Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym zrobic taki projekt czyli modele pomalowane tak samo z tego samego kraju czy tam z kądś cos jak tu ale nie chce powielac tego tylko cos "nowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie... Generalnie mówią, że powinna to być H-121, ale jak dla mnie jest strasznie jasna, nie jestem do tego przekonany. Osobiście podoba mi się H-93, ale pewnie jest niepoprawny, choć właśnie taki fajny piaskowy. Sam mam ten problem, szczególnie, że chcę zrobić ten model w wersji polskiej nauki jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj na oko nie wg numerkow ;)

 

Z tego co sam wyczytalem zasadniczo

na pewno byly co najmniej dwa podstwowe kolory piaskowe

w malowaniu brytyjskim

wczesniej uzywali oni jasniejszego odcienia zwanego

pale stone 61 (humbrol 121) i albo czysto albo z dodatkowym kolorem

pozniej ciemniejszej odmiany (43r.)

Mid stone (light mud) i tez mogl z innym kolorem wystepowac...

 

a z tym czarnym to bym uwazal, z tego co doczytalem

raczej na crusaderach stosowane malowanie, na reszcie to chyba

jakas ciemna zilen albo brazy jakies stosowali ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odzew

No więc użyje Humbrola H93 jako podkład a na to cieniowanie i inne zabiegi

subgrafik zauważyłem że tez budujesz ten model ( swoją drogą super Ci wychodzi ) więc mam pytanie. Czy występował tylko w dwubarwnym kamuflażu czy zdarzały sie może przypadki jednolitego malowania na piaskowy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o kamo typu ambusz na szturmtigerze to są plamki robione pistoletem czyli płynne przejścia czy tez krawędzie maja być ostre ?

Ostre przejścia barw, ostre i wyraźne plamki. Choć wiadomo, w miejscach gdzie położyłeś zimmerit, będzie wrażenie, że kamo jest rozmyte - niemniej to tylko złudzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy gąsienice od Pantery G różniły się od Pantery A/D?? Mam wątpliwość, ponieważ kolega Jakub Ślęczka pisał, że się różnią. Dziś byłem w modelarskim, widziałem plastikowe gąski do Pantery G z Tamki, ale zapytałem sprzedawcę, czy jest różnica w tych gąskach (między A/D, a G), a on powiedział, że nie ma. Poza tym próbowałem porównać i sam nie znalazłem różnicy. Ja już nie wiem co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapytałem sprzedawcę, czy jest różnica w tych gąskach (między A/D, a G), a on powiedział, że nie ma.

A pytałeś listonosza???

Ja też nie zauważyłem różnicy. Jakub Ślęczka najwyraźniej pomylił sytuację Tygrysa do sytuacji Pantery

Najwyraźniej nie chciało Ci się nawet na nie spojrzeć. W przeciwieństwie do niektórych, jak coś piszę to wiem...

 

Poniżej okładki pudełek gąsek Friulmodel, na których dokładnie jest pokazane ogniwo wczesne i późne, tylko ślepy różnicy nie zauważy...

 

atl33%5B1%5D.jpg

 

atl08%5B1%5D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapytałem sprzedawcę, czy jest różnica w tych gąskach (między A/D, a G), a on powiedział, że nie ma.

A pytałeś listonosza???

A po co?? Listonosz chyba się na tym nie zna, chociaż jak przyjdzie w poniedziałek, to się go zapytam, skoro uważasz, że może wiedzieć...

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej okładki pudełek gąsek Friulmodel, na których dokładnie jest pokazane ogniwo wczesne i późne, tylko ślepy różnicy nie zauważy...

 

No faktycznie. Przepraszam. Nie bijcie. To wina Italerki. Ona daje złe gąsienice. . Ale ja nie jestem ślepy I właśnie to jest prawda. Tak Jakubie piszesz to co wiesz, ale zamiast się bezsensownie wymądrzać to napisz jaka jest różnica (akurat teraz pokazałeś bo się Tankista zapytał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, uwaga panowie, od tej pory stwierdzanie faktów jest bezsensowym wymądrzaniem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, uwaga panowie, od tej pory stwierdzanie faktów jest bezsensowym wymądrzaniem się.

 

Nie chodziło mi o fakty. Mam na myśli takie odzywki jak "nie doradzaj jak się nie znasz". Lepiej byłoby napisać i uświadomić komuś co źle napisał i zrobić tak, aby następnym razem już dobrze napisał. Prawda? .Nie chodzi mi o zwracanie uwagi, żeby było jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to są fakty

 

Mi się wydaje, że kontynuacja nie ma sensu. Każdy powiedział to co wiedział a dalsze dyskusje mogą zamienić się w kłótnie a ja tego nie chcę i odradzam. Ale z tymi gąsienicami to przez Italerke bo ona daje złe gąsienice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?? Listonosz chyba się na tym nie zna, chociaż jak przyjdzie w poniedziałek, to się go zapytam, skoro uważasz, że może wiedzieć...

No widzę, że nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Zapytać sprzedawcę w sklepie o takie rzeczy to 95% przypadków, tak jak zapytać listonosza. Swój brak wiedzy potwierdził owy sprzedawca nie tylko tym że nie ma wiedzy historycznej na ten temat, ale nawet tym, że nie przeczytał co na pudełku z gąskami Tamci jest wyraźnie napisane: "This set is not compatible with Panther A".

Tak Jakubie piszesz to co wiesz, ale zamiast się bezsensownie wymądrzać to napisz jaka jest różnica

Różnicę dokładnie zaznaczyłem w wątku Stroja:

viewtopic.php?t=12598&start=0

A kolega Tankista17, nawiązał właśnie do tamtej sytuacji, gdzie te różnice zaznaczyłem, zatem już je znał...

Mam wątpliwość, ponieważ kolega Jakub Ślęczka pisał, że się różnią.
O, uwaga panowie, od tej pory stwierdzanie faktów jest bezsensowym wymądrzaniem się.

Piotrku, też mi się tak wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Kiedy maluję farbami olejnymi powstają bardzo często smugi, maluję pędzlami mag pol i farbami olejnymi MM autenthic i humbrolami. Dodam, że jeśli maluję akrylami to takie smugi się nie pojawiają, i co tu robić z tym fantem?

 

Aporpo sidoluxu to ten który ma zastosowanie w modelarstwie to ten do płytek czy pakietów dreewnianych?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?? Listonosz chyba się na tym nie zna, chociaż jak przyjdzie w poniedziałek, to się go zapytam, skoro uważasz, że może wiedzieć...

No widzę, że nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Zapytać sprzedawcę w sklepie o takie rzeczy to 95% przypadków, tak jak zapytać listonosza. Swój brak wiedzy potwierdził owy sprzedawca nie tylko tym że nie ma wiedzy historycznej na ten temat, ale nawet tym, że nie przeczytał co na pudełku z gąskami Tamci jest wyraźnie napisane: "This set is not compatible with Panther A".

Rozumiem, żarcik lajcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

 

Kiedy maluję farbami olejnymi powstają bardzo często smugi, maluję pędzlami mag pol i farbami olejnymi MM autenthic i humbrolami. Dodam, że jeśli maluję akrylami to takie smugi się nie pojawiają, i co tu robić z tym fantem?...

Te obydwa tematy były wałkowane 4000 razy, poszukaj na na 100% znajdziesz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na moje pytanie ale zapytam. Chodzi mi o kolor armaty w irackich T72 a dokladnie o kolor Rapiry we wnetrzu wiezy. Czy ma taki sam kolor jak caly czolg, czy tez moze zielony jak we wnetrzu T72 w naszej, czy tam rosyjskiej armii? Wszystkie zdjecia irackich czolgow ktore do tej pory wyszperalem w Googlach pokazuja tylko czolgi z zewnatrz.

Bo tak mi przyszlo do glowy ze moze w trakcie budowy lufy Rapiry byly dostarczane w sandartowym zielonym kolorze a potem w trakcie malowania calego czolgu na pustynny kolor malowano je tylko na zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy maluję farbami olejnymi powstają bardzo często smugi, maluję pędzlami mag pol i farbami olejnymi MM autenthic i humbrolami. Dodam, że jeśli maluję akrylami to takie smugi się nie pojawiają, i co tu robić z tym fantem?

 

Te obydwa tematy były wałkowane 4000 razy, poszukaj na na 100% znajdziesz odpowiedź

Ale ja odpowiem. Olejne MM nie nadają się pod pędzel, zawsze są smugi, a na Humbrol-e ludzie malujący pędzlami, aż tak bardzo nie narzekają. Malując akrylami pędzlem, żadko kiedy spotka się smugi jesli dobrze się pomaluje. Jeśli już musisz używać oleji MM od pędzel, to te smugoi możesz zlikwidować papierem ściernym wodnym 2000 na "mokro", ale lepiej żebyś malował akrylami. Wracając jeszcze do Humbrol-i , to ja ich używam, też maluję pędzlem, rozcieńczam je rozcieńczalnikiem z WAMOD-u i nigdy nie miałem problemów ze smugami tylko nie za dobrym kryciem farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.