Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Witam

Kończę barkę desantową z Italeri (1:35) z malowaniem z lądowania w Normandii w 1944.

Nie mogę się zdecydować co na niej umieścić - myślałem o Shermanie. Może jakieś propozycje?

Jak coś to prosiłbym o propozycje jakiej firmy najlepiej zestaw zakupić - no i żeby już były kalki odpowiednie.

Jeszcze kalki nie położone, więc mogę ewentualnie zrobić malowanie z Iwo Jimy w 1945r. , jeśli będą jakieś ciekawe propozycje.

Możesz dać Bedforda 1/35 z IBG Models lub Jeepa Willysa 1/35 z Tamiyi np. lub tego Shermana o którym mówisz np. 1/35 Tamiyi. Pozdrawiam

Używał ktoś tego jako gąbki do malowania obić/przetarć

Do obić nie ale świetnie nadają się do ścierania washa i innych zabaw z olejami.

Powiem ci szczerze ze na okrętach i czołgach się nie za bardzo znam (bo znam się na samolotach, ale tematem tym zacząłem się trochę interesować ,bo dostałem dwa gotowe Willysy w 1/72) ale moim zdaniem do tego modelu bardziej nadaje się ten drugi Sherman ,który bardziej ci jak i równiej mi się podoba chodź ten pierwszy jest nie zły ale ten drugi jest moim zadaniem bardziej odpowiedni na tą łódź. Pozdrawiam

Słuchajcie.

W związku z nadchodzącą ustawą dotyczącą handlu detalicznego i internetowego, która znacząco utrudni zakupy (szczególnie za granicą)mam pytanie czy ten model - Dragon 6544 Pz.Bef.Wg.III Panzer III Command Tank Ausf.J pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

Prawdopodobnie tak.Polskie III to wczesne J ,nie wiem co przedstawia ten model.

... czy ten model - Dragon 6544 ... pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

Niestety NIE.

Jest to wersja późna ausf.J + Vorpanzer. Dodatkowego opancerzenia nie trzeba mocować i będzie zwykła wersja, lecz płyta nad silnikowa jest w wersji późnej.

Pozdrawiam

Krzysztof

... czy ten model - Dragon 6544 ... pozwoli mi wykonać model w malowaniu Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich?

Niestety NIE.

Jest to wersja późna ausf.J + Vorpanzer. Dodatkowego opancerzenia nie trzeba mocować i będzie zwykła wersja, lecz płyta nad silnikowa jest w wersji późnej.

Pozdrawiam

Krzysztof

To naświetl mi jeżeli możesz Krzysztofie, który by się model nadawał.

Pewnie nie tylko ja się zainteresuję.

Poszukuję zdjęcia, na którym widać kadłuby rosyjskich wozów opancerzonych 8 kołowych, składowane obok siebie na jednym wielkim placu

Wiedziałem, że się nie zawiodę! Gdzie to jest?

Pytanie w zakresie maskowania przy malowaniu pędzlem, wozy bojowe w 1:72. Jak dotąd malowałem "z ręki", ale nie wychodzą mi takie ładne zakrzywione linie jakie bym chciał tylko mocno "sinusoidalne". W związku z tym przymierzam się do zastosowania w którymś z kolejnych modeli maskowania. Co polecacie - PataFix, BlueTac? Dobrze mi się wydaje że maskowanie zdejmować należy dopiero po położeniu ostatniej warstwy farby? Maluję Pactrami. Rozcieńczenie takie jak zwykle czy maskowanie ma jakieś swoje "fochy" (np. coś kombinować trzeba żeby farba nie zaciekła pod maskowanie)? Przy krawędzi maskowania prowadzić pędzel wzdłuż krawędzi?

Niestety pędzlem maskowanie niewiele da bo farba chcąc nie chcąc łapiąc krawędzi wpłynie pod taśme czy patafixa, dodatkowo pędzlem kładzie się dosyć grubą warstwę i będzie to widać.

Może maskolem spróbuj - szczelnie nałożony może zapobiec podciekaniu pod niego farby. Mozesz też nim "uszczelnić" krawędź taśmy.

Ten maly Jepp to moim zdaniem Willys a co do reszty to ja się nie znam na tym za bardzo. Pozdrawiam

Pierwszy link to M8A1 Cargo Tractor, najpewniej 1/35 z firmy LEE, drugi link to Jeep Willys i przyczepka do niego. Większy pojazd to M4 High Speed Tractor, skala raczej 1/72.

Większy pojazd to M4 High Speed Tractor

M5