Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Złośliwiec

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bzdura napisał:

Ocet z domestosem to zupełnie inna chemia niż te płyny modelarskie...

Zgadzam się, że inna, ale żaden poradnik modelarski, nie odpowie na postawione pytanie. Organoleptycznie trzeba stwierdzić,  jak płyn AK działa na piny gąsienic Masterclub. Ta mieszanina jest mocniejsza..... jak  gąski przetrwają eksperyment to i przeżyją płyn AK.

Nie jest mocniejsza. To jest oksyda na zimno. Nawet na tym forum są raporty o zeżarciu friuli przez mieszaninę domestosu z octem.

Godzinę temu, robertmodelarz napisał:

Zgadzam się, że inna, ale żaden poradnik modelarski, nie odpowie na postawione pytanie. Organoleptycznie trzeba stwierdzić,  jak płyn AK działa na piny gąsienic Masterclub. Ta mieszanina jest mocniejsza..... jak  gąski przetrwają eksperyment to i przeżyją płyn AK.

Zrobiłem eksperyment i na 4,5 min wrzuciłem kilka połączonych ogniw, mocno nadtrawiło metal, ale piny są całe i zdrowe, gąski pracują bez zarzutu

• Like 1

Ah, jak szaleć to szaleć, mam jeszcze jedno pytanko, mianowicie czym można pomalować peryskopy w  niemieckich wozach, żeby nie maskować ich do malowania ?

Chodzi mi oczywiście o samo szkło. Czy użycie takiej farby to dobry pomysł ?

25447_0-auto_downl.jpg.6ee54535b24cf96dead6062e5d8bf25f.jpg

3 minuty temu, Rigiel napisał:

Ah, jak szaleć to szaleć, mam jeszcze jedno pytanko, mianowicie czym można pomalować peryskopy w  niemieckich wozach, żeby nie maskować ich do malowania ?

Chodzi mi oczywiście o samo szkło. Czy użycie takiej farby to dobry pomysł ?

25447_0-auto_downl.jpg.6ee54535b24cf96dead6062e5d8bf25f.jpg

coś podobnego

https://www.migjimenez.com/en/acrylic-colors/283-crystal-periscope-green.html

• Like 1

Witam potrzebna pomoc dla znajomego .Chodzi o brytyjski czołg z wojny w zatoce . Pomalował Revel ochra mat 88 i wygląda jak g...o w trawie. Proźba jakiw inne farby piaskowe polecacie na brytola , z góry dziękuję , pozdrawiam OLO

Godzinę temu, OLO napisał:

Witam potrzebna pomoc dla znajomego .Chodzi o brytyjski czołg z wojny w zatoce . Pomalował Revel ochra mat 88 i wygląda jak g...o w trawie. Proźba jakiw inne farby piaskowe polecacie na brytola , z góry dziękuję , pozdrawiam OLO

British MBT Challenger 1 Mk.3 Tamiya 35154

Boxart Challenger 1 (Mk.3) 35154 Tamiya

Farba Tamiya XF-59

British MBT Challenger 1 (Mk.3) (Plastic model) Color2

• Thanks 1

Posted (edited)

Polska modernizacja PZR S-125 Newa-SC etapu przejściowego.

1994 r. - pierwszy etap modernizacji - umieszczenie wyrzutni i kolumny antenowej na podwoziach wozów zabezpieczenia technicznego (WZT–1).

1995 r. - drugi etap modernizacji – podwozie gąsienicowe zastąpiono podwoziem kołowym (czteroosiowe pojazdy MAZ–543) na którym zamontowano kolumnę antenową oraz wyrzutnię.

1996 r. - trzeci etap modernizacji, mieszany wariant zestawu:

• wyrzutnia rakiet W-125SC, na podwoziu gąsienicowym (WZT-1);
  • kolumnę antenową i kabinę dowodzenia KDN-125, na podwoziu kołowym MAZ-543 (do niedawna służące jako wyrzutnie 9K72 Elbrus).

Powodem powrotu wyrzutni na podwozie gąsienicowe była zbyt mała ilość możliwych do pozyskania podwozi MAZ-543 z wyrzutni 9K72 Elbrus.

Edited by Jarekk
  • Like 1
  • Thanks 1

• 2 weeks later...
46 minut temu, Rigiel napisał:

Czy można gdzieś dostać waloryzację do Stuga III lub IV 1:35 w postaci takiego ,,betonu'' w przedniej części nadbudówki ?

Oczywiście, że jest:

StuG IV

https://panzerart.pl/product/re35-018-stug-iv-with-concrete-armor/

P2100052-Large.jpg

StuG III

https://panzerart.pl/product/re35-080-stug-iii-g-upper-hull-with-concrete-armor/

akt1-021-Large.jpg

Edited by robertmodelarz

Witam potrzebuje porady jakim kolorem malowac shermana a dokładnie ten arifix mówi niby ze 155 humbrole czyli olive drab tylko ze jak nie chce tej firmy macie jakis zamiennik vallejo air albo tamiya akryl?

To jest polskie malowanie a dokładnie. 2 Arm. Reg., 10 Arm. Cav. Brig., 1 (Polish) Arm. Div. T-228615

Boxart Sherman Firefly Small Starter Set A55003 Airfix

54 minuty temu, DamianosPL napisał:

Witam potrzebuje porady jakim kolorem malowac shermana a dokładnie ten arifix mówi niby ze 155 humbrole czyli olive drab tylko ze jak nie chce tej firmy macie jakis zamiennik vallejo air albo tamiya akryl?

To jest polskie malowanie a dokładnie. 2 Arm. Reg., 10 Arm. Cav. Brig., 1 (Polish) Arm. Div. T-228615

Wszystkie czołgi brytyjskie w Europie w tym okresie  były malowane kolorem SCC 15 (British Olive Drab)

Lakier akrylowy S.C.C. 15 Olive drab RC037 AK Interactive

SCC 15 (British 1944-45 Olive Drab) Ammo of Mig Jimenez

MR.PAINT MRP-349 SCC No.15 30ml

Taka mieszanka:

IMG_2392_zpsqrgzp9ai.jpg

Gotowa polska:

Hataka C110 ORANGE-LINE S.C.C. No.15 Olive Drab

hataka-c110-scc-no-15-olive-drab.jpg

• 3 weeks later...

Pytanie trochę z innej strony, może głupie może nie ale potrzebuje sobie to jakoś z wizualizować aby nie przesadzić na modelu. Normandia 1944r. pojazdy alianckie. Czy te pojazdy prosto z fabryki były wysłane do Francji? Czy wczesnej były używane na poligonach? Nie mogę sobie zwizualizować "zuzycia" pojazdów. Chodzi mi tutaj o wszelkiego rodzaju uszkodzenia, obicia itp. 

Drodzy Koledzy, mamy 2021 rok trochę Abramsów przybyło w ostatnich 10 latach - czy RFM 5029  będzie ok ?  Tak  ogólnie , bez jakiejś  konkretnej wersji czy jednak  jakiś inny jest zdecydowanie lepszy ? Dziękuję za pomoc z góry :)

5 godzin temu, johnrambo napisał:

Drodzy Koledzy, mamy 2021 rok trochę Abramsów przybyło w ostatnich 10 latach - czy RFM 5029  będzie ok ?  Tak  ogólnie , bez jakiejś  konkretnej wersji czy jednak  jakiś inny jest zdecydowanie lepszy ? Dziękuję za pomoc z góry :)

Ja ze swej strony polecam te cztery modele , natomiast sprawdzic co zawiera kazde pudlo mozesz sprawdzic na stronie sklepu Mojehobby. 

(00000000000).jpg.d88eae7fd4985f0a88918819a24eb521.jpg

(00000000).jpg.bf29f52cc61f93b47d5af45434de6789.jpg

(000000000).jpg.ac0a56c9a6bf8c4994a62e52c89bf821.jpg

(0000000).jpg.72ef5abd2f2eb7e8c7b61f48da208283.jpg

10 godzin temu, johnrambo napisał:

Abrams "RFM FM" to bardzo dobry model, bije na głowę stareńkie wypusty Academy i Tamiya.  Z nowszych modeli ten jest fajny z gąsienicami DEF Model.

22129_rd.jpg

Edited by robertmodelarz

Godzinę temu, johnrambo napisał:

Dziękuję  Koledzy - a  ten VOIIO  - to pierwsze słyszę o takiej firmie - to  coś w  miarę ok ? 

Mam obydwa modele Dragona , nastepny byl Meng i gdy zobaczylem pierwszy raz model z Vollo zadalem sobie podobne pytanie. Dlugo sie zastanawialem czy warto ,po co mi 4 Abrams? Obecnie nie zaluje tego zakupu, model wart kazdej wydanej zlotowki.Takie jest moje zdanie i nie chwale tego modelu bo go kupilem, tylko dlatego iz jest b.dobry. 

2 godziny temu, johnrambo napisał:

Na polu pozostały dwa: Voiio i RFM 5029  , niestety tego pierwszego nie mogę znaleźć nigdzie u nas do kupienia 😞 

Ja go kupilem w Martoli , ale chyba juz nie ma ale mozesz zamowic ,