Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Witam Kolegów.Na wstępie chę powiedzieć,że modelarstwem zajmowałem się wiele lat temu-kleiłem czysto modele i malowałem pędzlem-bez washingu, brudzenia itp. Czas wrócić do hobby sprzed lat z zastosowaniem wszystkich technik

Zakupiłem pierwszy model t-34/76 ICM. Chcę go zrobić z polskimi oznaczeniami. Zakupiłem kalki od Armo. Zastanawiam się nad blaszkami i gąskami bo gumowe dla mnie wyglądają kiepsko. I tu pytanie do doświadczonych modelarzy-czy te będą pasowały? Czy zna ktoś te firmy? I z jakimi oznaczeniami zrobić model? Nie chciałem robić żadnego konkretnego czołgu-za mała wiedza w tym temacie.Ale jeśli ktoś coś podpowie-ewentualnie jakieś małe przeróbki w danym kierunku będę wdzięczny.

search?q=t-34+icm&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjg5bfDmd3SAhUEAsAKHfNIBJcQ_AUIBigB&biw=1600&bih=770#imgrc=Cy8SGtCe59svcM:

search?q=kalkomanie+armo&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiEpuXamd3SAhUnDMAKHYW5BGYQ_AUIBigB&biw=1600&bih=770#imgrc=-_J6_bUFnw2qBM:

do wyboru nr 27 ,238 i 210

http://www.ebay.co.uk/itm/122276583954

http://www.ebay.co.uk/itm/122315103221

z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

Raczej nie, zdjęcie wykonane pod Warszawą. Dzięki za zidentyfikowanie sprzętu!

W takim razie 1. Warszawska Brygada Pancerna

Panowie,

czy macie jakiś problem w Photobucketem? Loguję się standardowo, mam dostęp do zdjęć. Chcę wrzucić nowe foto i wywala mnie do strony logowania...

jakaś inna propozycja hostingu sensownego?

Jak jesteś przywiązany to załóż inne konto... Jak przekroczyłeś 80% to tak się dzieje...

Nie ma ktoś zbędnego albo na sprzedaż mg-42 dragona w technologii gen2 ??? Szukam,szukam ale póki co bezowocnie. Mam mg-34 gen2 ale nie bardzo pasuje do esdeka z 45 roku.

Witam

Mam pytanko - czy ktoś wie, z jakiego modelu mógłbym wziąć lufę do planowanego modelu shermana repotenciado ?

http://forum-console.worldoftanks.com/index.php?/topic/67681-oh-no-not-another-premium-sherman/

http://patriciodelfosse.ar.tripod.com/Sherman/shermirep.htm

Może być sam hamulec wylotowy...

Już znalazłem - pasuje AMX-13/105

Witam,

Mam model MAZa 7917 i chciałbym go wykonać w wersji innej niż z wyrzutnią rakiety balistycznej (Topol). Początkowo chciałem zrobić go w wersji dźwig, ale zrezygnowałem z tego pomysłu z dwóch powodów 1) nie znalazłem żadnego dźwigu na podwoziu MAZa 7917 (jedyne dźwigi jakie widziałem w necie są na podwoziach MAZ 543 i MAZ 7905 i sądzę że do takiej wersji bardziej nadałby się model Scud), 2) zależy mi na tym, żeby model jeszcze kwalifikował się do pojazdów wojskowych, a nie cywilów...

Jedyna wersja inna niż Topol, na którą mógłbym przerobić swojego Maza to:

maz-547-04.jpg

Wydaje mi się, że to jest próba obciążeniowa prototypu MAZa 7917.

Czy może macie jakieś lepsze pomysły zagospodarowania wojskowego MAZa 7917?

nie wiem jaki to maz , ale z dźwigiem1d52483913b4ff10397bf96d4be8ea37.jpg ;)

Co TAB-77 ma na wieży po lewej stronie?

TAB-77_APC.jpg

TAB-77-836825_5945_15fabcb15a_o.jpg

205005_original.jpg

TAB-77.jpg

Wszystkie licencyjne BTR-70 miały tak zmodyfikowane wieże czy może to jakaś późniejsza modyfikacja?

Z tego co mi się udało znaleźć jest to system celowania LOTA będąca na wyposażeniu rumuńskich TAB-ów nie tylko 77 ale i 71 (BTR-60). Widoczne kraty są w celu ochrony przyrządu.

Czy ktoś dysponuje zestawami masek Eduarda XT009 lub Eduard XT008 bo potrzebowałbym wiedzieć jaka jest wysokość cyferek

...

Dzięki, ciekawe czy ktoś robi żywicę w 1:72. Fajna odmiana od ruska z Afganistanu.

Witam wszystkich i proszę o podpowiedź. Nigdy jeszcze nie lakierowałem modeli stąd moje następujące pytanie:

Czy jest jakiś lakier akrylowy bezbarwny mat lub półmat z Motipu (ma byc w aerozolu), który mozecie polecić do lakierowania modeli? Czy ktoś z Was uzywa takowego?

Kup Green Stuff.

Miliput standard leży u mnie w szufladzie i się kawali - taką pałam miłością do tego kufna.

Z greenu będę mógł ulepic różne mateklosy, co na pancerz się kładzie?

Znalazłem na eBay, to w rolce jest i takie brać?

Z greenu będę mógł ulepic różne mateklosy, co na pancerz się kładzie?

Znalazłem na eBay, to w rolce jest i takie brać?

To właśnie się z GS robi, a najlepiej w proporcjach pół na pół z Magic Sculp.

PS. Gdzie Ty wyczytałeś o Milipucie. Tutaj też się z GS robi.

Nie wiem, ale gdzieś musiałem, bo inaczej bym się o nim nie dowiedział ;)

Mam dylemat. Do modelu Takom 2046 King Tiger Porsche Turret with Zimmerit która lufa Abera: 35L-13, 35L-15n czy 35L-125? A może jeszcze jakaś inna?

Z zestawu 4-rech luf - pasują trzy z nich, są to lufy jednoczęściowe.

Aber 35L-015N - dla wersji późnej z wieżą Porsche - lufa dwuczęściowa

Aber 35L-013 - wczesna - wieża Porsche - jednoczęściowa - lufa produkcja Aber-a z końca 2006 roku

Aber 35L-013N - wczesna - wieża Porsche - jednoczęściowa - lufa produkcja Aber-a z 07.2014 roku

Aber 35L-125 - wczesna od prototypu VK45.02(P) i dalej dla wczesnych z wieżą Porsche - jednoczęściowa - lufa produkcja Aber-a z 10.2014 roku

Jest chyba najlepsza z nich - niestety nie ma otworu w pierścieniu.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/b3/27/d6/b327d62272274338bcaadfc1f8f5d73e.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/a4/b2/a6/a4b2a602fbf526dda035e216c885a4a5.jpg

Krzysztof jak z montażem w tym konkretnym modelu musisz przetestować.

Pozdrawiam

Krzysztof

Laik potrzebuje porady...

Mam wątpliwości w doborze farb firmy Tamiya do nowego modelu.

Khaki Green (w instrukcji oznaczona jako 1710 Model Master) czy to jest XF-49 Tamiya Khaki?

Wood Brown (w instrukcji oznaczona jako 1735 Model Master) zupełnie nie wiem która to...

Dark Yellow (w instrukcji oznaczona jako 2095 Model Master) czy to XF-60?

Farby dla Sd.Kfz.131 MARDER II MID. PROD. z Dragona dla kamo z Rosji 43.

Z góry dziękuję za pomoc

Zdjecia wklejam tutaj, bo nie wiem, czy model jest wart zakladania watku.

Sklejony i pomalowany dosc dawno, ale z powodu roznych zbiegow okolicznosci przelezal na polce i zaczal znierac kurz.

Potem bym przemalowany i znow przelezal. wczoraj postanowilem wymalowac mu weathering i coz.

Podczas zabaw White Spiritem zdarla sie w kilku miejscach farba, a przeciez byl lakierowany wczesniej, gdyby mnie nie kosztowal, to bym go do kosza wrzucil.

Najgorsze, ze nie wiem co z nimzrobic, aby wyjsc na prosta.

DSC_0425_zpsllnjigwx.jpg

DSC_0426_zpslxfw5f1o.jpg

DSC_0427_zpstzl8j6xi.jpg

DSC_0429_zpshii9dira.jpg

DSC_0430_zpsfrizkcat.jpg

DSC_0431_zpsorbqng48.jpg

DSC_0432_zps9fnw6pgk.jpg

DSC_0433_zpsetrqsmdq.jpg

DSC_0434_zpsrewynbli.jpg

DSC_0435_zpsqnvgxhel.jpg

DSC_0436_zpsyzpbbdso.jpg

DSC_0437_zps2terihcw.jpg

DSC_0438_zpsnyafwgwa.jpg

DSC_0439_zpszqeytnac.jpg

Nie wiem, czy ta plama na przedniej skrzynce zejdzie, czy tak zostanie.

Patologia modelarstwa...

Dzięki za pomoc z farbami, ale zbliżają się imieniny me i Moja Piękniejsza Połowa stwierdziła, że kupi mi plastik. Więc nastąpiła zmiana koncepcji bo wybrała jeden z "najpiękniejszych" czołgów KW-2 152 mm:)

Obejrzałem sobie na stronie mojehobby wypraski i są tam gąsienice z jednego kawałka. Próbowałem znaleźć wczoraj jakiś zamiennik, ale mi się nie udało. Gdzie mogę szukać? przejrzałem w/w mojehobby JaderHobby, ale nie widzę:(