Skocz do zawartości

Polaris Nuclear Submarine (PRZEKRÓJ)... WY WYBIERZECIE NAZWE


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Mój nabytek z Revella.

 

dka008.jpg

dka011.jpg

dka001.jpg

dka004.jpg

dka002.jpg

dka003.jpg

dka005.jpg

dka006.jpg

dka007.jpg

skończona podstawka

dka010.jpg

 

Budowe zacznę najwcześniej za tydzień.

 

ALE CO NAJWAŻNIEJSZE MAM DYLEMAT ODNOśNIE NAZWY. JEST 5 PROPOZYCJI I POMYśLAłEM "NIECH NARóD WYBIERZE XD" WIęC PROSZE O GłOSOWANIE NA NAZWE, WYGRA WIęKSZOść, BęDę LICZYł GłOSY DO KOńCA BUDOWY. MOżLIWE NAZWY TO:

1. Abraham Licoln (1)

2. Theodore Roosevelt (2)

3. George Washington (5)

4. Patrick Henry (0)

5. Robert E. Lee (3)

Prosze o 1 głos od osoby.

 

w nawiasach jest uaktualniana liczba głosów (nie tylko z tego forum)

 

Z góry dzięki za głosy. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym go nazwał 'Jakub Wędrowycz'

 

A tak poważnie, to miałem kiedyś, dawno temu ten zestaw. Nawet go skleiłem, ale do obecnych czasów nie dotrwał. Niezły oldschool pochodzący chyba ze wspaniałych wczesnych lat 70-tych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję (SSBN-601) USS Robert E. Lee - rzadko trafia się okręt nazwany na pamiątkę konfederackiego dowódcy - ten jest chyba jedyny. A na pewno jedyny okręt podwodny.

 

Albo USS George Washington (SSBN-598). Pierwszy okręt nowej klasy. Oryginalnie miał się nazywać USS Scorpion, ale został przebudowany w stoczni i nazwę Scorpion otrzymał inny okręt, który zresztą później zatonął. Poza tym USS G. Washington ma na swoim koncie pewne "zatopienie": japoński statek Nissho Maru pod którym przez przypadek się wynurzył 9 kwietnia 1981.

Możliwe że nosił nieoficjalną nazwę "Georgefish".

 

 

Przepraszam za czarny humor. Lubię jak model który buduję ma jakąś ciekawą historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe czarny humor może być

 

ma ktoś pomysł jak uatracyjnić jeszcze ten model?

tu jest instrukcja jbc:

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1225180

 

----------------

prosze o głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie że przez ten model Revell USA miał problemy z US Navy?

 

Rzekomo miał zawierać w swej konstrukcji informacje niejawne, które mogły z łatwością dostać się w ręce wroga za pośrednictwem dowolnego sklepu modelarskiego. O ile dobrze pamiętam taką wypowiedź wygłosił admirał właśnie Rickover (to nie kryptoreklama)

 

Revell zdementował te plotki, a jako przykład podał niezgodną z rzeczywistością liczbę wyrzutni rakiet w pierwszych seriach modelu. Potem go zdaje się zaktualizowali.

 

Przez wiele lat był to jeden z najlepiej sprzedających się modeli. Głównie dzięki doskonałej darmowej reklamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji schnięcia Mistela już dziś wziąłem się za to. Jak narazie pomalowałem wszystko na miedź, mosiądz i czerń.

Powiem tak: części fajne, ale troche roboty będzie (szlifowanie itp). I w brew pozorom ten model nie jest skomplikowany, wystarczy się pilnować i nie pomieszać części :P

Wady to: nie zbyt czytelna instrukcja, no i jeszcze średnio spasowane połówki kadłuba...

Jak zrobie coś więcej to wstawie foty

 

----------------

prosze o głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie remis a model... hmm... ciężko, tzn. czas, chce coś już skleić ale narazie nie mam pomalowanego wszystkiego :/

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace idą marnie, ze względu na uczęszczanie do szkoły... jeszcze nie zdążyłem pomalować części w ramkach...

ale mam idee która jest rozwiązaniem problemu: przez dużą ciasnote wnętrza będzie ciężki a raczej niemożliwy do odkurzenia, ale wymyśliłem takie coś: kiedyś zbierałem modele samochodów (np. burago) 1/24 i po tych wszystkich pudełkach (z gotowcami) zostawiłem sobie tą plastikopodobną szybke, wiedziałem że kiedyś się przydadzą wytne je i przykleje od wewnątrz. model nie będzie się kurzył w środku i będzie git,

jeszcze nie sprawdziłem ale nie powinno być problemu ze zniekształceniami obrazu

 

----------------

prosze o głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prace idą pełną parą!!! (czyt. żal)

spasowanie części pozostawia wieeele do życzenia, co widać na tych zdjęciach... prędzej komunizm wróci niż ja to skończe :/

dka038.jpg

dka039.jpg

dka041.jpg

 

----------------

prosze o głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model się szykuje

 

Nazwa...ja bym wybrał Theodore Roosevelt.

 

 

Co to za dziwna skala 1:253?, taka nie logiczna i dziwna (po przecinku pisze całkiem poważnie, a ta ikonka to dla tego Kto wymyślił tą skalę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skala "pudełkowa". Model był tak wymiarowany żeby się mieścił do standardowego pudełka. Stąd 1:253. Dopiero później ktoś wymyślił, że lepiej mieć modele w tej samej skali niż identyczne pudełka.

 

 

Co tam spasowanie. W moim połówki kadłuba są tak wygięte że w środku "szpara" ma ponad 1cm. Wie ktoś jak to wyprostować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegary to kalki nie myślcie że bym to wszystko malował.

u mnie połówki może nie mają szpar na 1cm ale to nie jest "marzenie modelarza", ale u Ciebie może lekka obróbka cieplna i szpachla :P

JPG masz jakieś pomysły na tuning tych naszych podwodniaków???

 

----------------

prosze o głosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche Ci proporcje poginely. Mowie o pierwszym zdjeciu z Twojego ostatniego posta. To z przedzialami silnikowymi. Te wskazniki zegarowe i lampki/przyciski. Straaasznie wielkie sa. Zobacz, obok masz odwzorowane drzwi grodziowe, ktore maja okolo 1,5 wysokosci. Przy takich proporcjach, wskaznik mialby cos kolo moetra srednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.