Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Recommended Posts

• Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może Ci się też to przydać- kompletne walkaroundy różnych wersji.   https://www.recomonkey.com/Land-Platforms/IFV-APC/BMP-3

No ja akurat nie robię właśnie z takich powodów.

Przepraszam że tak post pod postem, ale znalazłem w końcu fajne zdjęcie -  Cała 'gromadka' - dwu i trzy barwnych pojazdów na podwoziu Pz.Kpfw.I ausf.A Pozdrawiam Krzysztof

Posted Images

Gasiennice Bronco Models AB3540 1/35 do Pantery

Czy ktos skladal te gasiennice , chodzi mi o to w jakiej kolejnosci maja byc skladane . W zestawie sa trzy rodzaje ogniw . Na pudelku jest rysunek na ktorym jest nastepujaca kolejnosc :

1 ogniwo czyste

2 ogniwo z tzw. ze znakami pionowymi i poziomymi

3 ogniwo z numerami

Czy ktos skladal te gasiennice . Chodzi mi o to w jakiej kolejnosci maja byc zakladane ogniwa. W zestawie sa trzy rodzaje ogniw a mianowicie :

1 ogniwo tzw czyste

2 ogniwo ze znakami pionowymi i poziomymi

3 ogniwo z numerami

Jakos nikt nie kwapi sie z odpowiedzia . W koncu wzorujac sie na rysunek z pudelka zlozylem jedna gasiennice.

Efekt po zlozeniu jest wspanialy . Ale nie poleca tego zestawu poniewaz , ze jest duzo obrobki przy plastiku tzn . duzo szlifowania pilnikami , najpier okraglym ( ogniwo Pantery ma charakterystyczny ksztalt w miejscy laczenia sie ogniw a mianowicie ksztalt luku i w tym miejscu zostaje plastik po wycieciu z ramki ) a potem plaskim ( slady pozotale przy tzw zabku ogniwa na plaskiej powierzchni ogniwa - dwie kreski po obustronach ). Nastepny problem jest przy samym skladaniu , mozna tylko raz to zlaczyc . Po rozlaczeniu ogniw niszczy sie platikowy lacznik i wtedy tylko ratuje juz klej i jest polaczona na stale , nie jest juz ruchoma . Na szczescie producent dodal kilka dodatkowych ogniw , w zestawie jednej gasiennicy jest 96 ogniw ( jeda gasiennica Pantery sklada sie z 86 ogniw). Pry laczeniu ogniw najpiew laczymy gore potem dol. Chociaz gasiennica sklada sie z trzech roznych ogniw i efekt jest wspanialy to go nie polecam. Modelkasten czy Friulmodel nie jest tak efektowny jak Broncko , ale prosciej te zesawy sie sladaja.

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak ukształtować gumowe gąski ?

• 2 weeks later...
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak ukształtować gumowe gąski ?

Przyklejać je do kół klejem. Zwisy można uformować suszarką do włosów, nagrzewając je i szybko schładzając wodą. Oczywiście nieumiejętne używanie suszarki może się skończyć...

Osobiście jestem z nich zadowolony. Używam Tamiya. Najpierw maluję wnętrze reflektora na srebrno a potem transparenta. Poniżej masz link do foty na której to widać:

https://lh5.googleusercontent.com/-2bV2DnIr1i4/UK5x8vvgfdI/AAAAAAAAChc/EjQhMU_9ItM/s640/DSCF1571.JPG

Przednie lampy robiłem podobnie tylko zamiast transparentnej farby dawałem Vallejo Still Water. Ostatni kupiłem sobie Humbrol Clear fix i będę w przyszłości testował.

A co Ty do tej pory robiłeś, że nie słyszałeś, czytałeś czy nie widziałeś farb olejnych MIG-a, albo AK ?

Pzdr

Nie wiem, modelowałem?

Pomalowałem SE figurki akrylami , bo nie znałem AK I MIG, i napiszesz jakie to one nie są (LOL)

DSCF2842.jpg

Potem se w rzeczce WEL połapałem rybek, a później pomalowałem takie coś?

DSCF2302.jpg

Dalej wesoło, że się obudziłem ? Ty moje fajne ty....