Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Witajcie koledzy. Doradźcie mi, jakie metalizery wybrać. Najfajniej gdyby nie wymagały rozcieńczania a dedykowany lakier bezbarwny nie kosztował kroci.

Atlis nie zgodzę sie z Toba ze wash i filtr jest to prawie to samo, defincje "książkowe"

Słowa użytkownika o nazwie Reggy który należy do tego forum na temat washa

"Czym jest wash? Wash jest jedną z podstawowych technik pozwalającą oddać cień w zagłębieniach oraz w pewnym stopniu brud i syf jaki akumuluje się w zakamarkach. "

A tu słowa Miguela Jimeneza co do filtrów.

"Głównym założeniem dla filtrów jest uzyskanie większego realizmu wyglądu malowanej powierzchni, wzbogacenie jej, nadanie wrażenia przestrzenności i głębi w taki sposób, żeby model pokryty filtrami nabrał realistycznego wyglądu, chociaż wstępnie został pomalowany wyłącznie jednorodnym, „płaskim” kolorem bazowym.

Dodatkowo, filtry służą precyzyjnemu modyfikowaniu oryginalnej tonacji modelu i przybliżenia jej do tych wszystkich odcieni rzeczywistych, których nie możemy uzyskać mieszaniem gotowych farb. "

Więc jest zasadnicza różnica i nie są to nawet podobne techniki.

Jeszcze raz Jimenez

"c) Powierzchnie błyszczące powodują, że filtr niebezpiecznie zbliża się do granicy, poza którą stanie się wash’em. Z powodu gładkości powierzchni filtr nie pokryje jednolicie całego elementu i będzie się gromadził w zagłębieniach i wokół wypukłości, tak jak wash. Czas wysychania wydłuży się, a sam filtr będzie wymagał ciągłego kontrolowania aż do całkowitego zaschnięcia. W tym przypadku nie poleca się używania więcej niż 1-2 filtrów, większa ilość jedynie zapaskudzi nam model. "

Nie mam go za jakiś wzór ale gościo zna się chyba na rzeczy ;x

Więc gloss wydaje mi sie ze odpada ale zrobie, (wydaje mi sie to dobrym rozwiązanie) które właśnie mi podsunąłeś i za to Ci dziękuje! Położe satyne jako lakier który zabezpieczy kalki i położę na to filtry potem zabezpiecze to sidoluxem i położe wash i dalej juz reszta zabawy, jak myślisz dobry pomysł ?

Wydaje mi się ze co modelarz to inne zdanie i inna technika ale szukam jakiegoś złotego środka i opinii starszych i doświadczony kolegów bo sam nie wiele wiem.

Strasznie kombinujesz. Powierzchnie masz błyszczącą, a chcesz położyć satynę i znów błyszczący? Ani dobrze nie położysz satyny, bo przy kalkach będziesz musiał dać grubszą wartwę, przez co będzie głębszy mat. To pózniej będzie skutkowało lakierem który chłonie jak papiero. Dodatkowo będziesz musiał w tych miejscach dać więcej sidoluxu, aby uzyskać odpowiedni połysk. Gdzie tutaj logika?

Tak jeszcze spytam, korzystałeś już z lakieru satyrowego oraz matowego?

Atlis no coś w tym jest prawdy

patrykvel - tak stosowałem już oba lakiery, a ostateczym i najlepszym rozwiązaniem ( przynajmniej tak misie zdaje) połoze teraz washa który troche zmatowi powierzchnie,dam mgielkie lakieru matowego potem l pokryje go filtrem reszta brudzenia i dla zabezpieczenia wszytkiego dam juz normlanie lakier matowy i sprawa zalatwiona

Potrzebujesz decyzję administracyjną burmistrza (albo sołtysa) i znaczki skarbowe za dwapisiąt.

A na serio to wchodzisz w podforum interesującego Cię modelarstwa, tam w Warsztat, klikasz przycisk NOWY TEMAT i jedziesz.

Ok... zdecydowałem się na Abramsa bo cena jak za tę jakość (wg recenzji) jest myślę bardzo okazyjna. Znalazłem też blaszki

http://www.toratoratora.com.pl/pl,eduard-35894-1-35-m-1a1-abrams,0,179,256,284,23701.html#.VnJazMutbqB - chyba się nadadzą?

ale jak szukać kalek innych niż zestawowe?! Szukałem na różne sposoby i nic. Może coś źle wpisuję, sam nie wiem.

ale jak szukać kalek innych niż zestawowe?!

Przez google?

I jaki procent tych kalek jest ofertą z polskich sklepów? Raczej znikomy. Może nie wyraziłem się DOŚĆ jasno ale nie chcę płacić 2x więcej za przesyłkę niż za produkt.

Nic to, może gdzieś coś wynajdę.

Kerm - chyba wiesz, że modelarstwo nie jest hobby dla oszczędnych. Jeżeli jest Ci za drogo, możesz produkcję kalek zlecić. Albo weź co jest w zestawie i nie marudź.

No i takie odpowiedzi lubię, konkretne.

P.S. jak każde prawdziwe hobby. ;)

Potrzebujesz decyzję administracyjną burmistrza (albo sołtysa) i znaczki skarbowe za dwapisiąt.

A na serio to wchodzisz w podforum interesującego Cię modelarstwa, tam w Warsztat, klikasz przycisk NOWY TEMAT i jedziesz.

DZIĘKI

Kerm blaszki są ok, kalki użyj z zestawu. Obecnie dostaniesz do wersji HA lub A2.

Dzięki, co do kalek to już się dogadałem z kolegą Adams M1A1. Chcę Abramsa z Iraku ale OIF 2003, a nie Pustynna Burza.

Zaś co do blaszek to sytuacja się skomplikowała i te do Italki nie są już produkowane.. :/ Czy inne np. do Tamki czy Dragona będą pasować? Macie takie doświadczenia? Robiliście tak?

Zaś co do blaszek to sytuacja się skomplikowała i te do Italki nie są już produkowane.. :/ Czy inne np. do Tamki czy Dragona będą pasować? Macie takie doświadczenia? Robiliście tak?

Zazwyczaj jeśli są do Dragona to do Dragona tylko pasują, wszystkie Abramsy są inne, inne wymiary i szczegółowość dlatego kupujesz na własne ryzyko, może 70-80% części nie pasować.

Zazwyczaj jeśli są do Dragona to do Dragona tylko pasują, wszystkie Abramsy są inne, inne wymiary i szczegółowość dlatego kupujesz na własne ryzyko, może 70-80% części nie pasować.

Ano właśnie... nie ukrywam, że do mojego drugiego modelu chciałem naprawdę się przyłożyć, kupić dodatki.. a tu klops. Może to pytanie retoryczne ale co robicie w takiej sytuacji kiedy do modelu nie ma blaszek? Pewnie dużo straci przez to.. :/

Nie zawsze tak musi być straci. Ja teraz buduję Sd. Kfz. 251/1 z tamiya. Tu bez blaszek nie podchodz bo jest masa uproszczeń i braków. Poprzednio zbudowałem Opla Blitz od italeri. Nie użyłem żadnej blaszki i uważam że nic na tym nie stracił

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Ok, po prostu bliżej zapoznam się z modelem ale wygląda na bardzo ciekawą pozycję. W zestawie 257 elementów + 23 żywiczne.

No to ciekawie brzmi. Czasami blaszki nie są wcale potrzebne. Wszystko zalezy od jakości modelu

Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka

Sam model Italki jest taki sobie, do Dragona wiadomo mu daleko, ale myślę, że uda Ci się zrobić coś porządnego. Załóż warsztat a coś poradzimy

Sam model Italki jest taki sobie, do Dragona wiadomo mu daleko, ale myślę, że uda Ci się zrobić coś porządnego. Załóż warsztat a coś poradzimy

Plan jest taki, że na święta już powinienem być w domu więc po świętach kończę raz dwa Cromwella i jadę z Abramsem.

Witam, mam problem otóż farba Humbrol 19 gloss po położeniu na plastik i wyschnięciu stała się matowa.

Dlaczego tak się stało i czy można temu zaradzić dodam że inne farby nie matowieją?