Skocz do zawartości

Robaczek Świętojański, czyli Firefly Mk.I


Toff

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ramach odpoczynku od okrętów dłubałem ostatnio przy Fairey'u Firefly'u Mk.I, który wreszcie nareszcie powstał - w malowaniu 1771 dywizjonu FAA z roku 1945, bazującego na pokładzie HMS Implacable, który pływał wtedy "w tę i wewtę" u wybrzeży upadającej Japonii.

Żaden szał, produkt Chematic/Gomix'u to jakiś stary ruski dramat. Tyle że w nowym pudełku. Jego jakość można określić jako bylejakość. Sytuację ratują nieco wyśmienite kalkomanie Techmodu. Kupiłem go już dość dawno (wtedy takie pojęcie jak aparat cyfrowy było mi obce ;) ), zacząłem i oczywiście po jakimś czasie zapał minął, a model powędrował do szuflady.

Jakiś czas potem wyciągnąłem go i tak etapami sobie powstawał...

th_faireyfirefly_1.jpg

W takim stanie jak poniżej znowu odstał chyba ze dwa lata, po czym pomalowałem spód kadłuba i...

th_firefly_2.jpg

...znowu odstawiłem na rok :P Ale jak już rzekłem powyżej, znudzony kartonem i okrętami wyciągnąłem model, zdmuchnąłem kurz i wziąłem się za malowanie.

th_firefly_3.jpg

Aż nadszedł wreszcie ten szczęśliwy dzień, w którym położyłem finalną warstwę lakieru i skończyłem mordęgę z tym jakże niewartym włożonego weń nakładu pracy modelem.

th_firefly_4.jpg th_firefly_5.jpg

th_firefly_6.jpg th_firefly_7.jpg

 

I na koniec bonusik - największa bylejakość wśród części składających się na model - oszklenie... (W trakcie i po zakończeniu budowy modelu).

Jak coś takiego można w ogóle wypuścić do sprzedaży!? :P

th_oszkleniefirefly.jpg th_oszkleniefirefly1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś takiego można w ogóle wypuścić do sprzedaży!? :P

Można...te wypraski mają tyle lat co podejrzewam,my razem.

Śliczny świetlik...aj jak ten mysliwiec mi się podoba. Mam takiego jednego,chciałem zrobić w wersji TT I-czyli z zestawu Froga robota praktycznie od podstaw...-ale spuchłem. Ale moze się doczeka...

Noo,i golnie podwozia raczej srebrne...

Poza tym to z takiego zestawu więcej się nie dało wyciągnąc. czysto zrobiony,malowanie tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.