Jump to content

7 TP wer. niemiecka [Mirage Hobby]

skala72
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, na forum jest od niedawna. Przedstawię mój trzeci model jaki udało mi się wykonać po prawie 25 letniej przerwie w modelarstwie. Jest nim model 7 TP z Mirage Hobby w skali 1/72. Firma MH bardzo mi przypadła do gustu, modele są wykonane bardzo precyzyjnie i posiadają wiele szczegółów. Moim zdaniem, skala trudności to 7/10.

bc736460497518f5m.jpg

5c33df584111a394m.jpg

a6e3bf0a2d9bedc9m.jpg

b8cf6996853f4c4fm.jpg

Aby modele wyglądały jak te inne przedstawiane na forum, jest jeszcze długa droga przede mną.

Pozdrawiam

Andaral/Skala72

http://czolg.blox.pl

Ps. prosze o podanie linku/strony, gdzie będę mógł zapoznać się z warsztatem, co i jak wykonywać, techniki modelarskie.

Edited by Guest

Firma MH bardzo mi przypadła do gustu, modele są wykonane bardzo precyzyjnie i posiadają wiele szczegółów

No za bardzo wyboru nie ma jeśli chodzi o 7tp w każdej skali (zarówno 1/72 jak i 1/35) Co do precyzji to bym polemizował, ale jak mówię nie ma innej opcji tego czołgu.

Samo wykonanie dość fajne, czyste - ale dobrze, że prosisz o porady co do technik wykańczania modeli, bo ich tu brakuje. I mój mały subiektywny minus - malowanie i oznakowanie - szkoda, że nie polski wrzesień 1939. Aha za grube anteny (wyglądają jak peryskopy na uboocie.)

Ps. prosze o podanie linku/strony, gdzie będę mógł zapoznać się z warsztatem, co i jak wykonywać, techniki modelarskie.

Najlepiej poczytaj te wątki u nas na forum:

viewforum.php?f=104

Co to wersji 7TP to są 3, dwu wieżowa, jedno wieżowa z dwoma tyłami. Jeżeli chodzi o detale, to jak na skalę 1/72 jest ok, np. modele UM są aż za dokładne, koszmarek są detale z metalu, za gruba blaszka i pękają. Dobre dla 1/35.

Cześć andaral

To co przedmówcy – plus za schludne wykonanie, plus za polski pojazd.

Model MH nie jest niestety zbyt dobry. Producent popełnił trochę błędów.

W tym modelu warto by było ścienić kilka elementów chociażby włazy/klapy.

Wymiana antenek i narzędzi również wydaje się koniecznością.

W realu ta siekiera ważyła by chyba z 30-40 kilo i była by do tego bardzo tępa.

Kwestia dodatkowych technik – poćwicz cieniowanie, rozjaśnianie techniką suchego i mokrego pędzla, brudzenie pastelami.

Bardziej skomplikowane techniki zostaw na kolejne modele, ewentualnie zacznij je ćwiczyć na złomie modelarskim.

Drobne porady i większe tutoriale znajdziesz na forum w dziale „Jak to zrobić i jak pokazać”.

Polecam również przejrzenie galerii gotowych modeli i warsztatu.

Pozdrawiam

Będę się starał, te różne techniki ćwiczę na ramkach i dodatkowych częściach. Mam nadzieję, że Pz.III, który właśnie "produkuję" będzie jeszcze lepszy itd..., co do 7TP, to dzięki za uwagi, mam już drugi, będzie to wersja PL i zastosuję tak w/w uwagi, oczywiście poprawię też te anteny, które są prawie jak peryskopy ;)

Niezła rzecz mam takie w 1.35 (3szt) ale w 1/72 chyba bym się nie odważył. Faktycznie pancerz (nisza radiostacji) gruby jak w Tygrysie ale to rozumiem, że w 1.72 takie małe rzeczy ciężko upilnować. Ten numer "13" na wykuszu to z jakiegoś zdjęcia czy Twój pomysł ? Fajnie że jest Gundlach na klapie

Szacunek za całość!

Niezła rzecz mam takie w 1.35 (3szt) ale w 1/72 chyba bym się nie odważył. Faktycznie pancerz (nisza radiostacji) gruby jak w Tygrysie ale to rozumiem, że w 1.72 takie małe rzeczy ciężko upilnować. Ten numer "13" na wykuszu to z jakiegoś zdjęcia czy Twój pomysł ? Fajnie że jest Gundlach na klapie

Szacunek za całość!

Dzieki, teraz na warsztat idzie drugi 7TP, będzie w fabrycznym malowaniu czyli cały zielony i z innym tyłem, to znaczy wydech będzie niżej, tak jak w ostatniej wersji 7TP. Co do nr. 13, to tak, jest ze zdjęcia, ale gamoń gdzieś je zaprzepaściłem. Jak tylko się ogarnę z Pz. III (DAK) biorę się za naszego pancerniaka, uwzględni wszystkie uwagi.

Tak, z tym wysokim wydechem to jest starsza wersja, teraz będę robił ostatnią wersję 7TP z niskim i podwójnym wydechem oraz w malowaniu z 1937 roku czyli już w jednobarwnym zielonym, jak i z jedną anteną odbiorczą i nadawczą, a nie jak do tej pory z dwoma

9e8b8530e6db2c32m.jpg

Witam, model wykonany niczego sobie. Dzisiaj zacząłem tekigo samego jest super mój będzie w trójbarwnym, w kolejce czeka jeszcze dwuwieżowy i jednowieżowy niskim wydechem.

p.s.

Jak się myle to nie bijcie ale niski wydech i "gril w krate" to wczesne serie produkcyjne i wersja dwuwieżowa http://www.militarium.net/viewart.php?aid=190

Hmm, i chyba masz rację, szukałem i szukałem i znalazłem, że często pojawiają się w książkach błędy. Ostateczna wersja 7TP miała wydech wysoko, z tym niskim, to pierwsze 7-ki, które miały zmienioną płytę górną i zamontowaną jedną wierzę, jeszcze bez skrzyni na radiostację, później dodano schowek.