Jump to content
Roobert

[R]2S1 Goździk 1:35

Recommended Posts

troszku sie rozlał, ale możesz to zretuszować pędzelkiem

Mój BMP jeszcze gorzej wyglądał podczas malowania ( będę musiał skorzystać z twojej techniki). Jeszcze dojdą filtry, washe i będzie jeszcze lepiej

Witam,

dzisiaj trochę podłubałem przy modelu. Domalowałem co nieco, dokleiłem.

Namalowałem też numer z tyłu pojazdu. Zrobiłem szablon, wyciąłem literki i cyfry i przykleiłem na maskol. Po zerwaniu poprawiłem pędzelkiem.

th_DSCN2584.jpg th_DSCN2585.jpg th_DSCN2586.jpg

th_DSCN2588.jpg

Jeszcze dzisiaj zrobiłem washa dolnej części kadłuba i przykleiłem koła. Cały model zasidoluxowany.

th_DSCN2594.jpg th_DSCN2590.jpg th_DSCN2591.jpg

th_DSCN2596.jpg

Coraz bardziej mi się podoba pojazd

Coraz bardziej mi się podoba pojazd

No, nareszcie dobra postawa, (nie rozumiem ludzi którzy zrobią model i już na wstępie są z niego nie zadowoleni ).

No i fajnie ci ten wash wyszedł, czekam na dalszy rozwój wydarzeń...

skończyłem kamo na pojeździe. Szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że wyjdzie lepiej.

Jak zrobiłeś takie przejścia płynne ? Całkiem fajnie wyszło ale ja bym rozjaśnił czarny

Jeszcze nie zajmowałem się górną częścią pancerza, ale mam zamiar trochę rozjaśnić kolorek. Przejścia robiłem w prosty sposób. Brałem miękki okrągły pędzel (chyba to 4 była), maczałem go w farbie i wycierałem nadmiar w kartkę. Następnie takim ledwo mokrym "smużyłem" na krawędzi łaty tak, że zanikała ostra granica (drobne ruchy, u mnie może długość ruchu pędzlem wynosiła 0,5 cm). Ruchy prostopadłe do krawędzi i kierunek smużenia do środka łaty. Zauważyłem, że wtedy jakieś 2 mm od krawędzi zbiera się mokra farba i przy każdym ruchu pędzel zabierał troszkę i dzięki temu mogłem przejechać spory odcinek i mieć odpowiednia ilość na włosiu. Trzeba to wyczuć, ja dopiero po kilku łatach złapałem rytm i ilość farby na pędzlu. Można to trochę porównać do metody suchego pędzla.

Witam grono,

dzisiejsze przedpołudnie spędziłem na zużywaniu pojazdu. Porobiłem przetarcia farby, wash i kurzenie. Najbardziej zadowolony jestem z tych przetarć na krawędziach i fakturze pokryw.

jest to zielony bazowy który wyłazi spod plam kamuflażu. Rozjaśniłem też trochę czarny metoda suchego pędzla.

th_DSCN2617.jpg th_DSCN2616.jpg th_DSCN2615.jpg

th_DSCN2614.jpg th_DSCN2613.jpg th_DSCN2612.jpg

th_DSCN2611.jpg th_DSCN2608.jpg th_DSCN2606.jpg

th_DSCN2605.jpg th_DSCN2604.jpg th_DSCN2602.jpg

th_DSCN2601.jpg th_DSCN2599.jpg th_DSCN2598.jpg

th_DSCN2597.jpg

Zdjęcia wstawiło odwrotnie, powinno być najpierw po washu a później zakurzone

Kurcze, ale zdjęcia nie oddają tego jak to w rzeczywistości wygląda

Wygląda fajnie, tylko ten numer rejestracyjny z tyłu -litery i cyfry są różnej wielkości i krzywo namalowane

Teraz to wygląda zaje...... Też chcę takie przetarcia na swoich modelach

Te kurzenie to dalej Agama- piaskowy "na sucho" ?

Wygląda fajnie, tylko ten numer rejestracyjny z tyłu -litery i cyfry są różnej wielkości i krzywo namalowane

Wiem, że kicha, tez mnie to boli, że tak wyszło .

Te kurzenie to dalej Agama- piaskowy "na sucho" ?

Tak jest, to ciągle to samo.

Witam, model praktycznie skończony. Zostało dorobić jakaś podstawkę. Dokończenie prac nastąpi za 2 tygodnie bo nie będzie mnie w domu. Zdjęcia są słabe bo z pogodą dziś marnie a później wyjeżdżam więc na razie muszą wystarczyć

th_DSCN2643.jpg th_DSCN2642.jpg th_DSCN2641.jpg

th_DSCN2639.jpg th_DSCN2636.jpg th_DSCN2635.jpg

th_DSCN2634.jpg

A co! Zrobię post pod postem . Wyszło słońce wiec rzuciłem się do aparatu i zrobiłem lepsze fotki.

th_DSCN2661.jpg th_DSCN2660.jpg th_DSCN2659.jpg

th_DSCN2658.jpg th_DSCN2657.jpg th_DSCN2654.jpg

th_DSCN2653.jpg th_DSCN2652.jpg th_DSCN2650.jpg

th_DSCN2649.jpg th_DSCN2648.jpg th_DSCN2647.jpg

th_DSCN2646.jpg

Edited by Guest

Nooo super Ci wyszedł mój narazie wygląda tak sobie

Jedynie co, to przy zrób okopcenia przy wydechu (ten trójkąt z klapką zwisającą w dół, po prawej stronie - ale "fachowe" nazewnictwo )

No fajnie wyszło ,

choć ja bym zrobił mocniejszego washa ( ja lubię mocne washe ), ale bryła tego pojazdu jest dość monotonna (tak jak MTLB) i nie sprzyja washowaniu, cóż zobaczę jak mi wyjdzie...

doskonale

jedyny błąd jaki zauważyłem to ten nieszczęsny napis

Dorwałem na chwilkę kompa od kumpla i odpowiadam.

Co do okopcenia wokół rury wydechowej to nie sądzę, żeby trzeba było dodawać więcej brudu. Tutaj widać, że nawet na eksploatowanych pojazdach nie jest nic brudne oprócz samego wylotu. Nawet jak chodziły silniki to spaliny były bezbarwne (może lekko wpadały w szarość jak dał po garach mocniej) przy rozgrzanym.

th_DSC04140.jpg

Najwyżej trochę zaczernię samą kratkę.

Co do washu to nie chciałem przesadzić, bardziej chodziło mi o zakurzeniu.

Wiem, że napis kiepski i też już zaznaczyłem, ze nie podoba mi się no ale cóż, następny będzie lepszy

Witam,

czas odkurzyć nieco temat.

Dzisiaj powalczyłem z podstawką. Rany ale trudno cokolwiek zrobić jak się nie kleiło dwa tygodnie. To co na fotkach to rodziło się w wielkich bulach Ciąg dalszy to pewnie znowu za dwa tygodnie bo znowu nie będzie mnie w domu, ehhh

Ramka to standartowo na dno włożony kawałek regipsu i na to wylany gips. Nasypałem też drobnego piachu i powgniatałem w podłoże. na końcu psiknąłem lakierem do włosów. Teraz niech schnie.

th_DSCN2684.jpg th_DSCN2683.jpg th_DSCN2682.jpg

Trzeba trochę zaktualizować temat. Jestem w domu na weekend wiec trochę pchnąłem robotę.

Pomalowałem podłoże i zasadziłem trawę. Znowu są to pakuły klejone wikolem do podłoża.

Takie robocze zdjęcia na szybko. Jak klej wyschnie to muszę trochę ogolić trawnik bo za wysoki jest dać mu trochę zielonego kolorku. Potem kurzenie i wykończeniówka

th_DSCN2733.jpg th_DSCN2732.jpg th_DSCN2730.jpg

th_DSCN2729.jpg th_DSCN2728.jpg

Roobert zostaw tak jak jest, dodaj tylko kolorków, ale też nie za dużo, niech to wygląda na jesień. Poprzyczepiaj tylko troszkę trawy do gąsienic i będzie OK. Na włazach przydało by się troszkę śladów eksploatacji - obicia, zadrapania...

Goździk

dla mnie super można jakiś krzaczek dodać albo cuś pozdrawiam

Roobert, gratuluje ładnego modelu. Malujesz pędzlem czy aero?

Trawke troche potraktuj kolorami jesieni i będzie git

Roobert, gratuluje ładnego modelu. Malujesz pędzlem czy aero?

Dzięki, tylko pędzlami maluje .

A kolorki będą oczywiście jeszcze dawane trawie.