Jump to content
Avi

Są tu jacyś KIBICE (sportowi)?

Recommended Posts

Zakładając ten temat nie miałem zamiaru wywoływać niepotrzebnych 'spięć'. Pokażmy Panowie (i Panie, jeśli takie są) kulturę. Bo o to właśnie chodzi. Poza tym po co dawać modom powód do zamknięcia wątku? A tak można sobie podyskutować w przerwie nad modelarską 'dłubaninką' (jak farbka, albo szpachlóweczka sobie schnie)

Jako, że jestem z Krakowa, wobec tego kibicuję tylko "jednej Pani naszego miasta", aktualnej mistrzyni naszego kraju:

1203689667701.jpg

Pomimo, że odpadliśmy z LM to jednak i tak jestem dumny z pokonania Barcelony u nas na stadionie. Warto było wywalić tyle kasy na bilet, żeby zobaczyć jak nasza "Biała Gwiazda" wygrywa

Jako, że jestem z Krakowa, wobec tego kibicuję tylko "jednej Pani naszego miasta", aktualnej mistrzyni naszego kraju:

1203689667701.jpg

Pomimo, że odpadliśmy z LM to jednak i tak jestem dumny z pokonania Barcelony u nas na stadionie. Warto było wywalić tyle kasy na bilet, żeby zobaczyć jak nasza "Biała Gwiazda" wygrywa

Istotnie - przyjemnie się oglądało ten mecz, nawet w tv Obyście tak ze 'Spursami' zagrali Chociaż Hotspurs też lubię, ale pokibicuje w tym 'szpilu' Wiśle.

Co do pseudokibicow Legii, Starucha i innych takich osob mam bardzo negatywny stosunek. Podobnie do bedacych na porzadku dziennym akcji w Gdyni czy Gdansku. Czytam komentarze z obu stron konfliktu i moge powiedziec jedno - ITI jako wlasciciel moze robic co chce byle zgodnie z prawem. A ze zachowanie pseudokibicow Legii zgodne z prawem nie jest (np ominiecie zakazow organizowania wyjazdow badz publiczne obrazanie wlasciciela klubu) to tylko ich wina. Osobiscie jestem za wieksza kontrola kto wchodzi na stadion - elektroniczna i nie tylko, respektowaniem zakazow stadionowych, nie odpalaniem rac przez osoby nieuprawnione.

Dosc powiedziec ze pamietam wybryki kibicow Legii z dawniejszych czasow - armatki wodne w akcji, negocjacje Kucharskiego z murawy aby kibice z niej zeszli i nie przeszkadzali grac.

Dodajac do pieca mozna wspomniec o slynnej gazetce "To my kibice" i slynnych relacjach z wiosennego "grillowania" -> czyli poprostu zakamuflowanych relacjach z ustawek. A to raczej nie powinien byc gliwny temat, ani nawet poboczny.

Tak wiec nalezy sobie zadac pytanie - co to znaczy "kibicowanie"? Jaka jest definicja? I wtedy dopiero mozemy rozmawiac kto komu i jak kibicuje.

ps - MO nie ma juz od 18 lat. Pamietam gdy jeszcze byla ;)

Miło mi, to ja kibol Korony Kielce, co na mecze chodzi

Jeśli mogę coś dodać w kwesti sporu o m.in. kibicach Legii - dajcie sobie siana(chociaż z drugiej strony temat może być ciekawy, byle się jakoś kulturalnie rozwinął, zobaczymy).

Dlaczego? Bo żaden nie przekona na swoją stronę.

Kibice - mówię tu o ludziach którzy nie tylko oglądają TVN i czytają Onet - wiemy jak jest i nie zawsze wszystko jest czarne czy białe.

Ludzie nie znający sprawy z drugiej strony będą się trzymac wersji oficjalnych i za nic im się nie prztłumaczy, że może być inaczej - wiem z autopsji ;)

Tak wiec nalezy sobie zadac pytanie - co to znaczy "kibicowanie"? Jaka jest definicja? I wtedy dopiero mozemy rozmawiac kto komu i jak kibicuje.

Co to znaczy? Dla mnie dobry mecz to taki po którym rano nie mogę wstać z łóżka i wypowiedzieć słowa - wiem, brzmi dziwnie Ale nikogo nie leje i nie rzucam krzesełkami. 90 minutowe darcie się, klaskanie, skakanie, słowem - bawienie się dopingiem(co bardzo wyczerpuje - stąd w/w objawy), atmosferą, by potem usłyszeć od piłkarzy przeciwnej drużyny "że chyba się posrali", a od swoich mnóstwo komplementów, to jest dla mnie kibicowanie.

Osobiście często nie jestem wstanie odpowiedziec na pytanie - jak nasi grali, albo nie widze bramki - ale to nie ważne. Mecz to się ogląda w telewizji

Szczyt szczęścia to dla mnie usłyszeć jak echem odbija się od okolicy nasze "Hej, Kielce goool!", a piłkarze już lecą z kolejną akcją, nasz bramkarz co chwila się odwraca i motywuje do głośnego dopingu. Wtedy naprawdę czuje się coś takiego jakby oni grali niesieni naszym dopingiem. Niezaleznie czy jest 2:0 do przodu czy w plecy. Zresztą, gra piłkarzy to też sprawa drugorzedna. Ważne jest by umieć się dobrze bawić i być z klubem na dobre i na złe. Nie da się tego wszystkiego opisać, po prostu trzeba wybrać się na mecz.

slynnych relacjach z wiosennego "grillowania" -> czyli poprostu zakamuflowanych relacjach z ustawek. A to raczej nie powinien byc gliwny temat, ani nawet poboczny.

Hmmm, ale mi się zawsze wydawało, że 'przy ognisku' czy 'przy grillu' to spotykają się chuligani a nie kibice. Hools to osobna sprawa - oni mają swój świat, a my kibice oraz ultrasi swój. A co komu przeszkadza, że się na ustawkę umówią?? Nie dzieje się to na stadionie, podczas meczu, zawsze za miastem, no to o co chodzi. To są mężczyźni z nadmiarem energii i muszą dać upust swojej agresji - lepiej w ten sposób, na ustawce, niż podczas meczu, gdzie ucierpią ludzie przypadkowi, nie mający z chuliganami nic wspólnego. Jedni wyżywają się tak jak my, drąc gardło na stadionie, w domu klejąc modele, a inni zapodają sobie 'po buźkach' - takie hobby. Poza tym na ustawkach też obowiązują pewne zasady

MO nie ma juz od 18 lat. Pamietam gdy jeszcze byla ;)

Też pamiętam gdy jeszcze była. Milicja piszę (piszemy - kibice) celowo, na znak pogardy wobec tych typów, którzy traktują nas jak bydło. Z góry mówię - nie mam nic do normalnej Policji, kryminalnej, oraz tej która zajmuje się łapaniem przestępców (prawdziwych, a nie 15latków w szalikach klubowych) - mam wielu znajomych w Policji, w tym i modelarzy. Natomiast nienawidzę psychopatów w mundurach, którzy leczą swoje kompleksy lejąc innych. Choć niejednokrotnie są głupsi od tych 'prymitywnych' kiboli, których tak nie lubisz. Byłem świadkiem niejednej policyjnej prowokacji na meczach i nie tylko.

Co to znaczy? Dla mnie dobry mecz to taki po którym rano nie mogę wstać z łóżka i wypowiedzieć słowa - wiem, brzmi dziwnie Laughing Ale nikogo nie leje i nie rzucam krzesełkami. 90 minutowe darcie się, klaskanie, skakanie, słowem - bawienie się dopingiem(co bardzo wyczerpuje - stąd w/w objawy), atmosferą, by potem usłyszeć od piłkarzy przeciwnej drużyny "że chyba się posrali", a od swoich mnóstwo komplementów, to jest dla mnie kibicowanie.

Osobiście często nie jestem wstanie odpowiedziec na pytanie - jak nasi grali, albo nie widze bramki - ale to nie ważne. Mecz to się ogląda w telewizji Smile

Szczyt szczęścia to dla mnie usłyszeć jak echem odbija się od okolicy nasze "Hej, Kielce goool!", a piłkarze już lecą z kolejną akcją, nasz bramkarz co chwila się odwraca i motywuje do głośnego dopingu. Wtedy naprawdę czuje się coś takiego jakby oni grali niesieni naszym dopingiem. Niezaleznie czy jest 2:0 do przodu czy w plecy. Zresztą, gra piłkarzy to też sprawa drugorzedna. Ważne jest by umieć się dobrze bawić i być z klubem na dobre i na złe. Nie da się tego wszystkiego opisać, po prostu trzeba wybrać się na mecz.

Nic dodać nic ująć !!!!! Pozdro dla CK - byłem u Was na meczu w zeszłym sezonie (w sektorze gości rzecz jasna)

Avi, szacunek za posty, ale temat niestety prowokuje co poniektórych do niepotrzebnych napinek i ogólnego podpalania sytuacji. Najwyraźniej ten typ tak ma...

Co do mnie - Legiunia, ADO Den Haag [tych to dopiero trudno w TV zobaczyć - częściej widzę chyba nawet Nadnarwiankę Pułtusk ;) ], Arsenal London... i każda drużyna , która pokonuje ManUtd

Co do mnie - Legiunia, ADO Den Haag [tych to dopiero trudno w TV zobaczyć - częściej widzę chyba nawet Nadnarwiankę Pułtusk ;) ], Arsenal London... i każda drużyna , która pokonuje ManUtd

Z Den Haag to o ile sie nie mylę, sztamę macie konkretną A jeśli chodzi o MANU, to ze mną jest odwrotnie - wszystko, co dokopuje Arsenalowi Bowiem z zagraniczniaków to kibicuję głównie Tottenhamowi (oprócz tego Crvenej Zvezdzie, Lazio oraz Nott. Forrest i Leeds).

ITI jako wlasciciel moze robic co chce byle zgodnie z prawem

No chyba, że chce, żeby na trybunach siedziały same tłuste Waltery albo 'kibice' pokroju Tomasza Lisa ;)

badz publiczne obrazanie wlasciciela klubu

wcale im się nie dziwię - gdyby Walter został właścicielem Polonii Bytom, też byłby lżony niemiłosiernie po takich działaniach, jakie zapoczątkował na Legii.

Dosc powiedziec ze pamietam wybryki kibicow Legii z dawniejszych czasow

A co mają do dzisiejszej sytuacji 'dawne czasy'? W 'dawnych czasach' kibole Lecha byli bydłem większym od Legii, a jak jest dzisiaj? A może sięgniemy do 'jeszcze dawniejszych czasów' i zaczniemy rozliczać za sprawy sprzed 30tu lat??

Lech rozbija Wisłe 4:1

Tego się nie spodziewałem - obstawiałem remis

A Górnik strzelił pierwszą ligową bramkę w tym sezonie w meczu z Piastem.

Natomiast nienawidzę psychopatów w mundurach, którzy leczą swoje kompleksy lejąc innych. Choć niejednokrotnie są głupsi od tych 'prymitywnych' kiboli, których tak nie lubisz. Byłem świadkiem niejednej policyjnej prowokacji na meczach i nie tylko.

A według Ciebie czym różni się policjant w mundurze od tego z policji kryminalnej? Chyba nie uważasz, że różnią się oni choćby wykształceniem? Oddziały Prewencji to pewien etap na drodze do jak to napisałeś policji kryminalnej. Problem nie leży w tym, czy ktoś leczy swoje kompleksy. Problem polega na tym ( chyba tylko w Polsce), że jak policjant na meczu przypieprzy komuś pałką to jest zbyt brutalny, a jak sam dostanie w mordę to jest słabo wyszkolony.Jak złapie sprawcę przestępstwa to miał po prostu farta, jak nie złapie to jest gamoniem. Musi podejmować w ułamkach sekundy decyzje, na które sądy potrzebują czasami kilku miesięcy.proszę o usunięcie tego posta, bo mi się zdublował.

Edited by Guest

kibicuję głównie Tottenhamowi

Teraz już nie mam wątpliwości, że albo jesteś Żydem, albo fascynujesz się kulturą żydowską.

PS: A kto kibicuje w Bytomiu Szombierkom? Pamiętam jak w roku 1991 Szombierki grały z Pogonią Szczecin w II lidze i razem awansowały do I ligi. Gdzie są Szombierki i Pogoń chyba każdy wie

A według Ciebie czym różni się policjant w mundurze od tego z policji kryminalnej? Chyba nie uważasz, że różnią się oni choćby wykształceniem?

Wykształceniem tez się różnią, choć nie wszyscy. Przede wszystkim jednak posiadają inną mentalność. Oczywiście zdarzają się nawet w Prewencji ludzie normalni, nie skrzywieni psychicznie, ale z moich obserwacji wynika, że to niestety jest margines ogółu. Przeciętny policjant 'obstawiający' mecz, tudzież zabezpieczjący drogę kibiców z lub na mecz uważa ich za gorszy gatunek człowieka, albo po prostu ich zwyczajnie nienawidzi. Niejednokrotnie spotkałem się z czystą, niczym nie powodowaną agresją ze strony Prewencji. A uwierz mi, nie jestem chuliganem. Raczej spokojnym kibicem.

Być może jest tak, jak piszesz, ze to tylko 'etap' w policyjnej karierze. Może faktycznie, ci, którzy teraz z nami toczą 'boje' w końcu się 'wyszaleją' i 'ucywilizują'. Tylko czemu naszym kosztem?

Ps Lech rozbija Wisłe 4:1

No cóż tak bywa, raz wygrywają jedni innym razem drudzy...

Jeśli chodzi o zagraniczne teamy, bo taki temat też się przewinął, to ja zawsze kibicowałem i nadal kibicuje Bayernowi Monachium.

kibicuję głównie Tottenhamowi

Teraz już nie mam wątpliwości, że albo jesteś Żydem, albo fascynujesz się kulturą żydowską.

PS: A kto kibicuje w Bytomiu Szombierkom? Pamiętam jak w roku 1991 Szombierki grały z Pogonią Szczecin w II lidze i razem awansowały do I ligi. Gdzie są Szombierki i Pogoń chyba każdy wie

Hahahahaha, Tottenham jest tak samo 'żydowski' jak Ajax czy Cracovia

Szombierkom w Bytomiu nie kibicuje raczej nikt, poza kilkudziesięcioma osobami mieszkającymi w okolicy stadionu. Tak, niestety, zawsze było i pewnie już będzie. Piszę szkoda, bo to wszak zasłużony klub. Szombierki awansowały w ostatnim sezonie do A-Klasy, a Pogoń (o ile się nie mylę) do II Ligi (nowej drugiej). Pamiętam mecze Pogoni z Polonią ;) Ehhh, byli czasy.....

Edited by Guest

Tylko KKS Lech Poznań !!! I dzisiaj wreście piękna wygrana z Wisłą !!!! Wszyscy Boja Sie Nas Lecha Zna Cały Swiat - Duma Polski Jesteśmy Od Lat !!!!!!

Tylko KKS Lech Poznań !!! I dzisiaj wreście piękna wygrana z Wisłą !!!! Wszyscy Boja Sie Nas Lecha Zna Cały Swiat - Duma Polski Jesteśmy Od Lat !!!!!!

Chociaż jestem ze Szczecina ( wiadomo chyba o co chodzi, aczkolwiek nikt nie wie od czego się to zaczęło) to już na początku sezonu jak zobaczyłem mecz Lecha z Grasshoppers stwierdziłem, że Lech może być mistrzem. Druga sprawa to kibice. Atmosfea na Bułgarskiej naprawdę coraz lepsza ( Pamiętam również z czasów wyjazdów na mecze Pogoni). A propos Partyzant pamiętasz mecze Lecha z Pogonią ( szczególnie te w Szczecinie. Choćby 3:2 dla Pogoni w 1994 roku ( dwie bramki Pogoni w ciągu ostatnich 5 minut meczu!!!) .

Hahahahaha, Tottenham jest tak samo 'żydowski' jak Ajax czy Cracovia

Nie wspominając o ŁKS czy Widzewie

Jakub - wynik mnie bardzo zaskoczyl, liczylem na 1:0 w ktoras strone.

Ja myślę, ze to zasłona przed meczem z Tottenhamem.

Padło tu kilka nazw zespołów z ligi angielskiej ( ach niedościgniony wzór, tam nawet V ligowy zespół ma stadion spełniający normy Uefa ).

Uwielbiam oglądać mecze ligi angielskiej, ale również ligi szkockiej. Gdyby nasi rodzimi grajkowie grali z takim zaangazowaniem jak tam, to o wiele lepiej to by wszystko wyglądało w europejskich pucharach itd.

Edited by Guest

Ja kibicowałem swoim, ale szczerze to byłem pewny, że nie wygrają, cieszyłbym się z remisu. Lech prezentuje obecnie naprawdę fajny football. Dobrze, że nie podkusiło mnie obstawiać tego meczu ostatnio, a już miałem go zaznaczyć... intuicja Dzięki niej wszystkie wyniki siadły...

Ja myślę, ze to zasłona przed meczem z Tottenhamem.

Zasłona zasłoną, ale dać sobie na Reymonta wpakować cztery gole to hmmm.... klubowi takiemu jak Wisła nie przystoi; coś złego z tą drużyną się dzieje. No i torman - do wymiany. Dwie bramki Pawełek zawalił ewidentnie.

A co do 'Kolejorza', to gra trochę 'w kratkę' - nie chwalmy dnia przed zachodem słońca (w kwestii mistrzostwa). Potrafi zagrać tak jak dzisiaj, albo tak jak z Bełchatowem czy Arką.

Edited by Guest

Dobrze, że nie podkusiło mnie obstawiać tego meczu ostatnio, a już miałem go zaznaczyć... intuicja Dzięki niej wszystkie wyniki siadły...

Dobrze, że nie obstawiałeś wcześniej ( chyba, że obstawiałeś) zwycięstwa Szwajcarii z Luksemburgiem w elminacjach do RPA 2010 u siebie jako pewniaka, ot tak na dostawkę

Dwie bramki Pawełek zawalił ewidentnie.

Ewidentnie to Pawełek ma problemy z grą na przedpolu. Nie jest to bramkarz na miarę Wisły. Ale ona zawsze ma jakiś takich "średniaków". A to Sarnat, a to Hugues.

Edited by Guest