Jump to content
czak45

Nasza SZAFA, czyli poczekalnia.

Recommended Posts

Złożyłem w końcu pudełka w jedno miejsce, to i cyknąłem fotkę.

Na szafie widać co uskładałem na nowym mieszkaniu.

W starym jest jakieś tyle i jeszcze pół

DSCN9935.jpg

DSCN9934.jpg

DSCN9927.jpg

W pudełku Ju 52 są tylko pływaki od niego i magazyn innych części.

W pudełku stukasa zamiast niego jest Bv 141.

W którymś z dużych pudełek jako sublokator jest matchboxowski Bf 109 i żywiczny Friedrichshafen FF 49.

Hmmm, nie wiedziałem, że wypuścili żelazko do sklejania - i to jeszcze Tefala :P

Ładna kolekcja.

Pozdrawiam

Messer

Ja bym poprosił o in-boxy Vikinga oraz ..... tefala ;)

Natychmiast tego Deperdussina inbox poproszę !

@dumapolski - zakładam, że chodzi ci o Heyforda? Z tego co pamiętam to przepak matchboxa...

@kwiatektatek - gratuluję kolekcji, widzę, że nie tylko mnie i koledze zs podobają się latające pływadła ;)

To i ja pokaże swoją poczekalnię. Parę modeli jest zaczętych ale narazie ich nie kończę dlatego że w przyszłym miesiącu kupuję aerograf i bez sensu jest je malować teraz pędzlem.

img1242d.jpg

img1241ys.jpg

img1240y.jpg

Wszystkich, którzy czekają na inbox żelazka, rozczaruję. Nic z tego . To element obcy rasowo, wmieszany w tłum uczciwych obywateli

Chociaż w jednej z ksiąg Tytusa Romka i A'Tomka pojawił się niejaki prasolot, więc może i genetycznie spokrewniony jest

Inboxy Bv 222 i Deperdussina (skoro jest takie życzenie) zamieszczę w odpowiednim dziale i dam znać tutaj.

Ten revellowski bombowiec to, jak powiedział LordDisneyland, Handley Page Heyford, dawny matchbox. Nie opiszę go tutaj, bo więcej informacji można znaleźć samodzielnie. Od siebie powiem tylko, że kosmicznie wygląda ten odwrócony dwupłatowiec

Natomiast co do kolekcji - to właściwie jest misz masz, a nie kolekcja. Naczytałem i nasłuchałem się, że kolekcja powinna mieć ustalone ramy czasowe, lub ograniczać się do jakiegoś teatru działań wojennych, lub konstrukcji jednego kraju, jednostki, pilota itp.

Ja widać nigdy nie wyrosłem z kryterium "to mi się podoba".

Oczywiście na początku było kupowanie wszystkiego co się dało (co udało się upolować ). Potem krystalizowały się jakieś kierunki: raczej lotnictwo niewspółczesne; raczej nie pacyfik; niemieckie konstrukcje okrutne; czy jak to zauważono - wodnoloty. Niemniej jednak do tej pory nie mam ścisłych wytycznych.

No i nie pozbywam się modeli kupionych niegdyś, bo oddaliły się nieco z kręgu obecnych moich zainteresowań. Jedyny wyjątek zdarzył mi się kiedy dostałem większą ilość modeli od osoby trzeciej. Wtedy wszelkie podrugowojenniaki wymieniłem na przed i śróddrugowojenniaki (może moderator mnie nie zje za moją nieregulaminową polszczyznę ).

Zostawiłem sobie tylko F 15 i F 18 bo to w końcu hasegawa . Jeśli kiedyś się za nie zabiorę, będę potrzebował od was dużej pomocy.

Druga porcja magazynu:

DSCN0323.jpg

DSCN0324.jpg

DSCN0325.jpg

DSCN0326.jpg

I jeszcze jeden zdążył dołączyć:

DSCN0327.jpg

A po zrobieniu tych zdjęć ogarnęło mnie przerażenie bo zupełnie nie wiem gdzie jest reszta składowiska! Nie byłem przy ich przeprowadzce. Żeby tylko nie okazało się, że jakiś trójkąt bermudzki je wchłonął

I jeszcze jeden zdążył dołączyć:

DSCN0327.jpg

Pliss inboxa!

I tego brytolskiego szybowca tyż poproszę

kwiatektatek jakie plus-minus są wymiary He-111 Zwilling'a ?

kwiatektatek A ja bym prosił o Inbox Arado ar E555. samolot świetny, nie wiem jak model, chciał bym go mieć ale to chyba jakiś rarytas

Zamieściłem inboxy Hotspura ; Bv-222 i Deperdussin.

Arado 555 i Phantoma obfotografuję w późniejszym terminie, bo zalegają w innym mieszkaniu. Z tego samego powodu nie podam teaz wymiarów Zwillinga.

dumapolski - Stukas jest z Fujimi. Zwillinga raczej nie dostaniesz, ale Italeri robi co jakiś czas wznowienia.

Karol_Max - Revell już robi marzec 2012 http://www.modellversium.de/kit/artikel.php?id=8703

kwiatektatek jak w środku wygląda Miles Magister? Pewnie jakieś wcielenie Froga?

Skoro pakuje/pakował go plastyk, mamy konkurs, to i jeden projekcik chodzi mi po głowie...

hhgw.jpg

To jest to co zalega w chałupie (napoczęte, przyniesione w jakimś celu, świeżaki).

Drugie tyle, albo więcej, leży w pokoiku na poddaszu.

Nie ma tam światła, a nie chce mi się tego zwalać na dół

Jest plan pozbycia się większości latadeł, którym nie można nalepić literek "SP-" na ogonki, to magazynek się przeczyści

Kolega widzę bardziej lotnictwo cywilne, ale i bardziej przyziemna "kobyła" się znalazła. Pokaż z bliska te figurki. I może jeszcze Wilgę przy okazji .