Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Panowie, mam pytanko. Czy jest jakiś model względnie przyjemny w budowie i na znośnym poziomie jeśli chodzi o detal, z którego można by zbudować t-54 z LWP? Chodzi o wersję T-54A z dwoma reflektorami z przodu i znalazłem coś takiego z chińskiej armii https://www.mojehobby.pl/products/Chinese-Medium-Type-59-69-2-in-1.html  Nada się ten zestaw? I czy "nasze" t-54 różniły się jakimiś szczegółami od radzieckich tak jak np T-55?

Edited by TAW
  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No, to niech zapyta, nikt tu nie wyśmieje, tylko wytłumaczy. Nie widzę sensu zwracana innym uwagi odnośnie używanego słownictwa. Są tematy gdzie przy budowie Tygrysa jest więcej słów nieznanych niż te

No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.

k

Posted Images

Dzięki, tak też myślałem, że te 16, ale wolałem się upewnić. Ps zakładaj warsztat kolego, dołączę się i zrobi się warsztat o mengowskich KT, sporo ludzi ma ten model na dnie szafy więc może znajdą się następni ochotnicy.

W sumie to chętnie, ale najpierw muszę się upewnić że model mnie jednak znowu nie pokona czymś i nie trafi z powrotem do pudełka. Ostatnio właśnie zmęczył mnie kombinowaniem z geometrią kół i teraz po 2 latach wyciągnąłem go gdy wróciła wena po znalezieniu sporej ilości materiałów do interesującego mnie pojazdu. Jeśli uda mi się skończyć zawieszenie wraz z gąsienicami to chyba już nic gorszego mnie nie spotka. Jak na razie wszystkie pozostałe elementy wydają się być idealne, no może jedynie trzeba wymienić lufę kadłubowego mg i ewentualnie liny eureki.

Hej. Powiedzcie proszę, którego producenta modelu T-34/85 polecacie. Chodzi mi, czy lepsza będzie Tamiya czy Zvezda, ponieważ widzę, że jest duża różnica w cenie.

Chcialbym skleić Rudego.

2 godziny temu, Slawulo napisał:

Dziekuje, za odpowiedź :) ta Zvezda jest dodatkowo sporo tańsza.

ale uwaga : tak jak napisał Irgr TYLKO na nowe modele Zvezdy - z żółtą "ramką"  ! 

zvezda3687-soviet-medium-tank-t-34-85-1-

bo są też do kupienia stare przepaki dużo gorszej jakości i mające błędy

EDIT -----------------------------------------

jak planujesz Rudego to zapoznaj się z materiałami tutaj :

Edited by M.A.V.
7 godzin temu, M.A.V. napisał:

ale uwaga : tak jak napisał Irgr TYLKO na nowe modele Zvezdy - z żółtą "ramką"  ! 

zvezda3687-soviet-medium-tank-t-34-85-1-

bo są też do kupienia stare przepaki dużo gorszej jakości i mające błędy

Rozumiem, że ta wersja będzie ok ?

https://agtom.eu/skala-135/351717-zvezda3687-soviet-medium-tank-t-34-85-1-35-4600327036872.html?search_query=t-34%2F85&results=100

Czy zółta ramka jet 100% wyznacznikiem? Raz w sklepie usłyszałem, że za każdym razem trzeba sprawdzać nr ref, żeby mieć pewność, że to nowa rzecz. A powyższy czołg skleiłem - robota absolutnie bezstresowa. 

• Thanks 1
4 godziny temu, Slawulo napisał:

:super:

jak Ci się spodobają teciaki to polecam też wersję T-34/76 od Zvezdy - te najnowsze (b.dobra jakość):

https://www.scalemates.com/products/img/6/7/2/1188672-27767-64-pristine.jpg

https://www.scalemates.com/products/img/5/1/0/1255510-14702-19-720.jpg

EDIT ----------------------------------------------

2 godziny temu, Klapouch napisał:

Czy zółta ramka jet 100% wyznacznikiem? Raz w sklepie usłyszałem, że za każdym razem trzeba sprawdzać nr ref, żeby mieć pewność, że to nowa rzecz. A powyższy czołg skleiłem - robota absolutnie bezstresowa. 

1 godzinę temu, martinello napisał:

Ostrożnie z tym pudekiem -> to nowy model nie jest

no tak - macie Panowie racje, trzeba też patrzeć na numerację :super:  Ogólnie z tego co pamiętam to te z numerami od "3 6 _ _" w górę są najnowsze

Edited by M.A.V.

Tak. Ten którego trzeba się wystrzegać to:

https://agtom.eu/skala-135/106404-zvezda-1-35-soviet-medium-tank-t-34-85-4600327035332.html?search_query=t-34%2F85&results=100

Na szczęście Zvezda chyba przestała je produkować, chociaż pewnie jeszcze w jakichś sklepach zalegają.

Swoją drogą nawet ta nowa Zvezda jest podejrzanie wręcz tania. T-34/85 konkurencji kosztują co najmniej około 120-130zł.

57 minut temu, Slawulo napisał:

W sklepie podany jest numer katalogowy RZ3687, znaczyłoby to, że ta nowa wersja?

to jest chyba numer katalogowy sklepu.

Musisz patrzeć po pudełku. Numer seryjny producenta jest tutaj :

teciak.jpg

W dniu 3.08.2020 o 20:27, Szkielzu napisał:

wiek ktoś jakiego koloru tutaj użyto? Oraz jaki kolor trzeba pomieszać z czerwonym aby taki kolor wyszedł?unnamed.jpg.b1df6426583e93abf9896379fb844f04.jpg

Ja używam kolorów z zestawu  AK-Interactive AK 551 Rust Effect Colors Set do tego wash  AK-Interactive AK 046 Light Rust Wash można jeszcze używać specyfiku do śladów eksploatacji AK013 RUST STREAKS. 

2582_rd.jpg

W dniu 3.08.2020 o 12:39, Irgr napisał:

Swoją drogą nawet ta nowa Zvezda jest podejrzanie wręcz tania. T-34/85 konkurencji kosztują co najmniej około 120-130zł.

A jednak to ta dobra seria,  za 87 pln udało się kupić, Dziś odebrałem. :)

IMG_20200804_211014.jpg

Cena modeli Zvezdy wynika z kursu rubla do euro/dolar. Koszt siły roboczej w Rosji jest niski - koszty transportu do Europy są niższe niż Chin. Firma poszła w jakość i wypuszcza coraz więcej nowych modeli. Nie szaleją z dodatkami typu: blaszki i metalowe lufy czy żywiczne elementy np. wnętrza. To wszystko z czasem będzie, można dokupić od innych producentów z przeznaczeniem do Zvezdy. Modele są poprawnie merytorycznie z uwagi na dostęp do zachowanych egzemplarzy sprzętu (własna produkcja lub zdobyczne sztuki).  W Kubince mają zachowane wszystko łącznie z japońcami z wysp Pacyfiku.

20200807_104405.thumb.jpg.cb53d5387d6f20a57d9b8d4bf028c3c6.jpg

Niestety nie miałem możliwości zakupienia normalnego rotbraun do modelu więc zacząłem kombinować i wymieszałem kilka farb. Czy kolor pasuje? Jak nie to Jaka jest najlepsza kombinacja? ( Jak coś to są koła od jagdpanther e-75)

5 godzin temu, Szkielzu napisał:

Niestety nie miałem możliwości zakupienia normalnego rotbraun do modelu więc zacząłem kombinować i wymieszałem kilka farb. Czy kolor pasuje? Jak nie to Jaka jest najlepsza kombinacja? ( Jak coś to są koła od jagdpanther e-75)

No wspaniały C kolorek wyszedł, zamiast rotbraun  określiłbym to raczej jako sinokoperkowy  róż:mrgreen:, nadający się tylko do zmycia "Wamodem" :D. Jak to mówi mój bezpośredni przełożony z pracy " nie dziaduj" weź i kup sobie ten rotbraun o choćby  taki :

https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-014-RAL-8012-ROTBRAUN.html

Cena nie powala , a  jeżeli  jak widać  idziesz w hitlerowską pancerkę to ten MIG starczy Ci  na co najmniej na kompanię  tych szkopskich tanków, , gdybyś miał pomalować  jedną sztukę  to faktycznie byłoby szkoda kasy. Pozdr. A.