Jump to content

Są tu jacyś KIBICE (sportowi)?

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Piosenka jak piosenka, po prostu bazuje na naszym folku i dobrze. A co miał powstać polski odpowiednik "Waka Waka" czy innego "La Copa de la Vida"?? Pewnie fajne ale z naszym krajem nie ma nic wspólnego. Dziwnie by brzmiała ( z całym szacunkiem) piosenka w klimacie samby, latino czy afro... Ta która wygrała na pewno mogła by być lepiej zrealizowana, ale jest jaka jest. Trudno. Dziwi mnie mocno ta niechęć do własnego folkloru, którego tak naprawdę nikt nie eksploruje a szkoda. A fascynujemy się wszystkim co jamajskie, brazylijskie, kubańskie, afrykańskie czy egzotyczne...A ile jest nieodkrytych obszarów w polskiej muzyce ludowej? Tyle, że dla większości słuchaczy i artystów to niestety wiocha i żenada... Moim zdaniem te kobity to prawdziwszy folk niż np. Mazowsze czy Śląsk, które są tylko odtwórcze a nie twórcze...

Niestety ale z folklorem to ma niewiele wspólnego .

Jak prezentowała się reszta , nie wiem .

Ale pozostaje pytanie : dlaczego w Polsce tak wielka sportowa impreza (największa jaka była w naszym kraju) kojarzy się z kurnikiem ??? i wiejską zagrodą ???

Jeśli już ma być tak bardzo po polsku i wiejsku to niech to na stadionach w przerwie powini pół litra rozdawać a po meczu sztachety , to dopiero będzie folklor i tradycja .

Szybko zapomniałeś kolego united ....o realiach w Polsce.No tak,ale mycie garów w Manchesterze absorbuje .Mnie też nie za bardzo podobał się ten cały warsiawski zlot a cóż jest jak jest bo to Polska właśnie,ale zawsze Polska- biało czerwoni!!!!!!!!!!!!!!

Szybko zapomniałeś kolego united ....o realiach w Polsce.No tak,ale mycie garów w Manchesterze absorbuje .Mnie też nie za bardzo podobał się ten cały warsiawski zlot a cóż jest jak jest bo to Polska właśnie,ale zawsze Polska- biało czerwoni!!!!!!!!!!!!!!

Co to znaczyc, takie stwierdzenie? Nie podoba Ci się, że gośc mieszka w UK ale intersuje go co się dzieje w Polsce? Że niby mycie garów, to jakieś gorsze zajęcie. Inteligent się kurna odezwał.

Tomek popsułeś mi zabawę kurna . Klondike wrzuć na luz bo ci żyłka pójdzie..

Na kolege to trzeba sobie zasłużyć .

Garów nigdy nie myłem , ale nawet jak bym mył to nie ma to NIC do rzeczy , bo to praca jak każda inna .

Piosenka kojarzy mi się z wiochą (nie mylić z wsią ) i nie zmienie tego .

A promowanie kraju w ten sposób uważam za co najmniej kontrowensyjne .

Miejsce zamieszkania , tak samo jak rodzaj wykonywanej pracy ma naprade niewiele wspólnego z gustem muzycznym (czy jak go tam zwał).

I nie chodzi tu o kibicowanie , bo to chyba nie ulega wątpilwości jaki drużynie będe kibicował.

Nawet jeśli coraz mniej Polaków w niej gra .

I jeszcze raz Ci przypomne że nie każdy kto wyjechał z kraju myje gary czy sprząta ulice itd. itp.

Zdziwiłbyś się ....

Właściwie posłucham Cię Crustian.

Dobrze zrobiłeś , że skasowałeś tego wcześniejszego posta ale i tak postaram się na niego odpowiedzieć .

Jakim prawem sądzisz ludzi których nie znasz ?

Skąd wiesz jakie mam wykształcenie ?

Skąd wiesz co robie w UK i robiłem w PL ?

Za co masz pretensje do tych co wyjechali z Polski ?

Do czego pijesz pisząc , że Polaków traktuje się tak samo jak czarnych,żółtych,brązowych itd . ?

Masz jakiś problem z ludzmi o innym kolorze skóry ? innych wyznaniach ?

Naprawde uważasz się za lepszego ode mnie ( i tych których to widziałeś podobno jak się upokarzali za granicą ) bo mieszkasz w PL ?

Ale się spinacie przez jedną piosenkę Hehe nie macie w życiu problemów chyba, że ciśnienie wam skacze na taką wieść.

Jacyś zestresowani jesteście, czy kompleksy macie?:) Moim zdaniem ta piosenka jest całkiem śmieszna, wesoła i do tańca. Trochę zalatuje folko-disco-polo, ale co tam

Pewnie się wybiorę do strefy kibica na mecze Polaków to będzie wesoło po jakimś 5 piwku w przerwie meczu, kiedy Francuz tzn. "Polak" znów nie trafi w bramkę zaśpiewać sobie "Koko, Koko piłka leci hen wysoko"

Lepsze to niż te żałosne wyczyny Feela, czy emerytki Rodowicz - nawiasem mówiąc to ona powinna trafić do skansenu... PRL.

A te babcie mają więcej w sobie energii i powera niż te smuty Wilków i ogólnie są takie polskie, biesiadne

Trochę dystansu do życia, więcej luzu, a nie wieczne spinanie pośladów i czerwienienie się ze wstydu "bo Polacy znów coś tam..."

Tak się jeden z drugim przejmujecie co sobie o was pomyśli jakiś Francuz, Grek, czy Holender? Ciekawe jak oni się przejmują tym co wy myślicie sobie o nich? No właśnie

I to o ile w ogóle ktoś tę piosenkę spoza Polski usłyszy, w co w zdecydowanej większości wątpię. A jeśli nawet to co zrozumie? Tyle co wy z afrykańskiej wersji waka waka

Jak dla mnie nie jest źle, zresztą przejmowac się jakąs pioseneczką haha śmieszne

Szkoda, że Smuda z reprezentacji zrobił takie dziadostwo, cyrk, prywatę i porażkę, jacyś nie grający w swoich klubach obcokrajowcy, tzw. "Polacy z krwii i kości", którzy nie umieją słowa powiedzieć po polsku. Trener, którego elokwencja jest na poziomie jakiegoś ułomka ze szkoły specjalnej, cieńko to widzę.

Mimo wszystko naszym trzeba kibicować, i mieć nadzieję, że po Euro cały ten Smuda poleci wraz z ekipą i przyjdzie ktoś kto to ogarnie

Polska biało-czerwoni !!! ))

A swją drogą dziś byłem na wygranym meczu, Legła nie ma mistrza, my się jakimś cudem utrzymaliśmy jest super

KilY ma racje

Ale, w której części wypowiedzi? Bo porusza wiele tematów

Wtrącając się nieśmiało w dyskusję. Pioseneczka jak pioseneczka. Szkoda, że nie żyje Grzegorz Ciechowski. On potrafiłby połączyć polską muzykę ludową z nowoczesną aranżacją.

A co dyskusji na temat tego, kto i co robi w UK to niestety klondike pisze to, co wpisuje się w stereotyp Polaka na saksach: nie ważne jakie wykształcenie, robisz za " białego murzyna". Nie chcecie mi chyba powiedzieć koledzy z UK, że wyjechaliście z Polski, bo mieliście świetny fach w ręku i w Polsce nie znaleźliście pracy w swoim zawodzie? Znam osobiście 10 osób z mojego otoczenia, które tam pracują i ŻADNA nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie, a prace jakie wykonują to prace napisałbym z pogranicza: porządkowo-usługowych. Oczywiście ja również zapewne uległem pewnym uproszczeniom wynikającymi z właśnie stereotypowego widzenia świata.

Przepraszam Guluś ja tylko słóweczko co do ludzi, którzy mieszkają za granicą. Mierzu ja jako technik mechanik maszyn, w Irlandii pracowałem w 3D Steellwork ltd, a tu w Hiszpanii w Fagor S. Coop. i Zayer s.a.. Sobie zobacz na internecie co to za firmy i przestań obrażać ludzi. A zapomniałbym w Polsce pracowałem w Rem-bielawy, Rem-bis, a ostatnia przed wyjazdem za granicę w 2007 była Remsod na stanowisku operatora CNC. Więc twoje pier......e o "bialych murzynach" i braku fachu lekko mówiąc obraża mnie. Nawiasem mówiąc nie mam nic ani do czarnych ani do czrewonych czy zielonych... I znam sporo ludzi pracujących za granicą na świetnych stanowiskach, którzy wyemigrowali bo zwyczajnie w Polsce byli niedoceniani. Jeszcze raz przepraszam za off'a, więcej się to nie powtórzy. Ale nie zdzierżę jak jakiś #$*&^%#$!% mnie czy innych polskich emigrantów będzie obrażał.

Wyluzuj Crustian, zawsze się znajdzie ktoś z kompleksami. Każdy kto ma głowę na karku i umie z niej robić pożytek, wie, że historyjki "o zmywaku" to bajki nakręcane przez media. A jeśli nawet to żadna praca nie hańbi i ocenianie ludzi przez pryzmat tego czym się zajmują jest słabe

Wróćmy lepiej do sportu

Jakoś bez echa przeszło wczorajsze mistrzostwo dla Śląska, więc gratulacje dla Wrocławia

Legionistom nie zostało nic innego jak śpiewanie "Koko koko czwarte miejsce też wysoko"

No i gratulacje dla Ruchu za zajęcie drugiej pozycji, pokazali wszystkim, że i bez dużej kasy, ze składem bez "gwiazd", za to solidną grą i zaangażowaniem można wiele ugrać

Crustian! A czym ja Ciebie obraziłem? Napisałem, że takie są stereoptypy w Polsce, którym i ja zapewne ulegam. Ty i wielu innych jesteście chlubnymi wyjątkami ( a może większością) zatem. Oczywiście, że żadna praca nie hańbi, ale dla mnie osobiście żenujące jest to, że wykształcony człowiek w Polsce, musi czasami pracować poniżej swoich umiejętności, dla jakiegoś "Angola", który Polskę myli z Holandią. Tyle nie w temacie.

A jak wykształcony człowiek w Polsce, pracuje w biedronce na kasie, to już jest ok?

Wracając do tematu - śmiesznie brzmią hasła kibiców legii, że legia to my. Jak im się nie podoba to niech sobie założą własny klub, nazwą go Nasza Legia i niech nim rządzą. Bez nich klub przeżyje.

A na zakończenie sezonu Czelsi dostała w dupę aż miło .

Jeszcze tylko w finale LM kolejni w czerwonych koszulkach skopią im tyłki i będzie ok ;)