z belgi od producenta - wiem że praktycznie na każdych większych zawodach (teraz chyba w lublinie) jest ze swoim sklepem i sprzedaje te modele - modele coś po ok 70-80zł.

Po wtóre jak komuś nie leży Daco to są na ebay modele z minicrafta B737-400.

http://shop.ebay.pl/raffachrisbr/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686

Kalki przezemnie zamieszczone są od tego sprzedawcy... pojawiają się co klika dni nowe - może by trzeba napisać czy jeszcze ma te polskie i czy może je wystwiać.

W sumie tej firmy nie znam-kalki kupiłem w ciemno, średnio mi pasuje nasycenie granatem na zdjęciach ale może to przekłamanie skanu?

Mam taką nadzieję - jak przyjdą to się podzielę wnioskami.

Chyba z tej firmy były jeszcze dotępne kalki do TU-154 (LOT oraz rządowy biało czerwony). Kalki przypominają mi szczególy jak z Brasil Decal - może to jakiś ich odłam? A i od pewnego czsu Brasil zanika na rynku... może coś nowego powstaje na ich gruzach???

Co do pana z allegro od kalek - fakt - zamilkł na dobre - teżdo niego pisałem i cisza... a szkoda - kalki były extra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tej firmy były jeszcze dotępne kalki do TU-154 (LOT oraz rządowy biało czerwony). Kalki przypominają mi szczególy jak z Brasil Decal - może to jakiś ich odłam?

wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, mam te kalki i jak zerknąłem przed chwilą faktycznie nie ma na nich żadnego loga firmy, która je zrobiła

A i od pewnego czsu Brasil zanika na rynku... może coś nowego powstaje na ich gruzach???

a szkoda, zdążyłem polubić Brasil Decals

znajomy sciąga je z belgi od producenta - wiem że praktycznie na każdych większych zawodach (teraz chyba w lublinie) jest ze swoim sklepem i sprzedaje te modele - modele coś po ok 70-80zł.

a jakiś namiar na tego znajomego możesz podać? (PW, będę wdzięczny ) po zawodach się nie błąkam a dotychczas ściągane drożej mnie wyniosły

 

i dzięki za powyższego linka

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam, czy to było...w Martoli pojawiły się kalkomanie do tutki naszych południowych sąsiadów:

fajne kaleczki (zakupiłem) sygnowane przez BOA-Bodecek agency, jedyny mankament (to zależy dla kogo ) - okienka pełne,

możliwość wyboru z 6 czechosłowackich maszyn (z kalek da się jedną wykonać)

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nikt w polsce nie chce się pokusić o kalki do samolotów LOT a czesi jak zwykle potrafią...

ech, nie tylko potrafią ale i sąsiadów "obsłużą" - wzmiankowana BOA Bodecek agency wydała swego czasu zestawik do boeinga Air Polonia

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach ma sie pojawic zestaw Amodel'a obraczony numerem 1425, czyli "C-130 & F4J 'Blue Angel' Aerobatic team".

0622a3b829dd4100.jpg

Warto przypomniec zamieszczone tu wczesniej linki do fotek z probnymi wypraskami Grubego Alberta: http://modelizm.pl.ua/publ/10-1-0-351 i F-4J http://modelizm.pl.ua/publ/10-1-0-461

 

Wiecej: http://hobbyterra.com/product.asp?idProduct=2277

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepak czy konkurencja dla (zapowiadanego) Revell?

pewnie konkurencja

 

nasuwa mi się przy okazji pytanie, na stronie Zvezdy pod numerem 7003 jest model Airbusa A320 klik wypraski na zdjęciu różnią się od ramek Revell (stąd moje domniemanie, że jeśli tu nie współpracują to i z 787 też nie), a pytanie brzmi - są jakieś opinie na temat tego A320, ktoś miał ten model w ręku? Przyznam, że nie kojarzę go ze sklepów

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.