Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

9 minut temu, Szkielzu napisał:

Faktycznie łatwiej by było ale skoro z kadłuba mogę zrobić kw7 to się bardziej opyla kupić dwie kw-2

A propos konwersji, Znacie może jakieś fajne pojazdy na podwoziu kv?

• Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No, to niech zapyta, nikt tu nie wyśmieje, tylko wytłumaczy. Nie widzę sensu zwracana innym uwagi odnośnie używanego słownictwa. Są tematy gdzie przy budowie Tygrysa jest więcej słów nieznanych niż te

No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.

k

Posted Images

W dniu 24.06.2020 o 21:01, zioło123 napisał:

Czy shermany menga są tak samo dobre jak modele asuki, czy lepiej inwestować w asuke? 

Tasca/Asuka bije na głowę wszystkie dotychczasowe wypusty Italeri, Academy, Dragon. Merytorycznie i tej firmie zdarzają się błędy i niedociągnięcia w poszczególnych wersjach (w większości łatwe do skorygowania). Jeżeli chodzi o sklejalność- porównywalne są z nowymi wypustami Tamiya. Menga sklejałem tylko Renaulta FT-17 i Char2C.   Pasowalność i detal bez uwag- zero szpachli. Plastik przyjemny w obróbce. Zawsze w zestawie jest jakaś blaszka- czasem nawet nie mała, ale bez przesady. Moim zdaniem model Menga ma więcej części. Tylko cena trochę duża.......Masz filmik zobacz sam i porównaj.

W dniu 24.06.2020 o 21:01, zioło123 napisał:

Czy shermany menga są tak samo dobre jak modele asuki, czy lepiej inwestować w asuke? 

Na dzień dzisiejszy pytanie brzmi - a którą wersję shermana chcesz robić ?

Asuka ma duży wybór wersji a meng - póki co tylko kilka.

Moje odczucie jest takie - meng jest nowszy, lepiej wyposażony (np. ruchome ogniwkowe gąsienice), ale asuka jest (dla mnie) kultowa. Pewne jest, że raczej nie warto kupować żadnego starszego modelu sprzed pojawienia się asuki.

Ceny raczej porównywalne.

Meng jest chiński, Asuka japońska - póki co ja wolę produkty Japończyków.

Z tym wyborem wersji sherman od asuki bym nie przesadzał bo większość niedostępna 😞 a bardzo chciałbym zdobyć ich sherman III

No to nie masz wyboru. Nie ma lepszego na rynku.

Z trzech głównych wariantów M4A2 (DV, odlewane wieżyczki, spawane wieżyczki) Asuka nie wydała tylko trzeciego wariantu - produkcji Fishera. Pozostaje przeróbka lub (niestety) zakup Dragona...

Jakiego podkładu używasz? Gunze czy może akrylowe AmmoMig, AK Interactive lub Vallejo? Prawdopodobnie przypchana (zaschnięta dysza aerografu) lub niewymieszany z rozcieńczalnikiem podkład.

Tu masz przykład Sufracera 1200 Gunze (MRHobby) jak to dobrze robić.

1 minutę temu, robertmodelarz napisał:

Jakiego podkładu używasz? Gunze czy może akrylowe AmmoMig, AK Interactive lub Vallejo? Prawdopodobnie przypchana (zaschnięta dysza aerografu) lub niewymieszany z rozcieńczalnikiem podkład.

Tu masz przykład Sufracera 1200 Gunze (MRHobby) jak to dobrze robić.

a jak dodbrze umyć dyszę? (dysza mojego aerografu na dole)20200627_232046.thumb.jpg.ada93c1ec264d2a1aef025714c8725e8.jpg

Akurat zmywacz farb akrylowych od Wamodu to usuwa wiekszosc jak nie wszystkie popularne uzywane w modelarstwie (Tamiya, AK extreme metal, AK real colour, Gunze smierdziele, podklad Tamiya, podklad badgera). Wiec jest dosyc uniwersalny ale ja uzywam Mr color Tool cleanera i jestem zadowolony

Ktoś może orientuje się gdzie i kiedy były używane poniższe, jednoczęściowe mundury ss?

b90eae4903bde35082ac0e54ef6c3094.jpg

Pewnie nie były wprowadzone do służby tylko na okres bitwy pod Kurskiem, ale nie widziałem ich nigdzie poza tym epizodem :X

Poradźcie jak skleić lufę 2A46M z Voyagera...

Jest w trzech częściach, ale niestety łączenia są luźne i nie zapewniają prostoliniowości lufy - patrz zdjęcie (przepraszam za jego jakość - mój telefon nie "ostrzy się" na miedzi przy sztucznym świetle - ale mam nadzieję, że z grubsza widać o co chodzi):

IMG_20200702_204813.jpg.1c64d541635aeee6b8bb4816d718ca10.jpg

jak to skleić, żeby było proste ?

Cyjanoakryl "łapie" zbyt szybko żeby to korygować w rękach i boję się że skleję krzywo.

Wpadłem na pomysł wykonania "kopyta" na którym trzy element lufy leżałyby równo i można skleić unieruchomioną w "kopycie" lufę - ale może jest jakiś prostszy sposób ?

Dodam, że trzyczęściowa lufa abera ma tak ciasne łączenia, ze lufa wychodzi prosta.

czy first to fight kiedykolwiek zdobyło 38t? Bo z tego co wiem One brały udział w kampanii wrześniowej, a kampanią first to fight się zajmuje