Jump to content

100 Lat polskich skrzydeł

Recommended Posts

• Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzień Dobry,   Kilkadziesiąt lat temu gdy nie było internetu modelarstwo miało dużo wyrazistsze znaczenie edukacyjne. O Łosiu słyszałem skądinąd ale Czaplę poznałem dopiero dzięki temu, że b

Może  skrzydła to za wiele powiedziane ale szachownica jest. Wiatrak z szachownicą 1:35 od Trumpka Mi-24     Mi-8 Trumpeter 1:35  

Posted Images

A ja takie sobie polepiłem ostatnimi czasy....

w2yHmWbk_o.jpg

Podstawke zrobił Flachenty, Figurkę zmalował bondarek... kalki (diabełek którego sam narysowałem) wydrukował dla mnie Paweł... dzięki koledzy. Cała reszta już moja.  Model będzie można oglądać na stałej ekspozycji w muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Edited by zegeye
  • Like 4

Ki diabeł :hmmm:

Jak ty już Zbychu zaczynasz  lepić samoloty z szachownicą to chyba pora żebym ja zaczął lepić kajaki.

Zacnie wam ta współpraca wyszła.

• 1 month later...
  • 7 months later...

Dzień Dobry,

Kilkadziesiąt lat temu gdy nie było internetu modelarstwo miało dużo wyrazistsze znaczenie edukacyjne. O Łosiu słyszałem skądinąd ale Czaplę poznałem dopiero dzięki temu, że był taki model. Sklejona, ale nie pomalowana Czapla, z dokładnie tego pudełka, które jest na zdjęciu stała u nas w domu na półce wiele lat. Jako dziecku podobało mi się to, że na takim plastikowym modelu można oddać plastycznie strukturę powierzchni poszycia. Z tamtego modelu zostało tylko pudełko, model który jest na zdjęciu zrobiłem ze dwa lata temu (Mistercraft, 1/72) tylko z przyczyn „sentymentalnych”, stąd też wykonanie celowo takie jakie mogło by być lata temu. Takie wspomnienie z dzieciństwa („wyzwanie, co?” - spytał mnie sprzedawca w sklepie, nie - tylko wspomnienia).

z pozdrowieniami dla wszystkich

Sławek

1_DSC03329.jpg

2_DSC03328.jpg

3_DSC03324.jpg

4_DSC03322.jpg

5_DSC03325.jpg

• Like 5

Podwozie należałoby zmontować na nowo. Amortyzatory wchodzą w kadłub w niewłaściwym miejscu.

• Thanks 1
5 minut temu, RAV napisał:

Podwozie należałoby zmontować na nowo. Amortyzatory wchodzą w kadłub w niewłaściwym miejscu.

Oj, czepiasz się. Miał być sentymentalny a nie redukcyjny  😁 

• Thanks 1
14 godzin temu, Baas ArK napisał:

Ajajaj... Za francuskie szachownice to Ci się należy :rozga:

Dodać należy, że nie dość, że francuskie, to jeszcze kolejowe.
To jeszcze dla pewności i ja poprawię :rozga:

• Thanks 1
  • Haha 1
14 godzin temu, Baas ArK napisał:

Za francuskie szachownice to Ci się należy :rozga:

2 minuty temu, Grzes napisał:

To jeszcze dla pewności i ja poprawię :rozga:

Aż mi się przypomniał pewien polski klasyk:

"Przepraszam, czy tu biją?"

:mrgreen:

• Thanks 1

Nie przypuszczałem, że ten samolocik spowoduje taki odzew, tak więc kajam się serdecznie 😩 za te francuskie, kolejowe szachownice. Kleiłem bezmyślnie jak dziecko, patrząc na obrazek z instrukcji (tam jest właśnie tak) i już było za późno, a podwozie tak samo czyli tam gdzie pasowało, bo jak napisano wyżej miało być sentymentalnie a nie redukcyjnie.

pozdrawiam wszystkich

Sławek

16 godzin temu, myszaty napisał:

Bardzo ciekawe efekty ,,starzenia".

Malowałem pędzlem, na skrzydła i nie tylko dołożyłem trochę niebieskiego na sucho .

Czapla zawsze wzbudza zainteresowanie - stare zestawy to wspomnienia i sentyment, nowe to wyzwanie i walka😁 z materią.😉