Jump to content
Złośliwiec

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

Tak myślałem, dzięki wielkie.

A co do lufy aluminiowej do tego działa, wiecie jaka przypasuje? Istnieje w ogóle takowa? 6 Pdr AT gun, tzn. że 6-cio funtowa, Anti-Tank?

Pozdrawiam

Witam.

lexxer_monster_machine kiedyś sprzedawano gotowy płyn i on się nazywał Blaken-It, ale tak samo dobry jest Domestos z octem. Ja stosuje go w proporcji 1:1 i czekam jakieś 30min. Dodam, że używam zielonego Domestosa. Ostatnio też w ofercie AK można dostać płyn do czernienia gąsek, ale nie sprawdzałem jak działa.

Witam. Panowie pancerni,pomocy!!

Jako odskocznięod latadel zakupilem model IS-2 italeri w 1/72.Przyjemnie sie go skladalo, aż do momentu przyklejenia gąsienic. Wychodzi krzywo,nie bardzo chcąpasowaćdo siebie poszczegolne fragmenty. Możektoś z was robil ten model? Jak zakładać gąsienice?

Witam

Jest pytanie czy ktoś z was mam może pojęcie co to za broń ??

dsc0087qz.jpg

Pytanko jakich farb potrzeba do tego kamuflażu? (chodzi mi głównie o zielony i żółty)

sdkfz25122cw_3.jpg

W pactrach 104, 105, 106 o innych firmach mniemam pojęcia ale możesz znaleźć w przelicznikach

np.http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=65&t=15349

Strona z opisem niemieckiego malowania

http://panzerwaffe.pl/krzemek/index_mal.htm

Z tamiya to mogą być:

żółty XF-60

brązowy XF-64

zielony XF-58

Bardzo! wam dziękiuje

Hejka Panowie.

Mam mały kłopot z lufami do dwóch czołgów Crusaider MK III Italerii i Matilda MK III/IV Tamiya. A więc tak:

- Crusader początkowo był wyposażony w działo dwufuntowe a nastepnie było ono zamieniane na 6 funtowe (początek 1942). I teraz mam dylemat bo RB produkujedwa rodzaje luf 35B02 do Matyldy i 35B17 do Crusadera. Która z nich powinna być w moim modelu?

- Matilda - czy w/w lufa 35B02 będzie odpowiednia do tego tanka.

Jakie lufy karabinowe były by odpowiednie do obu modeli?

Do Matildy pasuje mi 35B64, a do Crusadera ponoć był to Vickers kal. 0.303, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej lufy.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Witam, w wolnym czasie dłubię sobie Sd. Kfz. 234/2 Puma z Italeri i mam takie pytanko- otóż, włazy od środka powinny być w kolorze wnętrza czy kamo?

Witam,pytanie do Shermanologów czy wersja Mk.1c Hybrid była zdobyta przez niemcow jeśli tak to prosił bym o jakieś foto lub zwykle info

Witam,pytanie do Shermanologów czy wersja Mk.1c Hybrid była zdobyta przez niemcow jeśli tak to prosił bym o jakieś foto lub zwykle info

Nie jestem szrmanologiem i dlatego nie mam pewności czy te zdjęcia przedstawiają wersję o którą ci chodzi...

Ale zamieszczę je... a nuż widelec trafiłem

Captured%2003.jpg

sherman-76-02.jpg

Ge96461.jpg

firefly_3.jpg

Sherman1.jpg

sherman-75-03.jpg

sherman-75-00.jpg

Witam wszystkich od jakiegoś czasu robię figurki pięciu rosyjskich żołnierzy, ale nie jestem pewien czy nadadzą się one do dioramy przedstawiającą bitwę pod Kurskiem rok 1943. Szperałem po necie ale nic nie znalazłem. Bardzo proszę o odpowiedz.

Link do figurek:

http://www.mojehobby.pl/products/Russian-Anti-Tank-Team.html

Po jakiego diabła wrzucasz ten temat do galerii?

Witam, pytanko czy gąsienice Hetzer Starr to jest ten sam typ gąsienic co w późnym Hetzerze? poniewaz dostałem model Hetzer Starra Trumpetera niestety bez gąsienic a chciałbym kupic Friule do poźnego Hetzera tylko nie wiem czy będą pasowac.

Tak gąski miał te same

Czy su-76 i su-76m różniły się czymś znaczącym wyglądzie zewnętrznym?

Jeśli tak to czy jakieś su-76 dotrwały do walk o Berlin?

Różniły się zasadniczo. SU-76 to wersja wczesna z zamkniętym przedziałem bojowym, SU-76m późniejsza z otwartym. Nie zetknąłem się z SU-76 w operacji berlińskiej.

Trzeba tylko zauważyć że "m" często jest pomijane w opisach (np. zdjęć) gdyż wersji pierwotnej (bez "m") wyprodukowano tylko 560 sztuk i rozróżnienie w nazwie nie jest absolutnie niezbędne.

Przeczytaj dokładnie, co napisał Michal_G... Pokazałeś SU-76M.

pozdrawiam

Grzesiek

Dzięki za odpowiedź.

Trzeba tylko zauważyć że "m" często jest pomijane w opisach

Właśni dlatego miałem kłopot z tym bo wpisując w Google su-76 i su-76m pokazywały się te same zdjęcia.