Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

• Replies 4.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przepraszam że tak post pod postem, ale znalazłem w końcu fajne zdjęcie -  Cała 'gromadka' - dwu i trzy barwnych pojazdów na podwoziu Pz.Kpfw.I ausf.A Pozdrawiam Krzysztof

No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.

1933 - trójbarwny kamuflaż Zasady malowania - w kolorach "Buntfarbenanstrich" - rozporządzenie zostało określone w HDV 488/1 z dnia 20 kwietnia 1933 roku  RAL 840 B2 Nr.17 Erdgelb-matt   -   zi

Posted Images

To zależy czego oczekujesz po modelu, jakie Masz umiejętności i doświadczenie. Napisz coś więcej. Modele firmy Tamiya same się składają. Merytorycznie trzeba je poprawić.(pozycja 2 i 3).  O T-34/85 nie wiem, ale to też dość nowy ich model. Armata ma obsługę podobnie jak transporter opancerzony więc zależy jak radzisz sobie z malowaniem figurek. 

Pozdrawiam

Krzysztof

49 minut temu, Kotek123 napisał:

Dzień dobry wszystkim  modelarzom

Szukam kolejnego modelu i nie moge się zdecydować. O to one

Moglibyście coś poradzić.

tamiya-1-35-german-37mm-anti-tank-gun.jp tamiya-1-35-german-hanomag-sdkfz-251-1.jtamiya-1-35-german-sturmgeschutz-iv.jpgzvezda3687-soviet-medium-tank-t-34-85-1-

Wszystkie pokazane modele Tamiya to bardzo stare wypusty, aczkolwiek wszystko w nich idealnie pasuje. Polecam ubiegłoroczny wypust Zvezdy czyli T-34/85.  

12 minut temu, robertmodelarz napisał:

Wszystkie pokazane modele Tamiya to bardzo stare wypusty, aczkolwiek wszystko w nich idealnie pasuje. Polecam ubiegłoroczny wypust Zvezdy czyli T-34/85.  

Dziękuję za informacje. 

Przepraszam że tak mało informacji . 

1.t 34 chciałem zrobić coś w stylu czołgu z czterej pancerni i pies. 

2.hanomaga i działo chciałem z nich zrobić tandem 

Wszystko co tu opisałem to bez wash. Itd bo nie jestem taki zawansowany

Edited by Kotek123
38 minut temu, Kotek123 napisał:

No to Masz plan i go realizuj. Zakładaj warsztat i do przodu. :super: Ty decydujesz jak wykonasz swój model.

Pozdrawiam

Krzysztof

3 godziny temu, Kotek123 napisał:

Dziękuję za informacje. 

Wszystko co tu opisałem to bez wash. Itd bo nie jestem taki zawansowany

No to rób Rudego 102!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=IE0mDvUiZ84

Czy do stuga z takomu mogę kupić jeden z tych dodatków i nie będzie to źle merytoryczne albo będzie to mały  błąd
https://www.mojehobby.pl/products/KwK40-L48-Barrel-with-Canvas-Cover-for-PzIV-StuG-III-Late-Pattern.html

https://www.mojehobby.pl/products/Stowage-set-for-StuG-III-G-winter.html

https://www.mojehobby.pl/products/Late-Schurzen-for-StuG-III-G.html

https://www.mojehobby.pl/products/StuG-III-G-upper-Hull-with-concrete-armor.html
https://www.mojehobby.pl/products/Saukopf-Mantlet-with-Canvas-Cover-for-StuG-III-IV.html
I co najlepiej z czym połączyć dla najlepszego efektu 
Baza to raczej stug z takomu 
Nie mam jakiś zdjęć na których chce się wzorować ale podoba mi się ta nadbudówka z betonem 

12 godzin temu, Krzysiek12 napisał:

Czy do stuga z takomu mogę kupić jeden z tych dodatków i nie będzie to źle merytoryczne albo będzie to mały  błąd

... 
I co najlepiej z czym połączyć dla najlepszego efektu 
Baza to raczej stug z takomu 
Nie mam jakiś zdjęć na których chce się wzorować ale podoba mi się ta nadbudówka z betonem 

No raczej błąd bardzo duży w większości dodatków do TEGO modelu - 

StuG III ausf G z Takoma to jest wersja WCZESNA - produkcja luty/marzec 1943 roku.

Z wymienionych dodatków będą pasować 
:arrow:  PanzerArt RE-35-545 Stowage set for StuG III G (winter) - piszą że zimowy, ale tak zapakowany mógł też jeździć wcześniej niż zimą.

Do reszty dodatków trzeba jako bazę mieć StuG-a z późniejszej produkcji ponieważ :
:arrow:  PanzerArt RE35-055 "Saukopf" Mantlet with Canvas Cover for StuG III/IV - do pojazdów z montowni Alkett od października 1943 roku.
:arrow:  PanzerArt RE35-080 StuG III G upper Hull with concrete armor - osłona przed włazem d-cy od - września 1943 roku
Dodam jeszcze ze można by zrobić wcześniejszą wersję z betonową obudową - ale w StuG w wersji ausf.F/8.
:arrow:  PanzerArt RE35-149 Late Schurzen for StuG III G - boczne osłony stosowane w StuG-ach od kwietnia 1943 roku - ale w wersji wczesnej - a te z zestawu PanzerArt są w wersji późnej.
:arrow:  PanzerArt RE35-043 KwK40/L48 Barrel with Canvas Cover for PzIV/StuG III (Late Pattern) do późnej wersji (tłumik) - czerwiec 1944 roku.

Pozdrawiam
Krzysztof

Edited by meser262
literówka
2 godziny temu, meser262 napisał:

No raczej błąd bardzo duży w większości dodatków do TEGO modelu - 

StuG III ausf G z Takoma to jest wersja WCZESNA - produkcja luty/marzec 1943 roku.

Z wymienionych dodatków będą pasować 
:arrow:  PanzerArt RE-35-545 Stowage set for StuG III G (winter) - piszą że zimowy, ale tak zapakowany mógł też jeździć wcześniej niż zimą.

Do reszty dodatków trzeba jako bazę mieć StuG-a z późniejszej produkcji ponieważ :
:arrow:  PanzerArt RE35-055 "Saukopf" Mantlet with Canvas Cover for StuG III/IV - do pojazdów z montowni Alkett od października 1943 roku.
:arrow:  PanzerArt RE35-080 StuG III G upper Hull with concrete armor - osłona przed włazem d-cy od - września 1943 roku
Dodam jeszcze ze można by zrobić wcześniejszą wersję z betonową obudową - ale w StuG w wersji ausf.F/8.
:arrow:  PanzerArt RE35-149 Late Schurzen for StuG III G - boczne osłony stosowane w StuG-ach od kwietnia 1943 roku - ale w wersji wczesnej - a te z zestawu PanzerArt są w wersji późnej.
:arrow:  PanzerArt RE35-043 KwK40/L48 Barrel with Canvas Cover for PzIV/StuG III (Late Pattern) do późnej wersji (tłumik) - czerwiec 1944 roku.

Pozdrawiam
Krzysztof

Czyli jako  bazę muszę mieć późnego stuGa najlepiej z dragona? 

PanzerArt RE35-080 StuG III G upper Hull with concrete armor -  jaki będzie najlepszy do tego 

13 minut temu, Krzysiek12 napisał:

PanzerArt RE35-080 StuG III G upper Hull with concrete armor -  jaki będzie najlepszy do tego 

A to jażmo 

https://www.mojehobby.pl/products/StuG-III-welded-Mantlet-with-Canvas-Cover.html

messer262 jakie polecasz stuga  żeby te dodatki jakoś pasowały do siebie w późnej wersji  

Którego wybrać jako bazę 

41 minut temu, Krzysiek12 napisał:

StuG-a produkcja wrzesień/październik 1943 roku - Dragon robi z grudnia 1943 roku - tylko wtedy już wchodzi w grę zimmerit.

28 minut temu, Krzysiek12 napisał:

To jest jarzmo spawane pasuje do wczesnych i późnych maszyn - lecz do późnych tylko z montowni MIAG.

30 minut temu, Krzysiek12 napisał:

... jakie polecasz stuga  żeby te dodatki jakoś pasowały do siebie w późnej wersji  

Którego wybrać jako bazę 

Tak jak wyżej napisałem, a może gdzieś dostaniesz ten model - może na zamówienie?

1645484967_meser262@Dragon6891StuG.IIIAusf.G.thumb.jpg.f1f33ddf9651080a3e5e01e6eb75ffaf.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

17 minut temu, meser262 napisał:

StuG-a produkcja wrzesień/październik 1943 roku - Dragon robi z grudnia 1943 roku - tylko wtedy już wchodzi w grę zimmerit.

To jest jarzmo spawane pasuje do wczesnych i późnych maszyn - lecz do późnych tylko z montowni MIAG.

Tak jak wyżej napisałem, a może gdzieś dostaniesz ten model - może na zamówienie?

1645484967_meser262@Dragon6891StuG.IIIAusf.G.thumb.jpg.f1f33ddf9651080a3e5e01e6eb75ffaf.jpg

Pozdrawiam

Krzysztof

A maj '43 nada się czy  za wczesna wersja 

20 minut temu, patrykd napisał:

Meser z jakiej strony czerpiesz tą wiedzę o stugach? 

Nie ma takowej jednej strony czy książki. Podstawa to meser262@vol.1.thumb.jpg.3554b4c47449dee81f51c4a23e1a10bc.jpg

meser262@vol.2.jpg.23d28b15968299f9fdc99ca880d9fc1e.jpg

Potem jeszcze parę pozycji książkowych nie stron i mnóstwo czasu :nauka:.

24 minuty temu, Krzysiek12 napisał:

A maj '43 nada się czy  za wczesna wersja 

To jeszcze za wczesna - to pierwsza wersja bocznych osłon.

Pozdrawiam

Krzysztof

2 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Ta konwersja już tak. Jarzmo spawane ; brak osłony kopuły d-cy ; wentylator ma już z tyłu nadbudowy i lufa też wydaje się być OK.

Tak ta jest odpowiednia do wczesnego StuG-a III ausf.G.

Pozdrawiam

Krzysztof

26 minut temu, meser262 napisał:

Ta konwersja już tak. Jarzmo spawane ; brak osłony kopuły d-cy ; wentylator ma już z tyłu nadbudowy i lufa też wydaje się być OK.

Tak ta jest odpowiednia do wczesnego StuG-a III ausf.G.

Pozdrawiam

Krzysztof

Dzięki wielkie za pomoc w końcu zdecyduje się na coś 

23 godziny temu, Krzysiek12 napisał:

Ta plandeka do czego to służy, kiedy tego stosowali? Gdzie była używana 

Od kiedy tego nie wiem. :cool: Wiem że na bardzo wczesnych StuG-ach już była. Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi  - deszcz; śnieg itp. Na pewno na wszystkich pojazdach i nie tylko.meser262@plandeka.thumb.jpg.743c5a254c09a18201b16578b3cf7557.jpg

FOTKA  TYLKO  W CELACH  DYSKUSJI.

Pozdrawiam

Krzysztof

• Thanks 1
2 godziny temu, Monster3 napisał:

Szybkie pytanko: ICM, Trumpeter czy Zvezda?? Chodzą mi po głowie rosyjskie ciężarówki

To się musisz Przyjacielu dokładniej określić co Cię interesuje i w jakiej skali wtedy coś  będzie można napisać. Pozdr. A.