Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

1. Czy do malowania sido używacie pędzli czy aero?

2. Czy jeżeli aero to czy sido nie zasycha wam w aero?

3. Czy aero to kładziecie jedną warstwę czy więcej?

4. Czy ktoś próbował dodawać jakiegoś retardera do sido?

Pytam, ponieważ przy pierwszych dwóch modelach używałem pędzla i jakaś taka trochę gruba warstwa wychodział i ciężko mi było zrobić to bez zacieków. Przy trzecim korzystałem z aero, ale sido strasznie mi go zasyfił i poza tym warstwa lakieru na modelu była cieniutka. Zamiast błyszczeć model zrobił się ledwie aksamitny.

• Replies 4.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przepraszam że tak post pod postem, ale znalazłem w końcu fajne zdjęcie -  Cała 'gromadka' - dwu i trzy barwnych pojazdów na podwoziu Pz.Kpfw.I ausf.A Pozdrawiam Krzysztof

No, to niech zapyta, nikt tu nie wyśmieje, tylko wytłumaczy. Nie widzę sensu zwracana innym uwagi odnośnie używanego słownictwa. Są tematy gdzie przy budowie Tygrysa jest więcej słów nieznanych niż te

No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.

Posted Images

Czołem, proszę o pomoc poszukuję gąsiennic do modelu M4-nie chodzi o oryginalne Hobby Boss, ale może wiecie czy jakaś firma robi metalowe lub plastiki, a nie jakieś gumofilce.

Pewnie można wykorzystać obce -ze Stuarta albo innych "amrykańców"(proszę o podpowiedź).A jeśli ktoś ma jakieś ciekawe zdjęcia to łaskawie do nóg padam

"Gelerth"]1. Czy do malowania sido używacie pędzli czy aero?

2. Czy jeżeli aero to czy sido nie zasycha wam w aero?

3. Czy aero to kładziecie jedną warstwę czy więcej?

4. Czy ktoś próbował dodawać jakiegoś retardera do sido?

ad. 1 tylko aero

ad. 2 nie

ad. 3 zależy co chcę osiągnąć

ad. 4 nie, jeśli to przegotowana woda, ale przy sido nie mialem takiej potrzeby

dzięki za podpowiedź -nadal nie mam jednak pewności czy gąsiennice z szermana pasują do "M4 high speed tractora".MOże macie jakies inforamcje na ten temat-system wózków wygląda podobnie do Stuarta-ale czy tak jest?

Witam ponownie szanownych kolegów. Abrams skończony, więc buduję następnego współcześniaka. Tym razem to będzie podróż sentymentalna, mam bowiem na warsztacie mojego ukochanego T-72m1. Ogólnie z budową samego modelu nie mam problemów gdyż na naszym forum siedem dwójka to dość często pojawiający sie temat. Mam jednak problem, gdyż nie mam zielonego pojęcia jak i z czego zrobić zwiniety i przymocowany brezent do okrywania czołgu. Pomóżcie koledzy, i podpowiedzcie, jak można takie coś wykonać. A oto fotka dla lepszego zobrazowania mojego problemu:

img0021.jpg

Nieskromnie dodam że dowódcą czołgu przedstawionego na fotce jest sam autor tego postu . POzdrawiam i dziekuję za podpowiedzi.

Hmmmmm widzę że ta czerwona obwódka nie wyszła zbyt wyraźnie ale jest chyba dość widoczna??

Bierzesz chusteczkę i rozkładasz na warstwy, bierzesz jedną i wycinasz rozmiar, rozcieńczasz wikol w wodzie (1:10), nasączasz i zwijasz, dopóki jest mokry to kształtujesz tam gdzie ma leżeć i odgniatasz paski którymi jest zwinięty, jak wyschnie malujesz, lakierujesz, cieniujesz i gratulacje

• 2 weeks later...

Witam. Potrzebuję pomocy. Waszym zdaniem które z farb Tamiya najlepiej nadają się na malowanie pojazdów amerykańskich z okresu Pustynnej Burzy lub OIF. Chodzi mi o malowanie piaskowe, nie trójbarwne.

WITAM! Jestem tu nowy.Pasjonuję się modelarstwem od paru ładnych lat.Moje zamiłowanie to wojska londowe a mianowicie ... czołgi.Mam :Tygrysa,T34/76,amerykańskiego Achillesa,haubice na podwoziu Shermana,Shermana ,panzer 4 i panzer 1.Ale do żeczy chce zrobić diorame praedstawiającą potyczke w normandi 2 albo 3 czołgów.Mam pytanie jak pomalować tygrysa tak w stylu normandzkim ? PS:Tygrys firmy ITALERI , wszystkie czołgi są w skali 1:35.

Pytanie do fanatyków hummerów. Jaki kolor mają polskie hummery ŻW.

Ładna ta zieleń tylko jaka ?

Czy jest jakiś gotowy kolorek czy mieszanie na oko.

Może być hummbrol, pactra.

Witam!Chcę zrobić dioramę , która będzie przedstawiać potyczke 2 albo 3 czołgów.Mam pytanie jak pomalować tygrysa tak w stylu normandzkim ? Odrazu mówie , że tygrys firmy ITALERI w skali 1:35.