Jump to content
DeX

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...

Recommended Posts

Teoretycznie by się dało zrobić bez schodka... ale prościej będzie malować kamuflaż od ręki bez użycia masek, uwierz mi.

Serio?? myślałem, że łatwiej będzie za pomocą maski dobrze przyciętej.

A z tymi schodkami to słyszałem jeszcze o nawilżonym patyczku bawełnianym ale wybiore opcje polerki.

Jak malujesz pędzlem to nie prościej by było po "starodawnemu" wyznaczyć granice kolorów ołówkiem i malować do linii? Ewentualnie cały (góra/boki) pokryć jednym kolorem (jaśniejszym), wyznaczyć linie podziału i położyć drugi?

To właśnie. Malujesz całość jaśniejszym kolorem, potem ołówkiem kontury, i malować do linii. Nic więcej nie trzeba. Jak nabierzesz wprawy, to nawet pomocnicze kontury ołówkiem nie będą potrzebne.

Na razie mam brzuch pomalowany, dzisiaj pomalowałem góre za pomocą ocean grey, czas na kamuflaż.Spróbuje z ręki wtedy, boje się tylko o linie podziału w miejscach camo bo już po podkładzie i bazowym ocean grey są na ''styku'' ale trudno.Dzięki

używaliście może markerów do malowania oświetlenia ? głownie chodzi mi o kolor czerwony i pomarańczowy tutaj gość maluje i wygląda to dobrze

Używałem, jak nie było dostępnych farb przeźroczystych. Przy skomplikowanej budowie klosza, trudno było dotrzeć markerem w zakamarki, malując farbami nie ma tego problemu.

Niekiedy trzeba było nałożyć dwie lub kilka warstw markerem, by czerwone światła były takie jakie mają być.

Osobiście polecam farby.

Używałem, jak nie było dostępnych farb przeźroczystych. Przy skomplikowanej budowie klosza, trudno było dotrzeć markerem w zakamarki, malując farbami nie ma tego problemu.

Niekiedy trzeba było nałożyć dwie lub kilka warstw markerem, by czerwone światła były takie jakie mają być.

Osobiście polecam farby.

mam przeźroczyste z humbrola ale jakoś efekt mnie nie zadowala , próbowałem również aero nałożyć to już katastrofa ...

Nie wiem jak to jest w samochodach, ale w lotnictwie wszelkie szkiełka świetnie maluje się farbami typu clear.

Za najlepsze powszechnie uważa się farby Tamiya. Dostępne są kolory: niebieski, zielony, żółty, czerwony, pomarańczowy i smoke, czyli czarny.

Jak położysz mokrą warstwę takiej farby aerografem na przezroczystym plastiku, to wychodzi Ci kolorowe szkło.

Nie wiem czy w przyrodzie jest coś lepszego do tego celu.

mam przeźroczyste z humbrola ale jakoś efekt mnie nie zadowala , próbowałem również aero nałożyć to już katastrofa ...

Mam kilka kolorów z Tamiya i jestem zadowolony z efektu po wyschnięciu.

Z humbrola mam czerwoną, ale jej jeszcze nie używałem.

Spróbuj z markerami, dużo nie kosztują. Może efekt ci się spodoba lub nie, wiele nie tracisz. Tylko to mają być markery na bazie spirytusu. Moje miały grubą końcówkę, może są z cieńszymi to łatwiej będzie dotrzeć w zakamarki.

Ale jak wcześniej pisałem farby Tamiya do tego nadają się lepiej.

Ja używałem i zwykłych markerów i clear'ów Tamiya.

Do uzyskania dobrego efektu wybieram zdecydowanie Tamiya, do doraźnego - starczy i marker.

Humbrolowskie dobre, trzeba mocno je rozkręcić, bo glucieją. I, co najważniejsze, są wiecznotrwałe - przynajmniej moje.

Czy to normalne, że taśma tamki ta cienka zostawia po odklejeniu ślad? miałem zamaskowane krawędzie skrzydeł od dolnej strony bo malowałem góre i tasma była przyklejona w sumie tydzień... teraz po odklejeniu na kolorze SKY jest ślad jak odkleiłem.Jak się patrzy z góry nie widoczny ale pod kątem już tak... to normalne??

Miałem takie przypadki na błyszczącej farbie, ale to wtedy gdy przykleiłem taśmę na powierzchni nie w 100% wyschniętej (choć wydawało mi się że wyschła w 100%).

Mi z kolei taśma maskująca Tamki zostawia ślad tylko na białym X-2, dlatego używam innego białego.

Ale tak poza tym to nie mam z tą taśmą problemów.

Panowie, co robić z gumowymi częściami Dragona?

12.jpg

W tym przypadku StuG akurat, ale to występuje i w innych modelach 1/72, PzIV choćby . Są na rynku jakieś zestawy będące protezą dla tej nieszczęsnej gumoli?

Czy zaakceptować ten wytwór , malując go po prostu podkładem...i czekać w napięciu, jak się zacznie rozpuszczać w zetknięciu z plastikiem?

To nie twoja wina, przezroczyste Humbrole są do dupy. Kup cleary Gunze i Tamiya a twoje problemy się skończą.

Naszła mnie ochota na zrobienie jakiegoś szybkiego motorka z Wehrmachtu. Który model lepiej wypada jakościowo- BMW R12 od IBG, czy R75 z MasterBoxa?

Na dobrą sprawę oba moim zdaniem są porównywalne jeśli chodzi o plastik. Masterbox nie pamiętam, który zestaw oferuje spory arkusz blaszki ale cena też i wyższa.

Chyba wybrałbym MB.

Z ebay-em nie miałem styczności także nic ci nie napiszę,a jeśli chodzi o miga to właśnie ten,polski,najlepszy.

Mój zanjomy kupił model u tego sprzedawcy na ebay'u model dotarł bez problemu choć trwało to BARDZO długo.