Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Moim zdaniem to sporo za mało.

Ja mam lampę 108 led co daje 9W i jest w miarę ok, ale jakby było trochę jaśniej to bym nie narzekał.

Moim zdaniem to sporo za mało.

Ja mam lampę 108 led co daje 9W i jest w miarę ok, ale jakby było trochę jaśniej to bym nie narzekał.

Możesz Solo podać link jakiś do tej twojej lampki albo model ?

Ja polecam nieprzerwanie Velleman.

Jest rewelacyjna.

Rafał z tą "świeczką" to się na 100% zgodzę

Ja polecam nieprzerwanie Velleman.

Jest rewelacyjna.

Rafał z tą "świeczką" to się na 100% zgodzę

Czy to nie jest zbyt mocna lampa do zwykłego biurka ?

W sklepach papierniczych, czasami w gospodarstwie domowym, tylko raczej nie BT a Patafix, to spotykam w sklepach dość często.

Patafix dostępny też jest w Rossmannie (bynajmniej u mnie).

Jaki odcień białej Pactry polecilibyście do zrobienia zimowego kamuflażu na Panzer V? Czy A002 (g) się nada czy też nie ze względu na jej połysk (chyba dlatego w nazwie jest go (G) ) ? Ewentualnie coś innego producenta, byle rozcieńczane wodą (destylowaną) ?

Koledzy, macie jakieś doświadczenia z reklamacjami u Zvezdy? Właśnie nabyłem fajny model Airbus A320 ale niestety przednia szybka, będąca też częścią kadłuba jest zdeformowana. Akurat jest to element nie do zastąpienia i muszę mieć nowy poprawny. Reklamować u sprzedawcy czy od razu u Zvezdy?

A tak to wygląda

IKnWADw.jpg?1

Moim zdaniem powinieneś reklamować u tego, który sprzedał Ci towar. Miałem niedawno przygodę z KSModel, gdzie kupiłem zdekompletowany zestaw. Reklamacja przebiegła sprawnie, chociaż zajęło to trochę czasu.

Szybkie pytanko:

Chciałbym dolne pokrywy ze zdjecia założyć na magnesy aby można było zdjąć , patrzyłem na allegro ale za duże magnesy mają jakie by sie nadawały? Miejsca za dużo nie ma

vrRC2Yg.jpg?1

Zdjęcie zapożyczone z mojehobby.pl

Panowie, podpowiedzcie proszę jak mam wykonać pre-shading...

Buduję FW190 A-5 w barwach JGr Ost, pilotowanego przez Hermana Graff'a wiosną 1943. Większość samolotu pokryta jest kolorem Light Blue, czyli w miarę jasnym błękitem, górne części płatów są w ciemnych szarościach.

Mam zamiar malować aerografem po liniach podziału czarną farbą Tamiya, rozcieńczoną dedykowanym rozcieńczalnikiem w stosunku 3:7 (rozcieńczalnik:farba).

Po tym kryję model kolorem właściwym. I teraz pytanie: czy farba właściwa powinna być mocniej rozcieńczona, aby nie kryła dokładnie tych czarnych linii podziału czy może rozcieńczać normalnie (3:7), a po prostu kryć nieco rzadziej?

A może linie podziału robić kolorem właściwym, ale nieco pociemnionym np. jedną kropelką czarnej farby i kryć później model kolorem właściwym.

Podpowiedzcie proszę dokładnie jak to robicie.

Warto zerknąć do warsztatów i zobaczyć jak to inni robią.

Preshading ma za zadanie przyciemnić (czasami rozjaśnić, zależy od sytuacji) określone obszary na modelu.

Nie chce mi się wymądrzać bo żaden ze mnie teoretyk (ani praktyk), dlatego zerknij tutaj do warsztatu, gdzie krok po kroku możesz zobaczyć jak był robiony preshading, jak kładziono na nim farby i jaki dało to efekt:

viewtopic.php?p=717365#p717365