Jump to content

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.

Złośliwiec

Recommended Posts

Jako ,że powoli przygotowuje się do 5 wrocławskiego modelshow'u ,którym tematem przewodnim jest afryka,to chciałem być

,,Na Czasie'' i skleić coś ,,afrykańskiego". :D

Wybór padł na SD.KFZ 222 od tamki w ,,35".

https://www.google.pl/search?q=sdkfz+222+afrika+korps+tamiya+1:35&espv=2&biw=1366&bih=599&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjr3Jj5tpPKAhXh73IKHZkdBoIQ_AUIBigB#cns=0&imgrc=OJUUSKYLLTWm4M%3A

Pracę zacząłęm od montażu spodu tego oto pojazdu.

Wszystko ładnie spasowane.

Następnie w instrukcji jest montaż działa i komory działa.[chyba tak się to nazywa]

Jednak montaż działa odłożyłem na później ,ponieważ aerograf ,a raczej iglica od niego mi się zniszczyła[moja mama myła podłogę i potrąciła stojak z aero na ziemię,iglicą w duł oczywiście].

Więc wziąłem się za montaż kadłuba.

I tutaj pojawia się 1 problem,w instrukcji jest wskazane,aby z tyłu pojazdu wkleić element c19.

Jest to chyba dodatkowa wentylacja silnika,ale na obrazku nie ma tego elementu.

S.O.S PROSZĘ O POMOC!!! Jak to dać aby było zgodnie histroycznie.

Oraz mam 2 problem,otóż nie wiem jak pomalować wnętrze tego pojazdu.

Po moich doświadczeniach z wnętrami modelów sądzę ,że na szary ,ale nie jestem pewny.

Dobry wieczór

Kupujecie elementy waloryzacyjne do konkretnych modeli tak jak producent nakazał czy do tych samych modeli, ale innych producentów? Mam blaszki i metalowe gąsienice do PZ KPFW 4, ale nie ma napisane do której wersji. Chciałem je zastosować do PzKpfw 4 ausf J Revella (03122). Jakie blaszki można zastosować do panter tank chyba wersja a dawnej firmy ESCI?

Mam pytanie odnosnie historii. Przymierzam sie do sklejenia Opla Blitza w 1:35. Chce go pomalowac panzergrau. Co mogla holowac taka ciezarowka? Jakas nieduza armatke przeciwpancerna?

• 2 weeks later...

Przy okazji zakupow swiatecznych nabylem model IDF Puma z Bossa.Chcialbym go zrobic z tralem minowym (podobny do stosowanego w Magachu 6) + Droid, lecz brakuje mi fotek tak wyposazonych pojazdow.Puma tak jak wiele pojazdow IDF przeszly szereg modyfikacji, wiele z nich ma zamontowane na kadlubie cos co przypomina dodatkowe oslony boczne,moze dla zalogi??W tych wersjach jak zauwazylem montowany jest tral minowy typu Nochri Degem Dalet Heavy Mine Roller, i zamiast Droida maja zamontowane w tylnej czesci kadluba anteny przeciw LED.Model Bossa to wedlug mnie starsza wersja Pumy, dlatego tez chce zamontowac tral minowy z Magacha.Poza tym szukam wyposazenia osobistego zalog podobnych pojazdow jak rownierz zolnierzy piechoty,czyli helmy,kamizelki,bron,buty itp.Jesli ktos ma te rzeczy na zbyciu prosze o kontakt,dzieki

.Chcialbym go zrobic z tralem minowym (podobny do stosowanego w Magachu 6) + Droid, lecz brakuje mi fotek tak wyposazonych pojazdow.

Póki co nawet ja nie znalazłem takiego zdjęcia, jedyne które mam to zmodernizowana Puma Bet, różni się trochę od modelu Bossa.

april1320103_zpsceapomsl.jpg

Puma tak jak wiele pojazdow IDF przeszly szereg modyfikacji, wiele z nich ma zamontowane na kadlubie cos co przypomina dodatkowe oslony boczne,moze dla zalogi??

Jak najbardziej, zastosowano nowe fartuchy przeciwkumulacyjne oraz zamontowano dodatkowe kasety osłony dynamicznej na pancerzu pasywnym po bokach kadłuba i pancerz prętowy.

W niektórych wozach zwanych Puma Batasz na górze kadłuba znajduje się opancerzona cytadela, tak jak w Nagmachonie.

Puma Bet:

ga65_imagesia-com_6p5j_zpszanysoig.jpg

Puma Bet Batash:

323423_zpsmvvyjv1w.jpg

.Model Bossa to wedlug mnie starsza wersja Pumy, dlatego tez chce zamontowac tral minowy z Magacha

Wersja pojazdu nie ma tu za bardzo znaczenia, zarówno trał Degem Gimel jak i nowsza wersja Degem Dalet mogą być zamontowane z przodu pojazdu za pomocą odpowiedniego adaptera, różnego, dla obu wersji trału naciskowego.

Degem Gimel:

ki_128_zpsprg3yapw.jpg

Degem Dalet +wyrzutnia ładunków wydłużonych Cefa:

341_zpsbxkz1vfb.jpg

Barthass- foty, rozjasniles mi temat Puma i jej odmiany.dzieki nim temat tralu mam za soba,choc musze przemyslec czy jednak nie kupic zestawu Menga, a starsza wersje podpiac np: do SHO'T KAL DALET. Temat Droida w wersji Hobby Bossa chyba odpada, ale mam fotki Pum wyposazonych w maszt podobny do stosowanego na Nagmachonie (talerz z szeregiem anten) , z czesci nich trudno wywnioskowac na 100% jaka to wersja, na pozostalych widac iz sa to pojazdy po modernizacji, i tu mam pytanie do ciebie czy istnialy pojazdy we wczesnej wersji z takim plotkiem.Nie chcialbym zrobic pojazdu w stylu np.gwiezdne wojny, jeszcze raz dzieki za podeslane foty

Witam

Jako że ISU 152 od Tamiya 35303 będzie kolejnym modelem nad którym mam zamiar się znęcać mam 2 pytanka :

1 Którą lufkę wybrać (żeby pasowała do zestawu)??

http://www.mojehobby.pl/products/Lufa-152-4mm-ML-20S-do-SU-152-ITA-ZVE.html

http://www.mojehobby.pl/products/152mm-ML-20Pasuje-do-haubicy-M1937-ML-20-Trumpeter.html

http://www.mojehobby.pl/products/152mm-ML-20SDzialo-samobiezne-JSU-152.html

Bo chyba nie widziałem nigdzie lufy dedykowanej Tamce

2 U którego producenta (jeśli w ogóle ) znajdę DSzK ??

Podpowie ktoś zorientowany w temacie ??

Z góry dzięki