Skocz do zawartości

Dekalog malowania pędzlem.


Shaqi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy do malowania pędzlem trzeba kłaść podkład to jest jednak dodatkowa warstwa ???

Nie trzeba ale warto

Np. to:

https://exito.sklep.pl/pl/p/MR.HOBBY-B515-Mr.-Surfacer-1200-w-sprayu/4879

https://exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87064-Fine-Surface-Primer-L-Light-Gray-w-sprayu/11265

https://exito.sklep.pl/pl/p/GW-62-02-80-Citadel-Hobby-Chaos-Black-Spray-NEurope/32038

lub bardziej "budżetowo" jakiś samochodowy podkład (może być do zderzaków) Motip, Duplicolor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobry wieczór Wszystkim!

Nic nowego. Kolejny nawrócony po ponad 20 latach sklejacz modeli plastikowych zwraca się do Was z prośbą o pomoc. Temat dawno nie ruszany jak widzę ale jeszcze nie przysechł, więc pozwolę sobie na odświeżenie go.

Zapytam wprost – jakie obecnie farby akrylowe do malowanie pędzlem polecacie? Oraz jakie konkretnie pędzle (producent, rodzaj, rozmiary) polecacie? Dodam, że chodzi o malowanie modeli pojazdów pancernych. Jakich konkretnie oraz w jakiej skali (1/72, 1/35) tego sam jeszcze nie wiem. Póki co robię rekonesans. Narzędzia oraz podstawową chemię – zgodnie z tym co piszą w internecie – mam już chyba skompletowaną. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc w zakupach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jako, że Testors/Model Master poszedł w niebyt szukam najbliższego odpowiednika tego rozcieńczalnika

 

Model Master 50496 universal Acrylic Thinner

bardzo dobrze mi się sprawdzał do wszelkich błotnych farb. A może gdzieś jest karta techniczna i można samemu namieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smokepsv napisał:

Jako, że Testors/Model Master poszedł w niebyt szukam najbliższego odpowiednika tego rozcieńczalnika

 

Model Master 50496 universal Acrylic Thinner

bardzo dobrze mi się sprawdzał do wszelkich błotnych farb. A może gdzieś jest karta techniczna i można samemu namieszać?

To używaj ego rozcieńczalnika od Pactry.Dział tak samo.Na akryle Model Mastera.To to samo.Mam używam i sobie chwalę.image.thumb.png.d6a590732325f79b3de653c2a071a21c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Szybkie pytanko. Najczęściej używam Hataki seria B z dodatkiem thinnera od AK. Zauważyłem że ta kombinacja daje mi bardzo dobre efekty. Maluję czasem pare mniejszych elementów jednym kolorem i z czasem dorobiona farba (mała ilość bardzo) powoli gęstnieje co powoduje że może być widoczny pędzel na modelu. Jak sobie z tym radzicie. Na chłopski rozum dodanie znów thinnera spowoduje że może zmienić się lekko kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.