Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Pojemniczki może i ok do przechowywania (jak użyjesz to daj znać innym czy warto) ale już na pewno nie do mieszania. Do samego mieszania farb polecam kieliszki do leków z allegro. Cena ~4PLN/70-80szt.

A niby dlaczego nie nadają się do mieszania ?

A niby dlaczego nie nadają się do mieszania ?

Przepraszam za skrót myślowy.

Oczywiście pojemniczki jak najbardziej nadają się do mieszania. Chodziło mi o to, że jeśli chcesz kupić coś takiego konkretnie do mieszania to po prostu jest to jedna z rzeczy, której nie powinno się kupować w modelarskim. Dlaczego? Bo się strasznie przepłaca.

Z reguły takie pojemniczki to kilkanaście zł za 10 szt (+ew przesyłka). W tej cenie masz np. ~150 kieliszków do leków już z przesyłką. Albo jak Solo strzykawki: koszt ~2zł/10szt z igłami od ręki w aptece. Na allegro kupił pewnie jeszcze taniej...

oczywiście tak naciskać można i się powinno. Ze strzykawkami są różnorodne sytuacje. Mnie spotkały z kciukiem. Ale gdzie się maluje tam się lampy plami ;) Trzeba ostrożnie. Solo powiedz Kolego to są 5 ml te pipety? Z allegro? Dzięki za patent z igłą.

5 ml to strzykawki mają (te mniejsze to 2 ml, ale niepotrzebnie je kupiłem, trochę za małe).

Pipety Pasteura to z Allegro, można kupić np. 500 sztuk za 28 zł, 2 albo 3 ml.

5 ml to strzykawki mają (te mniejsze to 2 ml, ale niepotrzebnie je kupiłem, trochę za małe).

Pipety Pasteura to z Allegro, można kupić np. 500 sztuk za 28 zł, 2 albo 3 ml.

co do pipet polecam te:

https://www.aliexpress.com/item/100-Pcs-0-2ml-Capacity-Liquids-Pipetting-Disposable-Transfer-Pipettes/32785915914.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.CRJKjz

3.6zł za 100szt idzie co prawda miesiąc ale za tą cenę .. ;)

Witam. Mógłby ktoś polecić jakieś tanie-dobre farby pod pędzel? Słyszalem o Vallejo ale są ciut drogie. Może jakaś tańsza alternatywa?

Pozdrawiam

poszukuję taśm maskujących winylowych/elastycznych najlepiej 1mm lub mniej spotkał się ktoś z was? mam 3mm niebieską z 3M jest lux lecz potrzeba jeszcze mniejszej

Hasegawa niedawno wypuściła, bardzo fajna taśma, bardzo elastyczna i mocna.

Jest też 0,3 mm.

20934_rd.jpg

Hasegawa niedawno wypuściła, bardzo fajna taśma, bardzo elastyczna i mocna.

Jest też 0,3 mm.

20934_rd.jpg

Gdzie to kupię? Nigdzie tego nie widzialem

W Moje Hobby ja kupiłem.

no to wykupiłeś ;) jest elastyczna ? potrzebuje głownie do maskowania uszczelek w szybach 1:24 ta 3m jest ok do delikatnych łuków ale do wygięcia pod kątem prostym już gorzej ..

Ja mam tę 0,3 mm - jest bardzo elastyczna i bardzo mocno trzyma się powierzchni.

W ogóle już zwykła papierowa 0,4 mm Microna jest bardzo giętka, a ta Hasegawy bije ją o głowę.

Myślę że do 1:24 to spokojnie wystarczy, skoro mi starcza do 1:72.

ok w takim razie czekam aż się pojawi ;) a jak już jesteśmy na temacie taśmy to jak naprawić błędy w oklejaniu

73ab77eaa6a8e3a8med.jpg

farba w niektórych miejscach jest "postrzępiona" i wychodzi poza to co miało być pomalowane na czarno , próbowałem delikatnie papierem 2000 ale nie bardzo to idzie , dodam że model był pokryty bezbarwnym (gx100) przed malowaniem czarnego (mr. color c092).

Koledzy mam pytanie o cążki. Na kanale Matta z Doog's Models natknąłem się na test Tamiya Side Cutter Sharp Point. W teście występują jeszcze jedne, których nie widzę w sklepach w Polsce. Pytanie skupiam więc na Tamiya. Obecnie używam cążek bocznych no-name za 20zł i z racji ich budowy spełniają swoje zadanie, nie mogę więcej od nich wymagać.

Czy ktoś z Was używa Sharp Point i może potwierdzić lub zaprzeczyć czy stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku uzasadniony? (Ok. 130zł) na filmie wygląda to tak, że w wielu przypadkach wycięty element nie wymaga usuwania nadlewki przy pomocy skalpela/nożyka.

Panowie mam pytanie bo w niedługim czasie zabieram się za zrobienie An 26 w malowaniu już po remontach które były wykonane końcem lat '90.

preview_antonow-an-26_src_1.jpg

Chodzi o mniej więcej takie malowanie, czy ma ktoś wiedzę jakie kolory farb mogą być użyte w tym malowaniu , czy raczej trzeba na "oko " mieszać te odcienie zielonego? No malowanie spodu było jak kojarzę jednolite w odcieniu ciemniejsze zieleni?

Również jeżeli by miał ktoś schemat rozmieszczenia plam też był uradowany.