Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

• Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jest to wersja średnia wprowadzona od pojazdu Fgst.305010 - popatrz na fotkę - kolor pomarańczowy Taka nie odpowiada żadnej z wersji używanej w tych pojazdach.   Problem jest ze zna

Przepraszam że tak post pod postem, ale znalazłem w końcu fajne zdjęcie -  Cała 'gromadka' - dwu i trzy barwnych pojazdów na podwoziu Pz.Kpfw.I ausf.A Pozdrawiam Krzysztof

No, to niech zapyta, nikt tu nie wyśmieje, tylko wytłumaczy. Nie widzę sensu zwracana innym uwagi odnośnie używanego słownictwa. Są tematy gdzie przy budowie Tygrysa jest więcej słów nieznanych niż te

Posted Images

55 minut temu, robertmodelarz napisał:

Wanna kadłuba ma otwory po silniczku:

1377_1_tam35068_1.jpg

1153_1_tam35127_1.jpg

Ok dzięki. To możesz jeszcze przesłać linka do Twoich relacji? To bym sobie poczytał, a nie mogę znaleźć.

A no i  jeszcze jedna sprawa. Ten model M41 Walker Bulldog można wykonać bez farbek?

Edited by Rogue
Zapomniałem o jeszcze jednym pytaniu.

Polecanie w 2021 tych starożytnych modeli przypomina mi nieco polecanie na start modeli Mistercrafta w dziale lotniczym :x

Aktualnie istnieje już sporo innych, o średnio pół wieku młodszych opcji które również nie są drogie, składają się dobrze i mają jednak dużo lepsze detale.

Przykładowo nowa Zvezda:

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-Tank-Destroyer-SU-122.html

Odpada problem paskudnych, gumowych gąsienic które znaleźć można w wyżej wymienionych zestawach Tamiya. Ilość części również rozsądna.

Albo coś nieco mniejszego, idealnego na start:

https://www.mojehobby.pl/products/TKS-Polish-Tankette-with-20mm-NKM-wz.-38-FK-A-STARTER-SET.html

Edited by Irgr
  • Thanks 1

Sam na pierwszy model sklejałem Zvezda T34 85. To świetny model. Ale gąsiennice gumowe takie jak w Tamiya łatwiej złożyć niż te „kawałkowe” ze Zvezdy. Zauważ, że kolega pyta, czy musi model malować - przy takim poziomie zaawansowania, i nie mówię tego złośliwie, Tamiya jest lepsza. 

4 minuty temu, Klapouch napisał:

Każdy można. Ale może warto kupić choćby farby w sprayu o w miarę zbliżonym kolorze do docelowego.  Wielu producentów je oferuje. Wysiłek żaden, a buc może, satysfakcja nieco większa. 

Chodzi mi o to, że tamten model ma plastik już taki brązowy jakby nie było wymagane malowanie. 

38 minut temu, Rogue napisał:

Więc zostane przy tamiyi. Czyli rozumiem, że tamten czołg można wykonać bez malowania?

Można model pomalować Farba spray TS5 Olive drab 85005 Tamiya

Godzinę temu, Rogue napisał:

Więc zostane przy tamiyi. Czyli rozumiem, że tamten czołg można wykonać bez malowania?

Odradzam. Pozostaną ślady po klejeniu, szpachlowaniu (ewentualnym) czy piłowaniu i szlifowaniu.

Kup spray jaki polecił Robert post wyżej.

EDIT -> a może inaczej; kilka postów wyżej proponowano Ci abyś odpuścił czołg i zajął się samochodem.

Może taki -> https://www.kfs-miniatures.com/1-35-m3a1-scout-car-tamiya/

wraz z opisem budowy i malowania -> https://www.kfs-miniatures.com/1-35-m3a1-scout-car-tamiya-budowa/

Co prawda przekracza założony budżet, ale może warto dopłacić ?

To jest nowa tamiya, niewiele mająca wspólnego z tymi eksponatami muzealnymi z lat 70 które polecano Ci wyżej - a na pewno nie ma dziur po silniczkach :)

Edited by martinello

Dzięki. Model bardzo fajny, ale ja już sklejałem model samochodu cywilnego, a teraz po prostu chcę spróbować z jakimś czołgiem. Są filmy, są poradniki więc myślę, że sobie poradzę, a jak nie to zdobędę doświadczenie które pomoże mi w sklejaniu następnego czołgu. Poza tym planuje robić relacje na tym forum, więc mam nadzieję, że ktoś (zdalnie) pomoże mi w sklejaniu.😁 

Kupię więc ten sprey. Nie wiem jakie farbki kupić. Miałem Vallejo, ale jak już pisałem w innym temacie, coś mi się z nimi stało. 

Czy kupować wash oraz czy nie da się nakładać kalkomanii bez płynu do kalkomanii? Resztę chyba mam. To jeszcze zapytam jak powinien wyglądać podkład na plastiku? Jak szara farba czy jakoś inaczej? U mnie ten podkład jest bardzo płynny i po zaschnięciu zostawia goły plastik. Podkład Vallejo szary, nakładam pędzlem.

Wiem, że dużo pytań, ale proszę o pomoc.

Edited by Rogue
Godzinę temu, Rogue napisał:

Wiem, że dużo pytań, ale proszę o pomoc.

Podkład taki lub Tamiya - może być tańszy samochodowy z dużej puszki. Przed podkładem dobrze jest umyć model w ciepłej wodzie z kroplą płynu do mycia naczyń i porządnie wysuszyć.

Boxart Mr. Surfacer 1000 B-519 Gunze Sangyo

Płyny do kalkomanię - w zupełności Wamod wystarczy. Kalkomanie nakłada się na gładka powierzchnię - najlepiej błyszczącą, potem po naklejeniu ponownie zabezpiecza się je lakierem bezbarwnym np. idealny jest Sidolux do paneli.

image.jpeg.52ab14dd8ab8a21310169ee2307a470f.jpeg

Wash olejny- jego nadmiar zmywa się benzyną ekstrakcyjną, terpentyną lub White spiritem (patyczkami kosmetycznymi).

https://somap.pl/userdata/public/gfx/21784/Wash-modelarski-Dark-brown-for-green-vehicles-A.MIG1005-AMMO-Mig-Jimenez.jpg

Edited by robertmodelarz

Czy ktoś orientuje się co z PanzerArtem? Od pół roku poluje na kilka rzeczy ale nie jestem w stanie nigdzie ich dostać.

W MojeHobby  większość ich produktów jest na zamówienie/rezerwacje którego przewidywana data realizacji stale się oddala =P

39 minut temu, Irgr napisał:

Czy ktoś orientuje się co z PanzerArtem? Od pół roku poluje na kilka rzeczy ale nie jestem w stanie nigdzie ich dostać.

W MojeHobby  większość ich produktów jest na zamówienie/rezerwacje którego przewidywana data realizacji stale się oddala =P

Napisz do nich po przez Facebooka. Ja tak zamawiałem konwersje.  Robią towar przede wszystkim, do zagranicznych sklepów internetowych. Zamawiałem też żywicę w Exito- to odpisali mi, ze bardzo nieterminowo, realizują zamówienia. 

• Thanks 1
3 godziny temu, johnrambo napisał:

Cześć wszystkim :)  . Jak przykleić te wręgi na lufie  do T-72 1/35 z RB Model, bo coś nie idzie mi to. 

Sprawa łatwa nie jest:

1. wygiąć zaczepy obejm.

https://photos05.redcart.pl/templates/images/thumb/2616/0/0/pl/0/templates/images/products/2616/3e66d29bee50541302dac47fee0229f8.jpg

2.złapać od spodu  klejem CA obejmę tj, przykleić wyprostowaną do lufy.

467e7c221b5335ba2b8aa1498cc49f0a.jpg

3. dogiąć do krzywizny lufy i dokleić - osobno prawą i lewą stronę

079836683729ee7debb826217056c989.jpg

Ten podłużny grzebień ma za długie piny - trzeba je spiłować.

Edited by robertmodelarz

Skorzystam z okazji i podpytam. Czy sprawdzi się tutaj bardzo rzadki klej CA aplikowany podobnie jak Tamiya Extra Thin Cement? 

Pozdrawiam

Andrzej

1 godzinę temu, Endrju napisał:

Skorzystam z okazji i podpytam. Czy sprawdzi się tutaj bardzo rzadki klej CA aplikowany podobnie jak Tamiya Extra Thin Cement? 

Pozdrawiam

Andrzej

Ja używam Amazing-ART średnio gęsty. Rzadki wycieknie z łączenia.

18600_rd.jpg

Czy poza dawno niedostępnymi kalkomaniami s-pro kojarzy ktoś oznakowania do polskich CWS-17 (renault) w 1:35?

To właściwie same numerki, ale biale i nie wiem skad takie mozna podkraść. 

3 godziny temu, Pan_Cerny napisał:

Czy poza dawno niedostępnymi kalkomaniami s-pro kojarzy ktoś oznakowania do polskich CWS-17 (renault) w 1:35?

To właściwie same numerki, ale biale i nie wiem skad takie mozna podkraść. 

Seryjnie to nikt tego nie robi.  Tylko oni wypościli całą serię  z polskimi pojazdami wrzesień 1939. Na zamówienie spróbuj w  https://www.m-zone.pl/

• Thanks 1