Skocz do zawartości

[G] Tiger I Ausf. E Frühe Produktion Tamiya 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Jak może pamiętacie, w ramach projektu grupowego Barwy Forum sklejałem wczesnego Tygryska Tamiyi. Warsztat tu: viewtopic.php?t=8827

W telegraficznym skrócie.

Model w nowej dla mnie skali 1:48. Nie wiedziałem czego się dokładnie spodziewać - teraz wiem - można osiągnąć jakość prawie 35, większym nakładem pracy (prawie robi dużą różnicę). W każdym razie techniki malarskie tak jak w Królewskiej Skali (nie bijcie O Zacni SiedemDwójkowicze!). Tamiya składa się jak klocki, przerobiłem błotniki na blaszane z Tealightów, zaczepy wyrzutników granatów (same wyrzutniki trochę podpicowałem), uciąłem jeden przedni błotnik, uchwyty z drucików i przede wszystkim sam zrobiłem siatki, katując mamie sitko (już mi wybaczyła).

Zwaliłem kalkę na lewej burcie wieży. Podstawka symboliczna

 

P.S. Zdjęcia właściwie tego samego stopnia zaawansowania modeli (poza poprawieniem liny holowniczej) przy sztucznym świetle w ostatnim postu warsztatu - link na górze)

 

P9260065.JPG

P9260068.JPG

P9260070.JPG

P9260072.JPG

P9260074.JPG

P9260078.JPG

P9260083.JPG

P9260085.JPG

P9260091.JPG

P9260092.JPG

P9260099.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny model wyszedł z Twojego warsztatu. Jak widzę ciągnie Cię do niemieckiej pancerki IIWŚ, ale jeśli masz robić tak udane modele to mogę oglądać nawet setki Tygrysów, Panter i innych kociaków.

PS: Jakie Tygrys ma gąsienice link & length czy gumowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Jakie Tygrys ma gąsienice link & length czy gumowce

Link & lenght, czyli tzw. odcinkowe.

 

Tygrysów, Panter i innych kociaków

Spoko, spoko, będą i inne modele

Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model-jak zawsze twój jest super. Jest jedna rzecz do, której mam zastrzeżenie mianowicie są to boczne osłony(chodź w tygrysie takiej funkcji one nie spełniają). Jest to blacha grubości 5-8mm, która nie powyginałaby się

jak folia aluminiowa, ale być może nie mam racji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razi tylko to, że kotek jest w niektórych miejscach nad brukiem.

Nom, to fakt, niestety wahacze odlane są razem z kadłubem (wanna jest diecast'em, więc raczej odcinanie metalowych wahaczy nie wchodzi w rachubę, żeby zrobić ruchome zawieszenie). Mogłem co prawda dostosować podstawkę, ale jak zacząłem wycinać bruk to gdzieniegdzie się obniżyło.

 

Widzę, że próbowałeś "wypłowić" kamo, bardzo fajnie, chodź gdzie nie gdzie jest za zielono. Jak to robiłeś, filtry, pigmenty ?

Pzdr

Filtrem był u mnie wash, którym traktuję cały model i lekko ścieram. Na to poszły mocne rainsy, pigmenty to tylko błotko i kurz.

 

To nie S33 tylko S13, fotek S33 nie wstawię, żeby nie psuć wizerunku pokazanego tu modelu.

Obiecuję, że niedługo zacznę się znów choć trochę opierać na fotkach oryginałów

 

Dzięki za miłe komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bardzo mi się podoba, widać rękę fachowca. może tylko niepotrzebne jest to jedno zdjątko z gąsienicą nad brukiem. na siłę chciałbym się do czegoś przyczepić i jest to bardzo trudne. może mógłby mieć ciut więcej ziemi na gąsienicach. ale niekoniecznie. model skłonił mnie natomiast do rozmyślań - czy uczciwe jest łączenie na konkursach skali 1:72 i 1:48 w jedną kategorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uczciwe jest łączenie na konkursach skali 1:72 i 1:48 w jedną kategorię?

Absolutnie nie, Skala 1/48 staje się coraz bardziej konkurencyjna i dzięki zestawom waloryzującym i niezłym umiejętnościom modelarza śmiało nawiąże walkę z 1/35.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.