Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Czyli mogę miec wywalone na merytorykę przy tym zestawie?

W dniu 17.09.2019 o 07:49, Stojkovic napisał:

Koledzy, czy T-55 Mod 58 nada się na wersję z Wietnamu?

Chodzi o ten kit:

Trumpeter - No. 00342

Przyjacielu ten "model" zawiera bardzo dużo merytorycznych baboli, z których najbardziej krytycznym jest kształt kół, które nie pasują do niczego , swojego czasu Armo -Jadar robił do  wczesnych czołgów ze stajni Trumpetera , poprawne koła żywiczne, ale już od dłuższego czasu ich nie widziałem w sprzedaży (Allegro), kadłub i wieża są raczej wymiarowo poprawne -pasują do T55 z  Tamiya:D mam kupiony podobny pojazd w celu zwraczenia+ odpowiednie żywiczne koła z Armo jak i Panzerarta (spalone) , jak go nie kupiłeś to daj sobie spokój , a jak niestety, zostałeś szczęśliwym posiadaczem to nadaje się tylko na zrobienie z niego wraku (odpowiednia cena do jakości ), jeżeli chcesz zrobić coś poprawnego to polecam raczej produkty MiniArtu , są o niebo lepsze , a chiński klon T54B czyli type 59 z Mini Artu z tego co pamiętam zawiera nawet kalki do malowania wietnamskiego . Pozdr. A.

Szybkie pytanie - czy jeśli chodzi o koła gumowe do pojazdów, to czy trzeba się z nimi jakoś specjalnie obchodzić jeśli chodzi o washe i brudzenie? Czy tak jak z elementami plastikowymi?

Edited by hampel08

W 1:72 mam trochę doświadczenia z gumowymi bandażami na koła w serii pojazdów na podwoziu T-34 od UM. Brudek i washa robiłem tak samo jak na plastiku, negatywnych zjawisk nie zaobserwowałem.

• Like 1

Czy metalowe ogniwa  Friulmodel ALT-19 będą pasować do Stug. III

pobrane.jpg

Wyglądają podobnie choć nie do końca i nie wiem czy to MagicTrack zrobił to mniejsze z boku czy są to zupełnie inne ogniwa...

IMGP0619.JPG

Edited by Dzidek1968

Hej, pozwoliłem sobie załączyć mój post z tematu warsztatowego licząc, że tutaj więcej osób zagląda i być może uzyskam odpowiedź. Z góry dzięki.

Cześć,

poszukuję dodatków 1:35 współczesnego wojska, np. paczki fajków, map, takich malutkich dodatków :)

kojarzycie coś takiego
?

6 minut temu, Bengal napisał:

Cześć,

poszukuję dodatków 1:35 współczesnego wojska, np. paczki fajków, map, takich malutkich dodatków :)

kojarzycie coś takiego
?

Napisz PW do mnie:mrgreen:

Da się, właśnie go kupiłem... Mam go na biurku, fajny jest. Dali mu nawet nasze "znaczki" :pokoj:

Edited by Dorotka

To jest jakiś nowy model ? Może jakiś inbox z lekkim komentarzem ? Jak są  polskie znaczki 😋 to może wypada zakupić ?

Pozdrawiam Hello

1 minutę temu, Hello napisał:

To jest jakiś nowy model ? Może jakiś inbox z lekkim komentarzem ? Jak są  polskie znaczki 😋 to może wypada zakupić ?

Pozdrawiam Hello

Nie ma co robić inboxa - model opisany jest bardzo dokładnie w linku który podał martinello. Już zakupiłem :)

Edited by Dorotka

No dobra , juz poszukam . Chociaż nie ufam obcym . 

• Like 1

Pytanie do Shermanologów a zwłaszcza specy od polskich Shermanów. W temacie Shermanów jestem w zasadzie tak zielony jak zielone były te Shermany :)

Mam zestaw Asuki i chcę z niego zrobić Polskiego Fireflya Ic Hybrid . Poczytałem parę wątków tu i tam... (szkoda, że niestety w wielu wątkach linki do zdjęć już nie działają 😞 ).
Do tego książeczki TankPower 436 (Firefly) i 392 (Polskie Shermany) i sporo innych źródeł internetowych o Shermanach w ogóle.

Do wyboru, jak wiadomo, mam albo coś z 2 Korpusu z Włoch, albo z 1 D. Panc.
Z Włoch zdjęcia dotyczą w większości pojazdów z defilady w Loreto i generalnie okresu powojennego, a ja chciał bym zrobić coś z okresu walk. Z tego co czytam to jest trochę zdjęć, tylko nie bardzo się orientuję gdzie...

Druga opcja to coś z 1 D. Panc. Z tego co zdążyłem się zorientować, to wersji Ic Hybrid chyba było mało, a większość to Vc. 

Kilka osób opierało się na poniższym zdjęciu (robiąc przy tym bardzo ładne modele) zakładając, że to "nasz" Firefly i że wówczas mógł to być T-263666 z okresu walk w Normandii.
24016219163_7399cc8062_z.jpg

Jak napisałem wyżej, chciałbym pojazd wojenny a nie powojenny. Np. w książce TankPower 436 (Firefly), str 42 jest takie zdjęcie:

T263443s2.png.b37a6389205dfb7d87df666ab4bfffa3.png

Taki by mi pasował :) Czy są jakieś inne zdjęcia tego Shermana?
Jak widać jest to numer T263443 (tak mówi opis a samo zdjęcie w książce jest lepszej jakości i numer od biedy też widać i się zgadza) przy czym jest namalowany trochę nietypowo z przodu i bez "T". Czy na bokach albo z tyłu też powinien być?
Gąsienice trudno określić, ale wydaje mi się, ze to mogą być T48, a na pancerzu są chyba T62 - ale na wielu zdjęciach widziałem, że na pancerzu często były T62 ale już na kołach to prawie loteria i często wbrew zasadom opisywanym tu i uwdzie. Kształt koła napędowego też trudno zidentyfikować ale mam w zasadzie niczym niepoparte odczucie, że to było takie "pełne".

Proszę o jakieś porady, podpowiedzi i generalnie źródła gdzie mógł bym się skierować.

MSD 3508 to złoooo omijaj z daleka, wyrób Bizonopodobny ciężko cokolwiek z tego ulepić, jak już to  Dragon 😉

no wiem wiem, ale dragona w Polsze nie ma a zza miedzy z tego co widze to ponad 300zł za takiego szkraba, stad moje zainsteresowaniem jakkolwiek alternatywa do ktorej ewentualnie pokombinowac z blachami etc. aby 'cos wyciagnac'. 

Na podwoziu Chara B1 montowano haubicę lefh 18. Jaka firma robi żywiczna konwersję do Chara w 1:35 i gdzie ją dostać? :)

Edited by enten

A uwierz, że pół nocy googlowalem!

Dziękuję niezmiernie za pomoc!!!

Ktoś w PL jest dystrybutorem? Póki co znalazłem we Francji :)

Edited by enten