Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Panowie, czy z tymi szybami da się coś zrobić?

IMG_6709_zpsa10ce59d.jpg

IMG_6708_zpsc8068999.jpg

Dawałem klej "puntkowo", a teraz widzę, że powinienem minimalną ilość, ale na całej długości... Szyby nie są mocno przyklejone, można je bardzo łatwo odkleić.

Czy da się to jakoś poprawić? Odkleić szyby, przeszlifować (usunąć farbę) z szyb i przykleić ponownie? Będzie lepiej?

Witam, czym rozprowadzić szpachlówkę od Tamiyi szarą zwykłą?

Czy da się to jakoś poprawić? Odkleić szyby, przeszlifować (usunąć farbę) z szyb i przykleić ponownie? Będzie lepiej?

Zrób próbę na ramce z tego plastiku, upaciaj klejem i po wyschnięciu szlifuj i poleruj.

Elementy przeźroczyste najlepiej przyklejać ClearFixem a nawet Wikolem. Jeżeli ma to być klej do plastiku to z grupy o bardzo rzadkiej konsystencji i nigdy cyjanoakrylem.

Witam, czym rozprowadzić szpachlówkę od Tamiyi szarą zwykłą?

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty37284/putty_tray

Jeszcze są inne narzędzia ale trzeba znać nazwy handlowe.

Dobrzy ludzie, dostałem od dziewczyny model Leoparda 2A5 z Revella, jeszcze w listopadzie ub. r. Wraz z nim przyszedł był pakiet blaszek od E.T. Możecie mi powiedzieć kilka rzeczy, mianowicie:

-jak łączyć blaszki ze sobą

-czym najlepiej łączyć blaszki z plastikiem (miewałem już modele z blaszkami, chyba Dragona, i one się trzymać potrafiły na zwykłym kleju w pędzelku, a te nie za bardzo)

-jak mam zamontować kliny na wieży (instrukcja nie podaje jasno, czy mam spiłować powierzchnię oryginalnych plastikowych, czy też je uciąć i wkleić metalowe)

Dopomóżcie, dobrzy ludzie! Ładnie proszę!

Do łączenia blaszek ze sobą oraz z plastikiem najlepiej jest użyć klejów cyjanoakrylowych (CA) kleję tak od dawna ,aluminiowe lufy toczone i żywice też i wszystko się trzyma.Na temat klinów na wieży się nie wypowiem bo tego tanku nie znam. Pozdrawiam M1A1(HA)

Witam wszystkich, jestem początkującym modelarzem, zrobiłem zakupy - aerograf i kompresor firmy adler ze wszystkimi gadżetami do czyszczenia i konserwacji, farby, pędzle, klej, rozcieńczalnik i kilka modeli aut w skali 1:24 i 1:25 firmy Revell. Próbuję teraz nauczyć się pracy aerografem i mam do Was pytanie - w jakich proporcjach mieszać farby Revella, konkretnie nr7 czyli czarny połysk, z rozcieńczalnikiem Wamodu, do aerografu który pracuje z ciśnieniem 1,8 bara.

Witam was serdecznie,

Wracam do "amatorskiego" modelarstwa po parunastu latach przerwy. Na początek sklejam sobie model mangusty f-ry Italeri i jak narazie jest OK. W między czasie kupiłem sobie dwa modele : 1:72 F/A-18E Super Hornet Revell'a oraz 1:48 F-19 Stealth Fighter Italeri/Testors.

Z szerszeniem nie mam większych problemów ale z F-19 mam problem z znalezieniem jakichkolwiek części fototrawiennych.

Czy możecie mi pomóc w namierzeniu dodatkowych elementów do w/w modelu ?

Pozdrawiam

Bengal

luomo - tu znajdziesz garść przydatynych informacji: viewtopic.php?f=104&t=16360

Ciśnienie 1.8 jest trochę za wysokie. Ustawi 1.2 - 1.0. Farbkę rozcieńzzamy do konsystencji mleka, malujemy mokrymi, transparentynymi warstwami, nie kryjemy za pierwszym razem. Między warstwami puszczamy samo powietrze, żeby farba na modelu podeschła i nie spłynęła pod następną warstwą.

Panowie kiedy wykonywać wash ? :X sklejam podwozie w samolocie i sie zastanawiam czy zrobić to po sklejeniu klap goleni czy najpierw nałożyć wash na klapy itp a pózniej to powklejać ? skala 1:72. Lakierować to pózniej (po wyschnieciu washa) w całości czy osobno każdy element (sidolux) i pózniej wklejć ?

Jeżeli istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów to przyklejasz je do modelu na samym końcu tzn. po washu i lakierowaniu.

Często jest tak że zamontowane golenie, klapy, uzbrojenie, śmigło czy maszt antenowy utrudnia prawidłowe zrobienie washa i położenie lakieru.

Osobiście w/w elementy robię osobno na gotowo i na końcu przyklejam do gotowego płatowca.

Lejesz bezpośrednio (na dyszy 0.4 wszystko ok)

Pozdrawiam

Christian

Witam,

Mam pytanie dotyczące ostatecznej warstwy lakieru na modelu. Do malowania używam farb akrylowych Vallejo Air, następnie nakładam dwie warstwy sidoluxu, potem kalki, znów dwie wartswy sido i na to wash olejny. Czy ma znaczenie jaki lakier użyję na taką powierzchnię jako ostatnią warstwę? (olejny czy akrylowy). Chciałem zastosować Mr. Top Coat od Gunze.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Witam!

Pewnie jest to baaardzo głupie pytanie. Gdy ktoś skleja model samolotu w skali 1/72 i używa blaszek tablica przyrządów jest bardzo dokładna czyli na wszystkich zegarach widać poszczególne cyfry itp. Raczej w tak małej skali nie da się tego pomalować więc czemu to wygląda tak dokładnie. Dziękuje za odpowiedź

Cześć,

Amatorskie pytanie próbuje mieszać farbki by malować pędzelkiem i kombinuje by dobrze połączyć farbę z rozpuszczalnikiem.

Do tej pory robiłem to tak że troszkę farby brałem przez strzykawkę i potem rozpuszczalnik też przez strzykawkę i niestety w 99% jak dodaje rozpuszczalnik to mam za duże ciśnienie i mi bryzga wszędzie farba.

Czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie ? Jakieś pipety ? Bo jak tak dalej będę robił to mnie żona zabije :(

Pozdrawiam,

B

Cześć,

Amatorskie pytanie próbuje mieszać farbki by malować pędzelkiem i kombinuje by dobrze połączyć farbę z rozpuszczalnikiem.

Do tej pory robiłem to tak że troszkę farby brałem przez strzykawkę i potem rozpuszczalnik też przez strzykawkę i niestety w 99% jak dodaje rozpuszczalnik to mam za duże ciśnienie i mi bryzga wszędzie farba.

Czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie ? Jakieś pipety ? Bo jak tak dalej będę robił to mnie żona zabije :(

Pozdrawiam,

B

Zabij żonę

… też przez strzykawkę i niestety w 99% jak dodaje rozpuszczalnik to mam za duże ciśnienie i mi bryzga wszędzie farba.

Czy jest jakieś inne dobre rozwiązanie ? Jakieś pipety?

Dokładnie tak robię. Wydaje mi się, że najtańsze są pipety pasteura z polipropylenu kupowane w hurcie.
… Bo jak tak dalej będę robił to mnie żona zabije …
Zabij żonę
Ze względu na warunki w więzieniach radził bym to zrobić dopiero po uzyskaniu papierów w którymś z krajów skandynawskich.

Witam,

Jeśli mogę was jeszcze pomęczyć to mam dwa pytania.

1 - rozumiem, iż "idealna" konsystencja farby to wyłącznie metoda prób i błędów przy rozcieńczaniu ?

2 - kupiłem sobie "fajny" model i powoli chce się do niego przymierzać. Tzn na razie chce się nauczyć malować pędzlem a jak będzie okazja to kupić aero i moje pytanie czy jesteście wstanie mi pomóc namierzyć jakieś dodatki do tego modelu?

Model to : F-19 Stealth Fighter Iteleri/Testors 1:48

Pytanie bonusowe na jakim hostingu najlepiej wrzucać zdjęcia bo mi na np zapodaj nie działa :(

Serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam

Bengal