Skocz do zawartości

T- 55 1/35 Tamka+ gąski Fruile


MCzarnowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny! Super kolor i brudzenie. Tylko fotki mogłyby być lepsze, bo podejrzewam, że na żywo model wygląda jeszcze lepiej!

O gąsienicach nie będę mówił dużo, poza tym, że wyglądają przepięknie.

 

Bardzo fajnie i realistycznie wyszła osłona działa. Chylę czoła, bo ciężko uzyskać efekt materiału na plastikowej części. Sam się z tym borykałem przy T-72.

 

Gratuluję i pozdrawiam gorąco! Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość zdjęć. Bardzo chciałem mojego teciaka wam pokazać i korzystając z posiadania w domu firmowej lustrzanki pocykałem troszkę przy sztucznym świetle. Obiecuje wam lepsze fotki ale dopiero jutro bo dziś kończę męczyć studentów po zmroku.

Co do farb to używałem valejo model air russian armour kładzony na czarnym podkładzie GW w sprayu. Później stopniowo rozjaśniałem dodając light camo green, 'do smaku' na to wszystko poszedł czarno brązowy wash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany KAPITALNIE !!!!!!!!!

Ale. Numer taktyczny powinien być czterocyfrowy. Nad żaluzjami wentylatora powinny być pootwierane pokrywy a nad kolejnymi żaluzjami nadhłodniczymi

też. W zestawie faktycznie ich brak. Wszystkie nasze wozy takie żaluzje miały, nawet jeśli to był wóz produkcji ruskiej to podczas remontu je dodawano. Przydałby się także iskrownik na kolektorze wylotowym. Nie wolno było nam jeździć bez niego.

Ten model łamie moje serce jest CUDOWNY.

Gdyby Kolega dodał na końcu numeru 3 to będzie to czołg z mojej kompanii.

2 kompanii batalionu czołgów z WSOWPanc w Poznaniu w 1985 roku.

Pozdrowienia

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wykonane Gratularum

Nie wiem tylko, czy polskie Tetki nie były trochę ciemniejsze. Ale mogę się mylić, bo dawno temu je widywałem.

 

Czasami po remoncie średnim w takich kolorach przychodziły, miałem w kompanii tak pomalowane T-55 U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzerze muszę pogrzebać w literaturze. To fakt że większość techaków jakie widziałem miała numer 4 cyfrowy ale zdałem się na publikację kagero bodajże i dołączone do niej maski. Czy maryjałger plany tych żaluzji?

Szanowny Kolego. Numery trzycyfrowe faktycznie były na pierwszych w Polsce T-54 w latach 50-tych. Potem nigdy takiego układu nie było, no może zamiast jednej z czterech cyfr malowano X w czasie zajęć dywizyjnych lub większych manewrów. Ja " poszlajałem " sie po wielu jednostkach i nigdzie czegoś takiego nie widziałem. Tym z Kagero T-54 pomylił z T-55.

Co do pokryw nad żaluzjami to odsyłam do książki Pana Magnuskiego pt. Wozy bojowe Wojska Polskiego 1943-75 ( chyba 75 ) tam na zdjęciach jest ich sporo.

W Kolegi modelu można je bezproblemowo dorobić.

Jeszcze raz szczere gratulacje za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak narzekać na aparat. Każde zdjęcie można obrobić w kilka minut żeby wyglądało przyzwoicie....

Dla przykładu przed:

a003.jpg

A tu już po niewielkich korektach, podkreślam niewielkich, bo gdybym miał tylko czas to wyglądało by jeszcze lepiej:

83b02f4f24eef2c8.jpg

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tak narzekać na aparat. Każde zdjęcie można obrobić w kilka minut żeby wyglądało przyzwoicie....

 

PZDR

 

 

Ja zupełnie nie narzekam na aparat, miałem w ręku oręż o niebo lepszy niż to czym sam dysponuje: Konika Minolta D20 a robiłem Nikonem D40 jedynie obiektyw był nie najlepszy, brak mu było makro do szczegółów i był troszkę ciemny. Przyznaje zdjęć obrabiać nie umiem.

 

 

Dziękuję za bardzo pochlebne opinie. Jeśli macie pytanka co do tego jak czym co zostało wykonane to postaram się na wszystkie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaaaaaaaaaaaaaa potwierdza się moja opinia o Tobie. W budowie modeli jesteś bardzo dobry, ale malowanie to robisz po mistrzowsku.

 

PS

Moje gratulacje. Pokazałbyś jak Ci wyszły mikromikromikro fruwajki

 

PS2

A jeśli chodzi o fotki to trza było najpierw ustawić balans bieli dostosowany do sztucznego światła i byłoby OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GIMP albo nawet i Google Picasa wystarczy.

...albo nawet Irfanview. Choć jak chcemy poszaleć, to polecam najnowszego Photoshopa - kolorowy zawrót głowy - wszystko poprawisz i uzyskasz takie foty, że mucha nie siada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.