Jump to content
PKD4GA

Lotnicze nowości 1:144

Recommended Posts

Chyba jest, ale żywiczny firmy Authentic Airlines. Przeróbka E 170 Hasegawy na E 195 nie ma sensu. To zupełnie inny samolot. Jedynie kadłub ma ten sam, tylko wydłużony.

Nie ma i nie będzie już ERJ 195 z Authentic Airliners. Dowiedziałem się bezpośrednio od producenta. Produkcja tego modelu zakończona. Wznowienia nie planują.

że zacytuję z maila:

"Due to lack of demand we do not offer the E195 kit anymore. Sorry!

Happy modeling!

Ellen"

W tym momencie nie ma więc w ogóle żadnego modelu tej wersji. A szkoda. Przeróbka też nierealna, bo nie ma z czego jej zrobić - jak Łukasz napisał - z Hasy nie da rady - inny samolot zupełnie. Natomiast można zrobić ERJ 175 - przedłużyć kadłub 170, bo skrzydła te same są.

Embraer 190/195 ma inne dłuższe skrzydła, inne pylony, inne silniki i podwozie. Pozostaje nam czekać. Może kiedyś Hasegawa wypuści E190/195.

Nowe kalki LOT-u Embraer 195 SP-LNC WELCOME TO POLAND 2012

http://www.nazca-decals.com/html/emb-190_195.htm

Taa, szkoda tylko, że aktualnie nie ma w sprzedaży modelu na który można by je nałożyć

Odpowiedz jaką otrzymałem do producenta Authentic Airliners

thank you for your email.

The E175 should be available within the next two month.

The E195 is not available anymore. Maybe we will reinstate the production next year.

Stay tuned!

Regards,

Ellen Lehmann

authentic-airliners

Im więcej osób dopytuje się w AA o tego Embriona, tym większa szansa, że zechcą go wznowić. Byłoby fajnie. Tak więc Panowie - dobijać się w AA o ERJ195

Generalnie modele samolotów z WW2 w wydaniu Revella to lekki koszmar. To produkt z przełomu lat 70/80 i są.... ohydne. W przeciwieństwie do większości odrzutowców, transportowych i 'pasażerów' w 1/144, które są naprawdę dobre. Ale też o kilkanaście lat młodsze.

A czy przypadkiem w środku nie jest revell? Tak gdzieś szłyszałem... ale ze 100% nowości ma być plastikowy C-46 z Platz'a (była żywica).

Czy ktoś słyszał z Was o nowościach z HASEGAWY w skali 1:144?

Podobno na dalekim wschodzie jest już dostępny BOEING 737-800

A czy przypadkiem w środku nie jest revell?

Tak, w środku jest (będzie) Revell. Zarówno w modelu 737 jak i w modelu A320. Obydwa pakowane przez Hasegawę. To modele na rynek wewnętrzny, nie trafiają na eksport. Hasegawa pakuje przecież wszystko. We wczesnych latach 90tych była z Hasegawy nawet ... Avia B534 i B.35. W środku modele KP.

ale ze 100% nowości ma być plastikowy C-46 z Platz'a (była żywica).

Ta żywica jest dalej w sprzedaży. Droga jak cholera. Choć w zasadzie to w modelu jest nie tylko żywica. Jest też blaszka, biały metal i vinyl.

Teraz ma być plastikowy, ale jakoś się opóźnia. Niedobrze.

Temat dotyczy nowości, ale może koledzy nie pogonią: czy ktoś z was pracował z modelami Trumpetera Tu-95MS (03904) lub Tu-16K-10 (03908) i zechciałby się podzielić wrażeniami?

Hmmm... Ja poprawy nie zauważyłem, ale może coś mi umknęło. Podwójny post usunąłem.

Hmmm... Ja poprawy nie zauważyłem, ale może coś mi umknęło. Podwójny post usunąłem.

Przepraszam za jakość zdjęć , niestety nie posiadam dobrego sprzętu fotograficznego.

Chodziło mi że fotki były wklejone do góry nogami i "poprawione" miałem na myśli wklejone poprawnie. Dzięki za usunięcie posta .

Już jest w produkcji forma do An-26 więc będzie można pokusić się o cywilnego polskiego DHL lub wersje wojskowe.

Pojawiły się też zdjęcia próbnych wyprasek An-12 - więc też szansa na następne LOT-y.

Aha i jest też już próbny wypust Mi-6. Oczywiście wszystkie modele również z Eastern Express.

Dla prawdziwych zawawodowców ukazała się nowa wersja MD-11 z Welsh Models w malowaniu tajwańskiej EVA AIR CARGO (żywica + vacu) http://www.welshmodels.co.uk/SL282.html

Oraz w malowaniu Sabeny Convair 440. Do obydwóch modeli kalki zrobił Two Six.

http://www.welshmodels.co.uk/

Zresztą ukazało się trochę nowych ciekawych kalek z właśnie z Two Sixa oraz F-decal: http://www.f-dcal.fr/decals/

min. do 787 United.

Dla odmiany F-rsin zapowiedział w 1/144 łódź latającą Latécoère 631 za jednyne 75 euro (żywica) oraz krótką wersję Britannii w malowani Laker Airways. Żeby było śmieszniej w pudle jest wersja długa czyli 300, trzeba we własnym zakresie sobie ją skrócić ale za to kalki już są do wersji 102. Pojawiła się cena żywicznego DC-5, jedyne 39 euro.

http://www.f-rsin.com/.

Mamy już kalkę LimaOscar decal do Dreamlinera

Ha, wreszcie jest! Nie sklejam 1/144, ale pamiętam, że kiedy tylko pojawił się Dreamliner nabyłem go w celu wykonania w lotowskim malowaniu. Czekałem tylko na kalki i się doczekałem

Czołem

Spokojnie, spokojnie. Jeszcze nie mamy - dopiero się drukuje. Ale niedługo będzie . No i na pewno tańsza niż F-dcal, choć arkusz naprawdę wielki . Myślę, że jakościowo też lepsza, choćby z powodu tego, że nie jest z drukarki laserowej, jak francuska. No i więcej detali jednak zawiera ;). Choć tym razem, ze względu na rozmiar, musiałem zrezygnować z dublowania 'oszklenia' i dałem tylko w jednym kolorze - ciemnoszarym.

pozdrawiam

LimaOscar

ekstra! Czekam z niecierpliwością