Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

W dniu 29.11.2020 o 12:39, bulik58 napisał:

witam wszystkich po nocnej przerwie z takim o to pytaniem czy przyczepka transportowa Italeri jest lub przypomina ta ze zdjecia zamieszczonego jako nastepne?

18089d27be3f900bab251aff2cbc9084.jpg

1201370825_MTRVMk23Cargotruck.thumb.jpg.71732d177d5d77e011b06da56c9651b8.jpg

Kółeczka są do nabycia w Martolii

https://www.martola.com.pl/pl141/produkty91148/us_army_trailer_dodge_wc_extra_sagged_wheel_set_fo

• Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1933 - trójbarwny kamuflaż Zasady malowania - w kolorach "Buntfarbenanstrich" - rozporządzenie zostało określone w HDV 488/1 z dnia 20 kwietnia 1933 roku  RAL 840 B2 Nr.17 Erdgelb-matt   -   zi

No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.

Może Ci się też to przydać- kompletne walkaroundy różnych wersji.   https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/IFV-APC/BMP-3

Posted Images

Dzięń dobry modelarze.

Chciałem usłyszeć waszą opinie o tym modelach .Który lepszy?         

P.s dla osób które widziały wcześniejsze posty w tym wątku  i się zastanawiają dlaczego on ciągle pyta o co nowsze modele to po prostu jestem niezdecydowany tamiya-1-35-german-panther-med-tank.jpgtamiya-135-panther-type-g-early-version.

Edited by Szef
Błąd
W dniu 6.12.2020 o 15:23, robertmodelarz napisał:

Kółeczka są do nabycia w Martolii

https://www.martola.com.pl/pl141/produkty91148/us_army_trailer_dodge_wc_extra_sagged_wheel_set_fo

produkt na zamówienie pisze caly czas

3 godziny temu, Szef napisał:

Dzięń dobry modelarze.

P.s dla osób które widziały wcześniejsze posty w tym wątku  i się zastanawiają dlaczego on ciągle pyta o co nowsze modele to po prostu jestem niezdecydowany tamiya-135-panther-type-g-early-version.

Wybierz wersję G - to nowszy model- ma więcej części oraz jest dokładniej wykonany).

5 minut temu, mandrivecs napisał:

Toro wydało oznaczenia do "Laluni". "Bandę Łysego" znajdziesz bodajże gdzieś w Rosomakach i możesz z tamtąd podebrać. 

Masz na mysli ten zestaw (Lalunia) ?  Tu rownierz jest napis,, Banda....... ,,  lecz jest on przeznaczony do RG- .. iles tam

Polish Army vehicles on foreign missions vol.1 - TORO MODEL

najlepszy jest ten zestaw gdzie oprocz napisu  ,, Banda Lysego ,, jest ten smieszny orzel , brak jest niestety Papy Smerfa . 

KTO Rosomak - vol.2 - TORO MODEL

5 godzin temu, Szef napisał:

Z tych dwóch które pokazałeś lepszym będzie wersja wczesna ausf,G - lecz obydwie wersje powinny mieć nałożony "zimmerit".

Obydwa modele to Pantery - dlatego pomyśl może o trzecim wariancie. Też ausf.G tylko późny.

https://www.mojehobby.pl/products/Panther-G-late.html

Pozdrawiam

Krzysztof

32 minuty temu, Zderzak napisał:

To nie jest RG ileś tam, to Cougar 4x4. W Afganie nasi nie używali RG-31.

Tak , moj blad ,masz racje

Cougar "Banda Łysego", M-ATV, MaxxPro "Lalunia", BRDM-2 Zbik "Papaj", BRDM-2 M96ik Szakal "Jabol", BRDM-2 M96, BWP-1, M1114 "Orzeł 7"

3 minuty temu, mandrivecs napisał:

Tak naprawdę wykorzystując oznaczenia od M-atv możesz zrobić Cougara z oznaczeniami 34 Brygady. 

W M-ATV  Kinetica mam juz dosc daleko  posuniete podwozie  , musze sprawdzic  czy da rade zrobic z niego  polska wersje. Rownierz  zestaw z Pro Art Models | Nr. PAU-35053 mam rozpoczety  i  jesli dam rade przerobic podwozie to skonczy jako  polski, w przeciwnym wypadku zrobie z niego amerykanca.

33 minuty temu, mandrivecs napisał:

Tak, miałem na myśli tę kalki do Rosomaka. Z brakiem Papy Smerfa będziesz musiał jakoś żyć. 

Sprobuje jeszcze podpytac , moze znajde kogos kto  umialby  ,, Pape  Smerfa ,,  wydrukowac.

Cześć, ja może nie w tym miejscu powinienem o to pytać, ale jednak zapytam : znacie jakiś gotowy zestaw pasów / troków do pojazdów USArmy z II wojny światowej? Może znacie jakiś prosty patent na zrobienie klamer do takich pasków i na zrobienie samych pasów? Mam do zrobienia 12 sztuk w różnych długościach i trochę chce sobie życie ułatwić

Godzinę temu, Lipstein napisał:

Cześć, ja może nie w tym miejscu powinienem o to pytać, ale jednak zapytam : znacie jakiś gotowy zestaw pasów / troków do pojazdów USArmy z II wojny światowej? Może znacie jakiś prosty patent na zrobienie klamer do takich pasków i na zrobienie samych pasów? Mam do zrobienia 12 sztuk w różnych długościach i trochę chce sobie życie ułatwić

Patent na paski:

1. Papier śniadaniowy

2. Folia aluminiowa

3. Taśma do maskowania Tamiya/AIZU 1 mm

4. Fototrawione np. Aber 35A021 - 1:35 Buckles and straps (klamerki do pasków, sprzączki)

b92f15af19eacfc2390dd8d49021870b.jpg

aizu-masking-tape-1mm.jpg

Edited by robertmodelarz

Zestaw jest opisany jako pasy do karabinów, dlatego chociaż go znalazłem w necie nawet na niego nie patrzyłem. Może warto spróbować? Ktoś tego już używał?

EDIT. 

Zestaw jest dobrze opisany, ale ja jak zwykle coś źle odczytałem. O to chodziło, bardzo dziękuję za podpowiedź 

Edited by Lipstein